Finálové duely sú na programe 7. - 9. marca a 21. - 23. 3. 2014.
Výsledky stretnutí štvrťfinále stolnotenisovej Ligy majstrov mužov.
prvé zápasy:
GV Hennebont (Fr.) - UMMC Verchňaja Pyšma (Rus.) 3:2
Kreanga - Šibajev 3:1, Prokopcov - Mizutani 1:3, Čen Čien-an - J. Monteiro 3:2, Kreanga - Mizutani 1:3, Prokopcov - Šibajev 3:0
Borussia Düsseldorf (Nem.) - Fakel Gazproma Orenburg (Rus.) 0:3
Boll - Samsonov 1:3, Baum - Ovčarov 1:3, Achanta - Smirnov 2:3
odvety:
AS Pontoise Cergy TT (Fr.) - SV Werder Brémy (Nem.) 3:0 (9:2) - prvý zápas 0:3 (5:9), do semifinále postupuje Cergy
Freitas - Čuang Čih-juan 3:1, Wang Jian Jun - Crisan 3:0, K. Karlsson - Cioti 3:1
SVS Niederösterreich (Rak.) - Vaillante Sports Angers TT (Fr.) 0:3 - prvý zápas 3:1, do semifinále postupuje Angers
Čen Wei-sing - Martinez 1:3, Daniel Habesohn - Lundqvist 0:3, Fegerl - Gionis 0:3
Tenis
Turnaj WTA v thajskom Pattayi
Dvojhra - 1. kolo
Sabine Lisická (Nem.-1) - Donna Vekičová (Chor.) 7:5, 2:6, 6:4, Svetlana Kuznecovová (Rus.-2) - Šuaj Čang (Čína) 6:0, 7:6 (3), Karolína Plíšková (ČR) - Bethanie Matteková-Sandsová (USA-7) 6:2, 6:4, Šuaj Pcheng (Čína-8) - Patricia Mayrová-Achleitnerová (Rak.) 6:1, 7:6 (1), Andrea Hlaváčková (ČR) - Estrella Cabezová-Candelová (Šp.) 6:2, 6:4, Alison Riskeová (USA) - Anabel Medinová-Garriguesová (Šp.) 6:0, 6:0
Výsledky slovenských tímov na kvalifikačných turnajoch zimných ME tenisových reprezentačných družstiev chlapcov a dievčat do 12 rokov. Hralo sa 24. - 26. januára.
WTA Open Gaz de France Suez v Paríži, Premier, dotácia 710 000 USD, tvrdý povrch Greenset v hale.
Dvojhra - 1. kolo
Anastasia Pavľučenkovová (Rus.) - Francesca Schiavoneová (Tal.) 1:6, 6:4, 6:1, Klára Zakopalová (ČR) - Caroline Garciová (Fr.) 7:6 (4), 6:2
CHLAPCI
Hrádek nad Nisou (ČR) - A-skupina
1. kolo (štvrťfinále):
Slovensko - voľný žreb
Semifinále:
Slovensko - Belgicko 2:1
Finále:
Slovensko - Chorvátsko 0:2
Pozn.: Slováci postúpili na finálový turnaj, ktorý sa uskutoční 7. - 9. februára vo Vendryni (ČR).
DIEVČATÁ
Rakovník (ČR) - B-skupina
1. kolo (štvrťfinále):
Slovensko - Lotyšsko 1:2
O 5. miesto:
Slovensko - Poľsko 2:1
Pozn.: Slovenky nepostúpili na finálový turnaj, ktorý sa uskutoční 7. - 9. februára v Sheffielde (V. Brit.).
Skeleton
Majstrovstvá sveta juniorov v skeletone v nemeckom Winterbergu.
Výsledky - MSJ - Winterberg (Nem.):
juniori: 1. Kilian von Schleinitz 1:56,88, 2. Christopher Grotheer (obaja Nem.) 1:57,01, 3. Raphael Maier (Rak.) 1:57,42
juniorky: 1. Jacqueline Löllingová (Nem.) 1:59,93, 2. Elisabeth Vathjeová (Kan.) 2:00,15, 3. Maria Marinela Mazilová (Rum.) 2:00,89
Boby
Výsledky - MSJ - Winterberg (Nem.)
