AKTUALIZOVANÉ 16:29

Good Angels prehrali v Jekaterinburgu 55:83

Košický tím má v Eurolige žien po ôsmich zápasoch na konte štyri prehry.

(Zdroj: Ilustračné - TASR)

JEKATERINBURG. V jekaterinburskom Paláci športov a v súlade s predpokladmi zrodilo víťazstvo UMMC nad Good Angels Košice 83:55 (39:31) v stredajšom stretnutí základnej A-skupiny basketbalovej Euroligy žien 2013/2014.

Majsterky Slovenska v značne oslabenej zostave držali s obhajkyňami prvenstva v súťaži krok v I. polčase: viedli 4:0, v 19. min zaostávali iba 30:34.

Po zmene strán si ruský klub vybudoval dvojciferný náskok (46:34), ktorý postupom času narástol až na 20-bodový rozdiel (v 34. min 64:44); na konci bol odstup až 28-bodový.

Zverenky Maroša Kováčika majú v tabuľke bilanciu 4 víťazstvá - 4 prehry. V zostávajúcom programe v A-skupine na nich čakajú stretnutia proti talianskemu tímu Beretta Famila Schio (v Steel aréne 19. 2. o 18.00 h) a pod košmi francúzskeho družstva Tango Bourges (26. 2. o 20.00 h).

Daniel Jendrichovský, generálny manažér Good Angels Košice: "Myslím si, že prvý polčas z našej strany spĺňal vysoké kritériá. Držali sme sa pokiaľ sme mali sily a mali i podkošovú hráčku. Štvrtý faul Krivačevičovej nám definitívne znemožnil konkurovať vysokému súperovi, pretože sme nevedeli doskočiť loptu. V druhom polčase nás výškou jednoznačne prevyšoval a prehrali sme vysokým rozdielom."

"V stave v akom sme, sa ani nič iné čakať nedalo. Hanbu sme si neurobili, pretože výkon bol veľmi dobrý, škoda však nedisciplinovanosti v poslednej štvrtine, keď sme súperovi dovolili natiahnuť rozdiel. Tento zápas nič nerieši a musíme sa sústrediť na posledné dva, v ktorých budeme hrať o výhodu domáceho prostredia."

Výsledok - A-skupina - streda

UMMC Jekaterinburg (Rus.) - Good Angels Košice (SR) 83:55 (17:14, 22:17, 17:8, 27:16)

Najviac bodov Jekaterinburgu: Grudová 16 (11 doskokov), Kobrynová 13, Taurasiová 11 (3 trojky), C. Parkerová 10

Zostava a body Košíc: Abdiová 22, Bojovičová 11, Krivačevičová 8, Hruščáková 4, Perkinsová 2 (Zietarová 6, B. Bálintová 2, Kiššová 0)

TH: 16/11 - 12/7, fauly: 17 - 22, trojky: 6 - 4