Leverkusen vyhral a na vedúci Bayern stráca 10 bodov

(Autor: SITA/AP)
TASR|1. feb 2014 o 18:14

Leverkusen rozhodol o výhre gólom z 84. minúty.

BRATISLAVA. Futbalisti Bayeru Leverkusen zdolali v sobotňajšom zápase 19. kola nemeckej bundesligy na vlastnom ihrisku Stuttgart 2:1.

Hostia sa síce v 12. minúte ujali vedenia, no vyrovnanie zabezpečil Stefan Kiessling a triumf domácich zariadil šesť minút pred koncom riadneho hracieho času útočník Eren Derdiyok.

Leverkusenu naďalej patrí v tabuľke druhé miesto, keď na vedúci Bayern Mníchov stráca 10 bodov. Bavori však odohrali o zápas menej, v nedeľu hostia Frankfurt.

Piatu prehru v rade zaznamenal Hamburg, nad ktorého sily bol Hoffenheim. TSG 1899 zvíťazil hladko 3:0 a po troch stretnutiach si pripísal plný bodový zisk.

FC Augsburg - Werder Brémy 3:1 (1:1)

Góly: 11. Werner, 49. Altintop, 56. Hahn - 3. Callsen-Bracker (vl.), ČK: 45.+3 Garcia (Brémy)

TSG 1899 Hoffenheim - Hamburg SV 3:0 (2:0)

Góly: 4. Firmino, 44. Süle, 61. Beck

Bayer Leverkusen - VfB Stuttgart 2:1 (1:1)

Góly: 26. Kiessling, 84. Derdiyok - 12. Leitner

Mainz 05 - SC Freiburg 2:0 (1:0)

Góly: 24. Park Joo-Ho, 87. Koo Ja-Cheol

FC Schalke 04 - VfL Wolfsburg 2:1 (1:0)

Góly: 9. Santana, 81. Boateng - 65. Arnold, ČK: 50. Caligiuri (Wolfsburg)

Hanover 96 - Borussia Mönchengladbach 3:1 (0:0)

Góly: 57. Rudnevs, 82., 90. Diouf - 84. Mlapa.