JUNIORI
dvojboby: 1. Nico Walther, Tino Paasche 1:53,85 min, 2. Christian Schmacht, Albrecht Klammer (všetci Nem.) 1:54,02, 3. Benjamin Maier, Markus Sammer (Rak.) 1:54,28
štvorboby: 1. Nemecko (Klammer, Knötzsch, Jaques, Kunze) 1:52,98, 2. Rusko (Andrianov, Utkin, Čubakov, Zajcev) a Nemecko (Böhmer, Christ, Lochner, Wobeto) 1:53,28
JUNIORKY
dvojboby: 1. Miriam Wagnerová, Erline Nolteová (Nem.) 1:57,14, 2. Edith Burkardová, Elisabeth Grafová (Švaj.) 1:58,05, 3. Sandra Krollová, Sarah Nolová (Nem.) 1:58,11
Futbal
Grécka liga - 21. kolo
Ergotelis - Panetolikos 0:1
Turecká liga - 18. kolo
Fenerbahce Istanbul - Konyaspor 2:1
Basketbal
Slovak Sport.TV Basket extraliga mužov - predohrávka 29. kola.
MBK Rieker Komárno - BK Levickí Patrioti 120:68 (31:15, 36:19, 27:17, 26:17)
Najviac bodov: Kovačevič 23 (5 trojok), Hall 21, Šoška 20 - Lockhart 16, Klein 15 (3 trojky), Obade 10
TH: 27/21 - 22/14, fauly: 15 - 24, trojky: 11 - 6, rozhodovali: Ženiš, Turčin a Lamoš, 400 divákov
Volejbal
Žreb základných skupín MS 2014 vo volejbale mužov v Poľsku (30. augusta - 21. septembra 2014).
A-skupina (Vroclav): Poľsko, Argentína, Srbsko, Austrália, tretí postupujúci zo zóny CAVB, Venezuela
B-skupina (Katovice): Brazília, druhý postupujúci zo zóny NORCECA, Nemecko, prvý postupujúci zo zóny CAVB, Kórejská republika, Fínsko
C-skupina (Gdansk): Rusko, Bulharsko, tretí postupujúci zo zóny NORCECA, druhý postupujúci zo zóny CAVB, Čína, piaty postupujúci zo zóny NORCECA
D-skupina (Krakov): Taliansko, prvý postupujúci zo zóny NORCECA, Irán, Francúzsko, štvrtý postupujúci zo zóny NORCECA, Belgicko
Hokej
Slovenskú hokejovú reprezentáciu do 16 rokov čaká v prvej polovici februára účasť na turnaji vo švajčiarskom Wetzkinone. Zverenci trénera Tomáša Kochana v decembri vyhrali turnaj v konkurencii rovesníkov zo Švajčiarska, Nemecka a Fínska.
Mladí Slováci tentoraz nastúpia proti dvom výberom domácich Švajčiarov.
"Boli by sme najradšej, keby naše dva tímy dosiahli čo najlepšie výsledky. Do Wetzikonu berieme 44 chlapcov. Okrem hráčov narodených v roku 1998 sme nominovali aj osem hokejistov o rok mladších,“ povedal pre HockeySlovakia.sk tréner výberu do 16 rokov Tomáš Kochan.
Slováci odohrajú tri zápasy od 7. do 9. februára. Predtým absolvujú v Bratislave dvojdňové sústredenie.
Nominácia hokejovej reprezentácie do 16 rokov na tábor v Bratislave a turnaj vo švajčiarskom Wetzikone.
