Hossa má 25. asistenciu, Tatar netrafil prázdnu bránku od modrej čiary

Matt Hendricks z Edmontonu strieľa gól brankárovi Buffala Jhonasovi Enrothovi.
Matt Hendricks z Edmontonu strieľa gól brankárovi Buffala Jhonasovi Enrothovi. (Autor: SITA/AP)
TASR|4. feb 2014 o 06:59

Zámorská NHL mala v noci na utorok na programe sedem zápasov. Edmonton zdolal Buffalo 3:2, Marinčin prihral na víťazný gól.

NEW YORK. NHL mala v noci na utorok na programe sedem zápasov, v ktorých sa do štatistík zapísal obranca Edmontonu Martin Marinčin.

Slovenský hokejista asistoval pri víťaznom góle svojho tímu, ktorý v 41. minúte vo vlastnom oslabení zaznamenal Matt Hendricks. Pre Marinčina, ktorý strávil na ľade 20:14 minút a pripísal si jednu plusku, to bola druhá asistencia v sezóne.

Veľmi dobrý výkon predviedol gólman Edmontonu Iľja Bryzgalov, ktorý kryl 42 striel hráčov Sabres.

Tatar aj Jurčo po dve minúty

Naplno bodoval aj Detroit, ktorý na vlastnom ľade zdolal Vancouver 2:0. Triumf domácich dvoma gólmi zariadil Justin Abdelkader, v závere spečatil výsledok gólom do prázdnej bránky.

V zostave Red Wings nechýbali ani slovenskí útočníci Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo. Tatar odohral 15:39 min a okrem dvoch striel si pripísal aj dve trestné minúty.

Jurčo počas necelých 16 minút raz vystrelil na bránku súpera a tiež si odsedel dvojminútový trest.

Zápas v drese Red Wings začal v bránke Jonas Gustavsson, ale po prvej tretine pre nevoľnosť prenechal miesto Jimmymu Howardovi.

"Netrafiť bránku od modrej čiary, keď je brankár súpera odvolaný, to sa nepodarí len tak hoci komu. Ja som to dokázal, drevené ruky," uviedol Tomáš Tatar na Facebooku.

Po suspendácii sa na lavičku Canucks vrátil tréner John Tortorella a do zostavy po zranení kapitán Henrik Sedin. Vancouver prehral štvrtý duel v rade.

Columbus vyhral v Anaheime

Štvrté víťazstvo v rade zaznamenalo Colorado, ktoré si poradilo s New Jersey 2:1 po predĺžení.

Columbus začal náročný trojzápasový trip v Kalifornii víťazstvom na horúcom ľade Anaheimu, kde sa v úvode sezóny nepodarilo vyhrať žiadnemu tímu v riadnom hracom čase.

Columbus uspel tretíkrát v sérii a posunul sa v tabuľke Metropolitnej divízie na druhé miesto.

Z 25. asistencie v ročníku sa tešil Marián Hossa, ktorého Chicago vyhralo v Los Angeles 5:3. Michal Handzuš dostal v drese Chicaga voľno a nenastúpil.

Philadelphia je úspešná

V tretej tretine sa štyrmi gólmi v rade podarilo Philadelphii otočiť zápas v San Jose na 5:2. Andrej Meszároš patril medzi najvyťaženejších hráčov Philadelphie a dostal aj jeden dvojminútový trest.

Philadelphia zdolala San Jose prvýkrát od 12. decembra 2000. "Vezieme si veľké víťazstvá z Los Angeles a zo San Jose a naše sebavedomie po takýchto zápasoch stúpa," povedal kapitán Philadelphie Claude Giroux.

"Jeden môj bývalý spoluhráč v Los Angeles hovoril, že Anaheim, San Jose a Los Angeles sú ako Bermudský trojuholník. My sme sa tu ale nestratili," povedal útočník Philadelphie Wayne Simmonds.

Výsledky - pondelok:

Buffalo - Edmonton 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Góly: 9. Ott (Myers, Hodgson), 20. Stafford (Girgensons, M. Weber) - 1. Petry (Jakupov, Perron), 37. J. Schultz (Perron, Ference), 41. Hendricks (B. Gordon, MARINČIN)

Martin Marinčin (Edmonton) odohral 20:14 min, mal 1 strelu, 1 plusový bod a 1 asistenciu.

Pittsburgh - Ottawa 2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 17. Gibbons (Määttä, J. Jokinen), 62. Neal (Bortuzzo, Malkin) - 15. S. Da Costa (Conacher, Condra)

Detroit - Vancouver 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 22. Abdelkader (Zetterberg, Nyquist), 60. Abdelkader (N. Kronwall)

Tomáš Tatar odohral 15:39 min, mal 2 strely a 2 tr. minúty, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 15:53 min, mal 2 strely a 2 trestné minúty.

New Jersey - Colorado 1:2 pp (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 19. R. Carter (Bernier, S. Gionta) - 59. Parenteau (Barrie, Landeskog), 61. R. O´Reilly (Duchene, MacKinnon)

Anaheim - Columbus 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Góly: 46. Perreault (Maroon, Selänne), 57. Getzlaf (Lindholm, Penner) - 12. Johansen (Horton, Jenner), 37. Umberger (Wisniewski, Letestu), 49. Foligno (Umberger, Anisimov), 54. Foligno (Atkinson, Ťutin)

Los Angeles - Chicago 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)

Góly: 10. Doughty (Vojnov, Kopitar), 27. Kopitar (J. Carter, Toffoli), 52. Toffoli (J. Carter, Kopitar) - 2. P. Kane (Toews, Sharp), 9. Bickell (P. Kane, Shaw), 34. Kruger (Leddy, B. Smith), 48. Leddy (MARIÁN HOSSA, Versteeg), 52. P. Kane (Sharp, Toews)

Marián Hossa (Chicago) odohral 17:03 min, mal 2 strely, 1 asisteenciu, 1 plusový bod a 2 trestné minúty.

San Jose - Philadelphia 2:5 (2:1, 0:0, 0:4)

Góly: 8. Nieto (Wingels, Irwin), 13. Nieto (B. Burns, J. Thornton) - 5. Streit (Giroux, Hartnell), 42. Read (Downie, Couturier), 43. Raffl (Gustafsson, A. Hall), 44. Giroux, 58. Voráček (Giroux, Hartnell)

Andrej Meszároš (Philadelphia) odohral 19:21 min, mal 2 trestné minúty.

Domov»Hokej»NHL»Hossa má 25. asistenciu, Tatar netrafil prázdnu bránku od modrej čiary