Halák prehral, Tatar nepremenil nájazd, Sekera asistoval

Zo slovenských hokejistov sa v piatok darilo Andrejovi Sekerovi, prispel asistenciou k výhre nad St. Louis.

Sekera a Faulk sa tešia so spolu so Seminom (v strede) z gólu v Halákovej bráne.(Zdroj: SITA/AP)
Manchester United vs. Everton na Old Trafford >>

BRATISLAVA. Hokejisti Caroliny Hurricanes zvíťazili v zápase NHL na domácom ľade nad St. Louis Blues 3:1 aj vďaka asistencii slovenského obrancu Andreja Sekeru. Pre zadáka domácich to bola už 23. asistencia v ročníku. V bránke hostí sa predstavil slovenský gólman Jaroslav Halák, ktorý kryl 28 z 30 striel a inkasoval dva góly.

"Nathan Gerbe si výborne nakorčuľoval do voľného priestoru, tak som sa rozhodol mu tam prihrať. Tvrdo vystrelil a bol z toho gól," opísal svoju prihrávku na spoluhráčov presný zásah 27-ročný Prievidžan, ktorý v prebiehajúcej sezóne zaznamenal už 31 kanadských bodov.

V newyorskom derby v Madison Square Garden vyhrali Rangers nad Islanders 4:1 a zaknihovali proti rivalovi druhú výhru za posledné tri dni, keď tohto súpera zdolali aj v stredu na bejzbalovom štadióne Yankee (2:1). Slovenský obranca Islanders Ľubomír Višňovský odohral vyše 20 minút, do štatistík si zapísal dva mínusové body.

Detroit zdolal Washington doma 4:3 po samostatných nájazdoch, dvojica Slovákov v domácom drese Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo sa bodovo nepresadila. Tatar nepremenil ani jeho pokus v nájazdoch, ktoré rozhodla až siedma séria, v ktorej uspel krídelník Patrick Eaves. Do brány Red Wings sa po trojzápasovej absencii pre zranení kolena vrátil Jimmy Howard, hosťom nepomohli ani gól a asistencia Rusa Alexandra Ovečkina.

New Jersey prehralo po predĺžení v Nashville 2:3, "diablom" nestačili ani gól a asistencia českého veterána Jaromíra Jágra. O triumfe domácich rozhodol dvoma gólmi, vrátane toho rozhodujúceho v predĺžení, obranca Shea Weber.

New York Rangers - New York Islanders 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Góly: 4. B. Boyle (M. Staal), 53. Brassard (M. Staal, Zuccarello), 55. B. Richards (Callahan, Hagelin), 60. McDonagh (D. Moore) - 35. Okposo (De Haan, Bailey)

Ľubomíč Višňovský (New York Islanders) odohral 20:02 min, pripísal si dva mínusové body a jednu strelu

Carolina - St. Louis 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 4. Gerbe (SEKERA, Faulk), 22. Skinner (J. Staal), 59. Siomin - 10. Backes (D. Roy, Oshie)

Andrej Sekera (Carolina) odohral 24:37 min a zaznamenal jednu asistenciu - Jaroslav Halák (St. Louis) kryl 28 z 30 striel domácich

Detroit - Washington 4:3 po sam. nájazdoch (0:1, 2:0, 1:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 23. D. Miller (Glendening, Eaves), 39. DeKeyser (Sheahan), 51. Nyquist, rozhodujúci sam. nájazd Eaves - 16. Chimera (N. Bäckström, Carlson), 49. Wellman (Ovečkin), 60. Ovečkin (Carlson, Chimera)

Tomáš Tatar odohral 16:58 min, pripísal si plusový bod a päť striel, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 14:42 min, zaznamenal plusový bod, dve strely a dve trestné minúty

Nashville - New Jersey 3:2 po predĺžení (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)

Góly: 7. Weber (Hörnqvist), 60. Legwand (Josi, S. Jones), 62. Weber (Wilson) - 33. Eliáš (Jágr, Zajac), 39. Jágr (Eliáš, Zajac)

Winnipeg - Vancouver 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Góly: 6. Bogosian (Enström, Ladd), 7. Setoguchi (Byfuglien, Scheifele), 27. Frolík (Ladd, Little), 58. Setoguchi (Trouba) - 11. Edler (Burrows, Kesler), 25. Kesler, 52. Garrison (Stanton, Kesler)