Hráči: Peter Bjalončík, Boris Martančík, Lukáš Olejník, Filip Vašaš, Rastislav Václav, Adam Žiak (všetci HK ŠKP Poprad), Samuel Fereta, Tomáš Hedera, Niki Jaško, Ján Kožiak (všetci HC Slovan Bratislava), Dávid Hrenák, Juraj Jankula, Andrej Krištofovič, Tomáš Konečný (všetci Dukla Trenčín), Martin Fehérváry, Adam Ružička, Filip Krivošík (všetci HK Ružinov 99 Bratislava), Roman Durný, Adam Nechaj, Vladimír Vybiral (všetci MHK 36 L. Mikuláš), Dávid Hílek, David Jaša, Kamil Ondráš (všetci HK 36 Skalica), Jakub Köver, Dušan Kmec (obaja HC Košice), Peter Junas, Aurel Nauš (obaja MHA Martin), Martin Dlapka (HC´05 B. Bystrica), Samuel Buček (MHK Nitra), Richard Miščík (P.H.K. Prešov), Martin Bodák (HK S. N. Ves), Bruno Mizerák (HC Topoľčany), Viliam Čacho (Dukla Trenčín/HK 95 P. Bystrica), Tomáš Ondris (HKM Zvolen), Ondrej Paliesek (MSHK Žilina), Andrej Leško, Samuel Solenský (obaja Bílí Tigři Liberec/ČR), Patrik Hrehorčák, Miloš Roman (HC Oceláři Třinec/ČR), Sebastián Šmida (Kometa Brno/ČR), Vojtech Zeleňák (HC Zubr Přerov/ČR), Patrik Augustín (HC Vsetín/ČR), Samuel Rudy (HC Pardubice/ČR), Dávid Matejovič (EC Red Bull Salzburg/Rak.).
Náhradníci (na telefonické zavolanie): Filip Rybár (HK Brezno/HC´05 B. Bystrica), Dominik Vitek (HC Slovan Bratislava), Tibor Tamáš (HC Košice), Martin Maligda (HC 46 Bardejov/HC Košice), Tichomír Jenkut (HC Košice/HK Mládež Michalovce), Karol Šimek (MHK 32 L. Mikuláš), Samuel Grujbár, Lukáš Púchovský (obaja MHK Nitra), Sebastián Hrabčák (P.H.K. Prešov), Dominik Kuna (HK 36 Skalica), Adam Dúžek (Dukla Trenčín), Anton Ivanovič (HK Trnava), Michal Coma, Marek Korenčík (obaja MSHK Žilina), Kroni Musliu (BK M. Boleslav/ČR).
Atletika
Z trojice slovenských výškarov na medzinárodnom halovom výškarskom mítingu Ostravská latka si najlepšie počínal Peter Horák z VŠC Dukla Banská Bystrica. V konkurencii 16 výškarov obsadil 5. miesto výkonom 220 cm, čím vyrovnal svoje tohtosezónne maximum z otvoreného halového šampionátu západoslovenskej oblasti v Bratislave. Matúš Bubeník (AC Stavbár Nitra) skočil 215 cm a bol desiaty, Michal Kabelka sa dostal len ponad 210 cm a skončil dvanásty. Zvíťazil Danil Cypľakov z Ruska výkonom 227 cm.
Výsledky Muži: 1. Cypľakov (Rus.) 227, 2. Theiner (Poľ.) 224, 3. Bába (ČR) 224,... 5. Peter Horák 220, 10. Matúš Bubeník 215, 12. Michal Kabelka (všetci SR) 210.
Výsledky zo sveta atletiky.
NEW YORK – Hala – muži, 300 m: Mitchell 32,71, 600 m: Solomon (obaja USA) 1:16,67, 1 míľa: Emanuel (V. Brit.) 3:54,30 – svetový výkon roka (SVR), v medzičase na 1500 m Heath 3:38,89 – SVR, trojskok: Claye 17,04 – SVR, ženy – 300 m: Millerová (Bah.) 36,40, 600 m: Wilsonová 1:28,27, 1 míľa: Conleyová 4:24,54 (medzičas na 1500 m – 4:05,70 – SVR).
KINGSTON – Míting vonku – muži, 60 m: Carter 6,52, Barnes 6,61, ženy – 60 m: Fraserová-Pryceová 7,11, 400 m: Spencerová (všetci Jam.) 51,39.
FLAGSTAFF – Hala – muži, 60 m: T. Ogunode 6,50 vyrovnaný SVR a ázijský rekord, F. Ogunode (obaja Kat.) 6,51, Bernard-Taylor (USA) 6,59, ženy – žrď: Hutsonová (USA) 460, guľa: Kolodková (Rus.) 18,82.
