AKTUALIZOVANÉ O 10:11

NBA: Oklahoma vyhrala očakávaný duel v Miami 112:95

Kevin Durant v drese Oklahomy strelil 33 bodov, na opačnej strane pridal LeBron James ešte o bod viac.

Kevina Duranta s loptou v drese Oklahomy bráni LeBron James v drese Miami.(Zdroj: SITA/AP)

MIAMI. Basketbalisti Oklahomy City vyhrali v sledovanom súboji zámorskej NBA na palubovke Miami 112:95. Domáci Heat mali pritom veľmi dobrý vstup do stretnutia a v prvej štvrtine viedli už o osemnásť bodov (22:4).

Hosťujúci Thunder ešte pred veľkou prestávkou výsledok otočili a do šatní išli s päťbodovým vedením (55:50). V druhom polčase ho už iba navyšovali.

Domáci na ich pozornú hru nenašli poriadnu odpoveď. Kevin Durant v drese víťazov dosiahol 33 bodov, na opačnej strane zaznamenal LeBron James ešte o bod viac.

LeBron sa ospravedlnil

Durant strelil 30 a viac bodov už v dvanástom stretnutí v rade, čo je najdlhšia séria v NBA od štrnásťzápasovej Tracyho McGradyho v ročníku 2002/2003.

LeBron James začal hodnotenie zápasu s Oklahomou netradične ospravedlnením za nevhodný výraz z predzápasového rozhovoru. Krídelníkovi Miami vykĺzlo slovo "retardovaný". Po domácej prehre tak vysvetlil, že tým nechcel nikoho uraziť.

"Je to zlozvyk, ktorý sa usilujem potlačiť. Budem sa snažiť, aby sa to viac nestalo," kajal sa štvornásobný najužitočnejší hráč NBA.

Oklahoma je naďalej lídrom Západnej konferencie, v ktorej sa v posledných troch stretnutiach nedarilo San Antoniu.

Spurs prehrali v stredu doma s Chicagom 86:96 a v tabuľke klesli na 3. priečku za Portland. Pre zlé poveternostné podmienky, ktoré skomplikovali organizáciu zápasu, sa nehral v stredu duel medzi Atlantou a Detroitom.

Ginobili sa zranil

Argentínsky basketbalista Manu Ginobili bude chýbať San Antoniu tri až štyri týždne pre zranenie zadného stehenného svalu. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na webovú stránku klubu zámorskej NBA.

Ginobili, ktorý sa zranil v tretej štvrtine utorňajšieho duelu s Houstonom, vynechá minimálne 12 stretnutí. Tridsaťšesťročný Argentínčan má v tejto sezóne priemer 12,1 bodu na zápas. San Antonio je momentálne v Západnej konferencii na druhom mieste.

Nowitzki nastrieľal 26-tisíc bodov

Dirk Nowitzki vo veku 35 rokov ako trinásty basketbalista histórie NBA pokoril hranicu 26 000 nastrieľaných bodov.

Nemecký krídelník v službách Dallasu prekročil významný míľnik v stredajšom stretnutí proti Houstonu (38 bodov), celkovo má na konte 26 022 bodov.

Nazbieral ich v 1153 zápasoch základnej časti, čo znamená kariérny priemer 22,6 bodu. Najbližšieho má teraz würzburský rodák Johna Havliceka, ktorý je na 12. mieste v historickom rebríčku s 26 395 bodmi.

Spomedzi aktívnych hráčov je na tom lepšie ako Nowitzki iba Kobe Bryant na 4. priečke (31 700). Úplne najvyššie tróni neohrozene Kareem Abdul-Jabbar (38 387) pred Karlom Malonom (36 928) a Michaelom Jordanom (32 292).

Medzi súčasníkmi je blízko 26-tisícovej hranice ešte Kevin Garnett (25 536).