Oklahoma vyhrala nad Brooklynom a ťahá sériu desiatich triumfov

(Autor: SITA/AP)
Sportnet|1. feb 2014 o 07:59

Hráči Oklahomy potvrdili, že momentálne patria k najlepším tímom zámorskej profiligy.

BRATISLAVA. Basketbalisti Oklahoma City Thunder deklasovali v nočnom zápase NBA Brooklyn Nets 120:95 a vyhrali desiaty zápas za sebou.

V drese víťazných hostí síce Kevin Durant prerušil sériu 12 zápasov s viac ako 30 bodmi, no aj tak jeho 26 bodov a 7 asistencií hosťom stačilo k pohodlnej výhre.

Durant už poslednú štvrtinu navyše presedel na lavičke, keďže pre ňou bol stav 89:59 pre Thunder.

Atlanta Hawks prevalcovala Philadelphiu 125:99, v drese víťazov sa darilo veteránovi Eltonovi Brandovi. Na jeho bývalej palubovke si 34-ročný krídelník vytvoril sezónne maximum 18 bodov.

Sacramentu nestačil ani 14-bodový náskok v poslednej štvrtine a prehralo na palubovke Dallasu 103:107. K obratu zavelil hviezdny Dirk Nowitzki, ktorý nastrieľal 34 bodov, z toho 12 v rozhodujúcej štvrtej štvrtine.

Orlando - Milwaukee 113:102 (35:20, 32:26, 21:18, 25:38)

Najviac bodov: Afflalo 21, T. Harris 18, Oladipo 15 - C. Butler 20 (4 trojky), Antetokunmpo 15, Neal 13

Philadelphia - Atlanta 99:125 (21:27, 31:37, 23:38, 24:23)

Najviac bodov: T. Young 29 (3 trojky), Carter-Williams 17, Elliot Williams 15 - Scott a Brand po 18, D. Carroll 13 (3 trojky)

Brooklyn - Oklahoma City 95:120 (16:30, 19:33, 24:26, 36:31)

Najviac bodov: Livingston 16, Deron Williams 14 (3 trojky), Mason Plumlee 13 - Durant 26 (3 trojky), Ibaka 25, Sefolosha a R. Jackson po 14

Minnesota - Memphis 90:94 (22:30, 15:20, 30:16, 23:28)

Najviac bodov: Love 28 (16 doskokov), Kevin Martin 14, Barea a Cunningham po 12 - Z. Randolph 26 (12 doskokov), C. Lee 16, Conley 12

Dallas - Sacramento 107:103 (24:20, 30:29, 21:32, 32:22)

Najviac bodov: Nowitzki 34, Ellis 20, Calderón 14 - Gay 35 (12 doskokov), I. Thomas 19, Thornton 9

Denver - Toronto 90:100 (25:29, 28:31, 17:26, 20:14)

Najviac bodov: Fournier (3 trojky) a Hickson (13 doskokov) po 18, Faried 12 - DeRozan 19, Ross 18, Valančiunas a Lowry (3 trojky) po 13

Los Angeles Lakers - Charlotte 100:110 (27:31, 22:31, 25:24, 26:24)

Najviac bodov: P. Gasol 24, N. Young 21, Meeks 19 (3 trojky) - A. Jefferson 40 (18 doskokov), Henderson 20, Kidd-Gilchrist 10

Utah - Golden State 90:95 (21:23, 27:18, 23:25, 19:29)

Najviac bodov: Burks 26, Kanter 15, Garrett 13 - Curry 44 (8 trojok), Bogut 16 (17 doskokov), K. Thompson 11

Domov»Halové športy»Basketbal»Oklahoma vyhrala nad Brooklynom a ťahá sériu desiatich triumfov