Benitez Hamšíka šetril a Neapol prehral s Atalantou 0:3

Neapol nastúpil v strede poľa s Goranom Pandevom.
Neapol nastúpil v strede poľa s Goranom Pandevom. (Autor: SITA/AP)
TASR|2. feb 2014 o 17:09

Zápas AS Rím s Parmou hlavný rozhodca Andrea De Marco prerušil už po niekoľkých minútach hry. Náhradný termín ešte nie je známy.

RÍM. V nedeľnom zápase 22. kola najvyššej talianskej futbalovej Serie A prehral Neapol na ihrisku Atalanty Bergamo 0:3.

Fanúšikovia iba ťažko odpustia trénerovi Rafaelovi Benitezovi, že nechal na lavičke od začiatku odpočívať Gonzala Higuaina, Jorginha či slovenského reprezentačného stredopoliara Mareka Hamšíka.

Individuálne chyby

Higuain a Jorginho sa dostali na ihrisko až v druhom dejstve, slovenský špílmacher Hamšík do zápasu vôbec nezasiahol. Benitez prehru zdôvodnil individuálnymi chybami a obraňoval jeho systém rotácie hráčov.

"Prehra prišla po nešťastných individuálnych chybách. Potrebovali sme novú silu, preto som urobil zmeny už na začiatku," citovala slová kouča agentúra Reuters.

"Máme pred sebou niekoľko zápasov v rýchlom slede. Hráme v stredu, v sobotu a potom opäť v stredu. Ani pre najlepších hráčov nie je jednoduché, keď sa hrá každé tri dni. Všetci si zaslúžia šancu," doplnil.

Hamšíka tréner šetril

Na adresu Slováka dodal: "Hamšík mal iba pred nedávnom vyše dvojmesačnú pauzu a nás čaká náročný program, preto v týchto veciach musíme byť veľmi opatrní."

Vedúci Juventus doma vyhral s Interom Miláno a tabuľku stále bezpčene vedie. Duel medzi rímskym AS a Parmou musel rozhodca zrušiť pre vytrvalý dážď. Rozhodca už v 9. minúte stretnutie prerušil a o dvadsať minút neskôr poslal hráčov definitívne do kabín.

Séria A - 22. kolo

Atalanta Bergamo - SSC Neapol 3:0 (0:0)

Góly: 47. a 64. Denis, 70. Moralez, 14.000 divákov.

Juventus Turín - Inter Miláno 3:1 (1:0)

Góly: 15. Lichtsteiner, 47. Chiellini, 55. Vidal - 71. Rolando

Catania Calcio - AS Livorno 3:3 (0:0)

Góly: 61. Bergessio, 75. Barrientos, 89. Almiron 51. Emeghara, 72. Paulinho (z 11m), 77. Emeghara, 14.000 divákov.

Chievo Verona - Lazio Rím 0:2 (0:1)

Góly: 6. Candreva, 70. Keita, 12.000 divákov.

Sassuolo Calcio - Hellas Verona 1:2 (0:0)

Góly: 90.+2 Floro Flores 50. Manfredini (vlastný), 87. Toni, 12.000 divákov.

Domov»Futbal»Taliansko»Benitez Hamšíka šetril a Neapol prehral s Atalantou 0:3