SR - Bieloruskom 29:20, ROZŠÍRENÉ o sumár

TASR|25. okt 2002 o 19:50

Rotterdam 25. októbra (TASR) - Slovenské hádzanárky dokázali v treťom zápase na turnaji Lucardi Cup v Rotterdame zvíťaziť nad reprezentáciou Bieloruska ...

Rotterdam 25. októbra (TASR) - Slovenské hádzanárky dokázali v treťom zápase na turnaji Lucardi Cup v Rotterdame zvíťaziť nad reprezentáciou Bieloruska 29:20. Pre nového trénera Vojtěcha Mareša to tak po predchádzajúcich prehrách s Holandskom a Rumunskom znamená prvé víťazstvo na reprezentačnej lavičke SR.

V sobotu sa Slovensko stretne o 11.00 v súboji s Chorvátskom.

SR - Bielorusko 29:20 (17:12)

Zostava a góly SR: Kodayová - Tóthová 6, Šalatová 1, Glankovičová 6, Hrabovská 2, Kormanová, Fečová, Dubajová 6, Sedláková, Flašková, Stuparičová 2, Caltíková 6, Kundrátová. Najviac gólov Bieloruska: Halinskaja 6, Slarková, Nahanavaová a Svatková po 3, 7 m hody: 10/6 - 6/5, vylúčenia: 2:3. Rozhodcovia: Dzemidzič a Pavlovič (Hol.), 300 divákov.

Slovenky boli počas celého zápasu lepším tímom, polčas vyhrali o päť gólov. Ani v druhom polčase Bielorusky na slovenské hádzanárky nestačili a konečný rozdiel v skóre ešte narástol.