Man Utd prehral so Stoke 1:2, je to jeho ôsma prehra v sezóne

Oba góly Stoke strelil Adam.
Oba góly Stoke strelil Adam. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|1. feb 2014 o 15:59

Anglický majster stráca 14 kôl pred koncom na vedúci Man City 13 bodov.

BRATISLAVA. Manchester United prehral v sobotnom stretnutí 24. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže na pôde Stoke City 1:2. Oba góly víťazného mužstva strelil Charlie Adam, o jediný presný zásah "červených diablov" sa postaral Robin van Persie.

Táto prehra je už ôsmym neúspechom United v aktuálnom ročníku Premier League a zverenci Davida Moyesa figurujú v ligovej tabuľke až na siedmej priečke.

Manchesterský klub navyše pre zranenie prišiel o stopéra Jonnyho Evansa, ktorého už v 11. min prvého polčasu spomenutého duelu vystriedal brazílsky zadák Rafael.

Futbalisti West Hamu United zvíťazili v sobotňajšom dueli 24. kola anglickej Premier League nad Swansea City 2:0. Napriek tomu, že od 59. minúty hrali bez vylúčeného Andyho Carrolla, dotiahli domáci zápas do víťazného konca po viac ako dvoch mesiacoch.

Po štyroch prehrách sa z triumfu tešil Cardiff City, ktorému sa dvomi zlepenými gólmi podarilo otočiť duel s Norwichom (2:1). Stále sa však drží v zóne zostupu, s 21 bodmi je na 19. mieste.

Newcastle - Sunderland 0:3 (0:2)

Góly: 19. Borini (z pok. kopu), 23. A. Johnson, 80. Colback

West Ham United - Swansea 2:0 (2:0)

Góly: 27. a 45. Nolan, ČK: 59. A. Carroll (West Ham)

Góly: 12. S. Long - 61. Paulinho

Stoke City - Manchester United 2:1 (1:0)

Góly: 38. a 52. Adam - 47. Van Persie

Stoke City 2-1 Manchester United - Highlights by soccer-highlights

Domov»Futbal»Anglicko»Man Utd prehral so Stoke 1:2, je to jeho ôsma prehra v sezóne