Norimberg vyhral v Berlíne, Bayern strelil Frankfurtu päťku

Peter Pekarík v drese domáceho Berlína nastúpil počas prvého polčasu.
Peter Pekarík v drese domáceho Berlína nastúpil počas prvého polčasu. (Autor: SITA/AP)
TASR|2. feb 2014 o 17:38

Futbalový 1. FC Norimberg vyhral na ihrisku Herthy Berlín 3:1 a vyhral druhý zápas po sebe i v sezóne.

BERLÍN. V nedeľnom zápase 19. kola najvyššej nemeckej futbalovej Bundesligy zvíťazil 1. FC Norimberg na ihrisku Herthy Berlín 3:1 a oslávil svoj druhý triumf v sezóne.

Z prvého sa zverenci slovenského asistenta trénera Mareka Mintála tešili pred týždňom doma proti Hoffenheimu.

V drese domácich sa v 22. minúte dostal na ihrisko slovenský reprezentačný obranca Peter Pekarík, v drese hostí bol celý zápas na lavičke náhradníkov Róbert Mak.

V nasledujúcom zápase nedal Bayern Mníchov šancu Eintrachtu Frankfurt a gólmi Götzeho, Ribéryho, Robbena, Danteho a Mandžukiča triumfoval jednoznačne 5:0. Bavorský veľkoklub v domácej lige neprehral už 44 zápasov.

Zverenci španielskeho trénera Pepa Guardiolu suverénne vedú túto súťaž, pred druhým v poradí Bayerom Leverkusen majú náskok priepastných 13 bodov. Úradujúci nemecký i európsky šampión z Mníchova má po 19. kole I. bundesligy bilanciu 17 víťazstiev, dve remízy a impozantné skóre 51:9.

Bundesliga - 19. kolo

Hertha Berlín 1. FC Norimberg 1:3 (1:1)

Góly: 4. Ramos 68. a 90.+5 Drmič (druhý z 11m), 20. Feulner, 40.000 divákov.

(P. Pekarík za domácich nastúpil v 22. minúte - za hostí R. Mak sedel na lavičke náhradníkov)

Bayern Mníchov - Eintracht Frankfurt 5:0 (2:0)

Góly: 12. Götze, 44. Ribery, 67. Robben, 69. Dante, 89. Mandžukič, 71.000 divákov.

Domov»Futbal»Nemecko»Norimberg vyhral v Berlíne, Bayern strelil Frankfurtu päťku