Durant rozhodol sekundu a pol pred koncom

Kevin Durant takto padol medzi fanúšikov.
Kevin Durant takto padol medzi fanúšikov. (Autor: SITA/AP)
SITA|28. jan 2014 o 07:58

Basketbalista Oklahomy City rozhodol úspešným smečom 1,5 sekundy pred záverečnou sirénou o víťazstve svojho tímu 111:109.

OKLAHOMA. Basketbalista Oklahomy City Kevin Durant rozhodol úspešným smečom 1,5 sekundy pred záverečnou sirénou o víťazstve svojho tímu 111:109 v pondelkovom stretnutí NBA nad Atlantou.

Pre Duranta to bol 41. bod v zápase, trinásť z nich dosiahol v poslednej štvrtine. Thunder v druhom polčase dokázali zlikvidovať štrnásťbodové manko súpera.

Najbližšie ich v stredu čaká šláger na palubovke Miami. Durant dosiahol 30 a viac bodov už v jedenástom stretnutí v rade, čo je najdlhšia séria od štrnásťzápasovej Tracyho McGradyho v marci a apríli 2003.

Neúspešnú sériu ukončili hráči Minnesoty v Chicagu a po siedmich vzájomných dueloch bez výhry zdolali prvýkrát Bulls (95:86).

Až 53 trestných hodov, čo je nové tohtosezónne ligové maximum, hádzali hráči Utahu pri výhre 106:99 nad Sacramentom.