AKTUALIZOVANÉ 10:13

Súboj Tomášov dopadol lepšie pre Tatara a Jurča, vyhrali nad Kopeckým 3:1

Meszároš bol 24. krát v sezóne len zdravým náhradníkom. Halák bol oporou St. Louis pri výhre 3:2 po predĺžení.

Hráč Floridy Panthers Scottie Upshall (vľavo) a Detroitu Red Wings Riley Sheahan (s číslom 15).(Zdroj: SITA/AP)
Manchester United vs. Everton na Old Trafford >>

SUNRISE. V súboji troch slovenských Tomášov v NHL sa vo štvrtok tešili Tatar a Jurčo z Detroitu. Na ľade Kopeckého Floridy vyhrali 3:1.

Na výhre Detroitu má zásluhu Gustav Nyquist, ktorý strelil svoj deviaty gól v deviatich stretnutiach. Brankár Jimmy Howard mal 23 úspešných zákrokov, z nich šestnásť v rozhodujúcej tretej tretine.

Kopecký si pripísal v zápase asistenciu, keď prihrával na gól v závere prvej tretiny Scottiemu Upshallovi.

V závere druhej časti hry však na ľade chýbal, keďže si odpykával štvorminútový trest za hákovanie Nyquista a nešportové správanie sa. Tatar i Jurčo si pripísali po mínusovom bode.

Halák vychytal výhru

Brankár Jaroslav Halák bol oporou St. Louis pri výhre 3:2 po predĺžení nad St. Louis Bostonom (opravené 08:34). Ružinovský odchovanec kryl 36 striel hráčov Bruins. V zostave Bostonu už chýbal kapitán Zdeno Chára, ktorý cestoval do Soči.

"Brankár bol dnes našim najlepším hráčom. Bol dnes naozaj perfektný a veľmi nám pomohol," chválil Haláka tréner Ken Hitchcock.

Proti Bostonu sa Halákovi darí a vychytal s týmto súperom už štvrté víťazstvo po sebe.

Obranca Ľubomír Višňovský odohral vyše 20 minút v zápase proti Calgary, jeho New York Islanders prehrali 2:4.

Višňovský trikrát neúspešne ohrozil bránku súpera a v 45. minúte šiel na trestnú lavicu za držanie Mikaela Backlunda.

Scrivens pokazil oslavy Rangers

Oslavy 6000. zápasu New York Rangers v základnej časti NHL pokazili hráči Edmontonu a najmä brankár Ben Scrivens, ktorý mal pri výhre 2:1 celkom 35 úspešných zákrokov.

O výhre Oilers, v ktorých drese bol na ľade pri oboch góloch Martin Marinčin rozhodol v čase 58:22 Naiľ Jakupov.

Ďalší slovenský obranca Andrej Meszároš sledoval víťazstvo Philadelphie 3:1 nad Coloradom len z tribúny.

Meszároš 24. krát v sezóne bol len zdravým náhradníkom. Do zostavy sa vrátil fínsky veterán Kimmo Timonen a tréner Craig Berube opäť poslal 28-ročného Slováka na tribúnu.

"Musím to akceptovať, nedá sa nič robiť. Ale je to strašné byť zdravý a nehrať," povedal Meszároš pre csnphilly.com.

Alexander Ovečkin si pripísal 40. gól v sezóne, tentoraz aj víťazný a pomohol Washingtonu k výhre 4:2 nad Winnipegom.

Dvoma gólmi sa na výhre 3:2 Ottawy nad Buffalom podieľal Čech Milan Michálek, 23 sekúnd pred tretím klaksónom dal rozhodujúci gól na 3:2.

Z tretieho hetriku v sezóne sa tešil Max Pacioretty z Montrealu pri výhre 5:2 nad Vancouverom.

Výsledky NHL - štvrtok:

New York Islanders - Calgary 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)

Góly a asistencie: 40. Hickey (Bailey, C. McDonald), 48. Dehaan (Tavares, Vanek) - 35. Monahan (Colborne, Russell), 39. Wideman (Backlund, Brodie), 55. D. Jones (Stajan, Wideman), 60. Backlund (Hudler)

Ľubomír Višňovský (New York Islanders) odohral 20:40 min, mal 3 strely a 2 trestné minúty

Philadelphia - Colorado 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

27. Streit (Lecavalier, Couturier), 48. Raffl (Couturier, Downie), 60. Giroux (Simmonds, Coburn) - 58. MacKinnon (R. O´Reilly, Landeskog)

Washington - Winnipeg 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

5. Brouwer (Johansson, Wellman), 44. T. Wilson (Brouillette, Wey), 48. Ovečkin (Nicklas Bäckström, Alzner), 56. Brouwer (Johansson, Carrick) - 14. B. Little (Ladd), 26. Byfuglien (Setoguchi, O. Jokinen)

New York Rangers - Edmonton 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

21. Brassard (Zuccarello, Pouliot) - 3. R. Smyth (Perron), 59. Jakupov (Gagner, T. Hall)

Martin Marinčin (Edmonton) odohral 20:40 min, mal 1 strelu a 2 plusové body

Florida - Detroit 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

20. Upshall (T. KOPECKÝ, Weaver) - 27. Alfredsson (Abdelkader, N. Kronwall), 34. Nyquist, 60. Lashoff (Helm, N. Kronwall)

Tomáš Kopecký (Florida) odohral 14:15 min, 4 minúty sedel na trestnej lavici, mal 1 asistenciu, Tomáš Tatar odohral 16:11 min, mal 1 mínusový bod, 1 strelu, Tomáš Jurčo (Detroit) odohral 13:53 min, mal 1 mínusový bod

Montreal - Vancouver 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)

15. Pacioretty (Subban, A. Markov), 17. R. White (Bournival, Weise), 45. Pacioretty (Desharnais, Gallagher), 49. Plekanec (Desharnais), 59. Pacioretty (Gallagher, Jemelin) - 23. Higgins (Garrison, Schroeder), 53. Edler (Diaz, Burrows)

Tampa Bay - Toronto 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

51. Palát (St. Louis, T. Johnson) - 28. Raymond (Kuľomin, Rielly), 43. McClement (Clarkson, Lupul), 49. Van Riemsdyk (Gunnarsson, Kessel), 58. Bozak (Kessel)

Ottawa - Buffalo 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)

24. Karlsson (S. Da Costa, Conacher), 41. M. Michálek (Spezza, Zibanejad), 60. M. Michálek (Spezza, Neil) - 51. Ennis (Stafford, Leino), 56. Stafford (Ehrhoff)

Minnesota - Nashville 3:2 pp (2:1, 0:1, 0:0 - 1:0)

5. Brodin (Niederreiter), 14. Parise (Heatley, Pominville), 63. Niederreiter (Brodziak, Spurgeon) - 6. C. Smith (Hutton), 28. C. Smith (Bartley)

St. Louis - Boston 3:2 pp (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)

16. Steen (J. Schwartz, Bouwmeester), 24. J. Schwartz (Jaškin, Pietrangelo), 64. Oshie - 50. Krejčí (Iginla, Lucic), 52. Marchand (Boychuk, Krug)

Jaroslav Halák (St. Louis) mal 36 úspešných zákrokov.

Los Angeles - Columbus 2:1 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

44. Muzzin (Kopitar, Doughty), 63. Regehr (M. Richards, J. Carter) - 2. J. Johnson (Johansen, Wisniewski)