BOSTON – Hala – muži, 200 m: Rodney (Kan.) 20,78, 400 : A. Gauntlett (Jam.) 46,48, 500 m: Sanford (Izr.) 1:00,86 – najlepší európsky výkon histórie, 2 míle: Rupp 8:07,41 (piaty najlepší svetový výkon histórie a najlepší neafrický, v medzičase na 3000 m 7:34,68 – SVR).
VOLGOGRAD – Hala – muži, 1500 m: Popov 3:40,81, ženy – diaľka: Biriukovová 698 – vyrovnaný SVR, Kučerenková (všetci Rus.) 669.
COLLEGE STATION – Hala – muži, 400 m: Lendore (Trin. a T.) 45,74 – SVR, ženy – 200 m: K. Brownová (USA) 23,10.
AIR FORCE ACADEMY – Hala – ženy, 60 m prek.: DELoachová 8,09, žrď: Suhrová (obe USA) 462.
SOUTH BEND – Hala – muži, 400 m: Feeney (USA) 46,38.
NASHVILLE – Hala – muži, 60 m: Cherry 6,66, 60 m prek.: Trammell 7,65,
BLOOMINGTON – Hala – muži, výška: Drouin (Kan.) 229, ženy – 800 m: Beckwithová-Ludlowová (USA) 2:02,13.
ALBUQUERQUE – Hala – muži, 60 m: Burrell 6,55 (syn bývalého svetového rekordéra L. Burrella), Locke 6,56, 400 m: J. Harris 46,43, guľa: Crouser (všetci USA) 20,42, ženy – 60 m prek.: J. Jacksonová 8,09, trojskok: K. Williamsová (obe Jam.) 14,26 – SVR.
LEXINGTON – Hala (ovál nad 200 m) – muži, 400 m: A. Hall 45,84, Berry 46,13, 800 m: Obinwa Všetci USA) 1:48,20, Lahbi (Tal.) 1:48,77, ženy – 60 m: Bryantová 7,20, Bartolettová 7,20, 400 m: Francisová 52,14, 800 m: Roeslerová 2:01,32, 60 m prek.: K. Harrisonová 7,96 – vyrovnaný SVR, McReynoldsová (všetci USA) 8,05.
ITHACA – Hala – muži, guľa: Mozia (USA) 20,52.
BORDEAUX – Hala – muži, 3000 m: Kejelcha (Et.) 7:42,05 – najlepší svetový halový výkon histórie do 17 rokov, El Goumri (Mar.) 7:44,73, 60 m prek.: J. Eaton (USA) 7,67, Robles (Kuba) 7,67, diaľka: Makusha (Zimb.) 804, ženy – 400 m: Rosolová (ČR) 52,87, výška: Gordejevová (Rus.) 194.
AUBIERE – Hala – muži, 60 m prek.: Darien (Fr.) 7,55 – SVR.
REIMS – Hala – muži, 5000 m chôdza: Diniz (Fr.) 18:29,44 – SVR.
SHEFFIELD – Hala – ženy, päťboj: Broersenová (Hol.) 4656 – SVR.
MALMÖ – Hala – muži, výška: M. Baršim (Kat.) 235.
GENT – Hala – ženy, 60 m prek.: Beringsová (Belg.) 8,01.
SPALA – Hala – muži, 60 m: Kuc (Poľ.) 6,69.
KARLSRUHE – Hala – ženy, 60 m prek.: Hildebrandová (Nem.) 8,00.
LEE VALLEY – Hala – muži, 60m: Pierre (V. Brit.) 6,60.
KINGSTON – Míting vonku – muži, 60 m: Carter 6,52, ženy – 60 m: Fraserová-Pryceová 7,11, 400 m: Spencerová (všetci Jam.) 51,39.
SAN VITORE – Kros IAAF – muži (10 km): P. Tanui 29:59, ženy (6 km): F. Kipyegonová (obaja Keňa) 20:54.
MARRAKÉŠ – Maratón – muži: Robi 2:08:04, Zawude (obaja Et.) 2:08:20, D. Rono (Keňa) 2:09:07, ženy: Tolwaková (Et.) 2:31:08.
LATINA – Chodecký šampionát Talianska – muži, 50 km: Giupponi 3:51:49, ženy – 20 km: Giorgiová (obaja Tal.) 1:30:48.