AKTUALIZOVANÉ 8:24

Višňovský sa vrátil, Chára potvrdil výhru Bostonu

Chára prispel v NHL gólom k triumfu Bostonu 6:3, Višňovský odohral deviaty zápas sezóny.

Brad Marchand z Bostonu (vpravo) a hráči Islanders Ľubomír Višňovský a Thomas Vanek.(Zdroj: SITA/AP)

NEW YORK. Slovenský hokejista Zdeno Chára prispel v NHL gólom k triumfu Bostonu 6:3 na ľade NY Islanders.

Do zostavy domácich sa v tomto dueli po viac ako troch mesiacoch od otrasu mozgu vrátil obranca Ľubomír Višňovský.

Kapitán Chára potvrdil víťazstvo Bostonu v 49. minúte dvanástym gólom v sezóne. S takmer 23 odohratými minútami bol najvyťaženejším hráčom tímu, okrem gólu si pripísal dve strely a dva plusové body. Dosiahol svoj jubilejný 500. bod v základnej časti NHL.

Višňovský hral 22 minút

Višňovský, ktorý figuruje v nominácii Slovenska na ZOH v Soči, pri svojom návrate strávil na ľade vyše 22 minút, prezentoval sa jednou strelou a mal aj plusový bod.

Bol to iba deviaty duel prebiehajúcej sezóny pre 37-ročného zadáka, ktorý utrpel 19. októbra po zákroku Rileyho Nasha z Caroliny otras mozgu a do tréningového procesu s mužstvom sa zapojil až uplynulú stredu.

"Som pripravený, ale aj trocha nervózny. Moje telo i hlava sú v poriadku. Už sa neviem dočkať návratu. Chcem pomôcť svojmu mužstvu," povedal pre NHL.com ešte pred stretnutím Višňovský.

Doterajšie bodové štatistiky (1+2) si v ňom nerozšíril. "V mnohých momentoch som cítil, že som ešte pomalý. Najväčším problémom bolo vyrovnať sa rýchlostne hráčom Bruins," povedal v televíznom rozhovore po zápase.

Brankárom sa darilo

Štvrté čisté konto v ročníku vychytal brankár Pittsburghu Marc-Andre Fleury a doviedol svoj tím k výhre nad Buffalom 3:0.

Proti Sabres sa darí Sidneymu Crosbymu, vo vzájomných súbojoch získal bod už v šestnástom dueli v rade.

Colorado vďačí za výhru 4:3 nad Dallasom najmä výbornému Semionovi Varlamovovi, ktorý zlikvidoval 41 striel.

Carolina v zostave so slovenským olympionikom Andrejom Sekerom zdolala doma Columbus 3:2 a pripísala si štvrtý plný bodový zisk za sebou.

Tešil sa aj Martin Marinčin, ktorého Edmonton triumfoval na ľade Vancouveru 4:2.

Výsledky - pondelok:

New York Islanders - Boston 3:6 (1:1, 2:3, 0:2)

Góly: 16. Nielsen (Okposo), 29. Grabner (Okposo, Hickey), 36. Okposo (Grabner) - 8. Eriksson (Paille, Krug), 25. Marchand (P. Bergeron, R. Smith), 33. R. Smith (S. Thornton, Marchand), 40. Soderberg (Lucic, Iginla), 43. P. Bergeron (Marchand), 49. CHÁRA (Marchand, Hamilton)

Ľubomír Višňovský (New York Islanders) odohral 22:08 min a mal 1 strelu, Zdeno Chára (Boston) strelil 1 gól, odohral 22:50 min, mal 2 plusové body, 2 trestné minúty a 2 strely

Carolina - Columbus 3:2 (0:2, 0:0, 3:0)

Góly: 52. E. Staal (Siomin, Faulk), 53. E. Staal (Tlustý), 55. Jordan Staal (Lindholm, Skinner) - 3. MacKenzie (Ťutin, Tropp), 3. Umberger (Johansen, Foligno)

Andrej Sekera (Carolina) odohral 24:34 min a mal 3 strely

Pittsburgh - Buffalo 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 26. Kunitz (Gibbons, Crosby), 33. Engelland (Adams, Glass), 60. Glass (Adams, Crosby)

Dallas - Colorado 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)

Góly: 18. Jamie Benn (Seguin), 22. Seguin (Jamie Benn, Goligoski), 39. Seguin (Goligoski, Gončar) - 2. MacKinnon (Talbot, Barrie), 16. J. McGinn (R. O´Reilly, Duchene), 38. P. Stastny (Landeskog), 45. Tanguay (Landeskog, Talbot)

Vancouver - Edmonton 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)

Góly: 13. Schroeder (Booth), 23. Schroeder (Bieksa, Stanton) - 10. Perron (Gagner, Jakupov), 18. Perron (Jakupov), 43. Joensuu (R. Smyth, Hall), 59. Perron

Martin Marinčin (Edmonton) odohral 23:01 min, mal 1 plusový bod

San Jose - Los Angeles 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Gól: 38. Kopitar (J. Carter, Muzzin)