Slovan prvýkrát v histórii KHL zdolal Dinamo Moskva, rozhodol Šatan

(Autor: SITA)
SITA|28. jan 2014 o 16:28

Víťazstvo 3:2 v Moskve zariadil rozhodujúcim gólom v oslabení blafákom Miroslav Šatan.

• Slovan má stále teoretickú šancu na play-off, na ktoré stráca sedem bodov a do konca základnej časti odohrá ešte štyri zápasy.
  • Nad obhajcom titulu a aktuálnym lídrom vyhral po prvýkrát. V minulej sezóne prehral všetkých šesť zápasov vrátane série v play off. Túto sezónu na Dinamo nestačil doma 4:5.
  • V Západnej konferencii je v hre už len jedna postupová pozícia - Dinamo, Petrohrad, Doneck, Lev, Záhreb, Riga a CSKA majú postup istý.
  • Predbehnúť sa dá jedine Jaroslavľ, ktorý má však v porovnaní so Slovanom zápas k dobru.

MOSKVA. Hráči Slovana Bratislava zvíťazili v utorkovom stretnutí KHL na ľade Dinama Moskva 3:2.

Zdolať tohto súpera sa im podarilo po prvýkrát v histórii súťaže. Pre Slovan to bol tretí triumf za sebou na výjazde na súperových klziskách. Po prehre v Kazani vyhral v Nižnom Novgorode aj Podoľsku.

Teraz nasleduje mesačná olympijská pauza. Do konca základnej časti KHL odohrajú belasí ešte štyri zápasy, všetky doma. Najbližší v stredu 26. februára o 19.00 proti Dinamu Minsk.

Tréner Slovana Rostislav Čada si prvé víťazstvo na ľade Dinama cení.

"Darilo sa nám veľmi dobrým pohybom brániť silné mužstvo Dinama už v strednom pásme. Nedovolili sme mu súvislý a trvalý tlak v našom obrannom pásme. Podarilo sa nám streliť dva góly v presilovkách. Rozhodujúci gól padol v našom oslabení," povedal pre hcslovan.sk.

Dinamo Moskva - Slovan 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Góly a asistencie: 9. Pestunov (Volkov, Kvapil), 53. Dugin (Karpov) - 27. Miklík, 41. Škoula (Radivojevič, Hudáček), 46. Šatan, 5256 divákov

Vylúčení 8:6, navyše Bližňák 10 min, presilovky 1:2, oslabenia 0:1, rozhodovali Kiseľov, Romasko - Palej, Šichanov

ONLINE:

Tretia tretina:

Koniec zápasu. Strely na bránku v tretej tretine 10:4, celkovo 33:24.

16 sekúnd pred koncom tretej tretiny dostal Sigalet dve minúty za podrazenie, domáci berú oddychový čas.

59. min: Slovan odohral výhodnú presilovku nesmelo, domáci tak môžu v závere ísť do plných a vyrovnať, 72 sekúnd pred koncom odvolali brankára.

57. min: Dve minúty dostal domáci Volkov za hru vysokou hokejkou na Radivojeviča a vzápätí aj Komarov za sekanie Janusa, Slovan hrá necelé dve minúty presilovku o dvoch hráčov. Tréner Čada si berie oddychový čas.

V 56. minúte Slovan vedie 3:2, môžeme očakávať drvivý tlak domácich.

53. min: Slovan sa neubránil, inkasoval tesne po tom, čo prežil presilovku, je to 2:3. Bližňák dostal po góle 10-minútový trest za nešportové správanie.

51. min: Do konca tretej tretiny ostáva ešte 10 minút, domáci nevedia nájsť rytmus. Na trestnú lavicu však odchádza Mojžíš.

46. min: Na konci oslabenia Slovana dal parádny gól Šatan, vyšiel mu blafák.

45. min: Von ide Bartovič za sekanie.

43. min: Slovan hral ešte ďalšiu dvojminútovú presilovku (Mironov ostal na trestnej lavici), no nevyužil ju.

V 41. minúte išiel na trestnú lavicu aj domáci Mironov a Slovan presilovku o dvoch hráčov využil gólom Škoulu presne v čase, keď sa mal prvý vylúčený Korjagin vrátiť na ľad.

Druhá tretina:

Koniec druhej tretiny, v ktorej domáci prestrieľali hostí 16:7.

39. min: Von ide Korjagin za držanie Bartoviča.

36. min: Dinamo presilovku nevyužilo, Radivojevič pomohol Janusovi pri čistej šanci domácich.

34. min: Šatan odchádza na trestnú lavicu za sekanie.

32. min: Líder KHL stupňuje tlak na obranu Slovana, tá zatiaľ drží. Strely na bránku sú v druhej tretine zatiaľ 11:3, inými slovami, čo minúta, to strela Dinama na Janusa.

27. min: Presilovku využil Miklík, ktorý prešiel sám celé klzisko a vyrovnal na 1:1.

26. min: V druhej tretine sa zatiaľ hrá rýchly hokej bez veľkých šancí, na trestnú lavicu ide domáci Jalasvaara. Ešte predtým sa vytiahol Janus a zachránil Slovan od druhého gólu.

Prvá tretina:

Koniec tretiny, strely na bránku boli 7:13.

18. min: Na dve minúty ide von Rjazancev za nedovolené bránenie Daňa.

17. min: Vylúčenie Kukumberga za sekanie domáci nevyužili. Druhú presilovku odohrali rovnako ako Slovan svoju druhú početnú výhodu nevýrazne.

13. min: Na trestnej lavici sedí Filip Novák za hákovanie Radivojeviča. Slovan nevyrovnal.

9. min: Strely na bránku sú 4:8, na góly je to 1:0 pre domácich, ktorí využili presilovku.

8. min: Slovan odohral presilovku dobre, so šancami, ale nevyužil ju. Von ide Radivojevič, lebo hákoval.

6. min: Rjazancev dostal dve minúty za podrazenie Tomáša Mikúša, Slovan bude hrať presilovku.

Zranený Dominik Graňák za domácich nehrá, prvú šancu mal v 3. minúte Slovan, Jerjomenko ju zlikvidoval.

Zápas sa začal. V domácej bránke chytá Jerjomenko, v hosťujúcej Janus.

Domov»Hokej»KHL»Slovan prvýkrát v histórii KHL zdolal Dinamo Moskva, rozhodol Šatan