Spartak Myjava - MFK Dubnica nad Váhom 5:1 (1:1)

Góly: 48., 51. Daniel, 44. Pekár (z 11 m), 69. Kováč, 85. Marček 8. Popovič

MFK Košice - Ruch Chorzów (Poľ.) 2:1 - v rámci sústredenia v tureckom Beleku

Góly MFK: 13. Ferenčík, 53. Kotora

FK Senica - Kubaň Krasnodar 0:2 (0:1)

Góly: 32. Popov, 48. Ignatjev

Turecká liga - 20. kolo

Slovenský futbalista Marek Sapara strelil v piatkovom zápase 20. kola tureckej ligy svoj premiérový gól za Gaziantepspor, no jeho tím podľahol doma Besiktasu Istanbul 1:2. Sapara zasiahol do diania v drese zdolaného tímu po zmene strán a v 85. minúte už iba zmiernil prehru dvanásteho tímu tabuľky.

Gaziantepspor - Besiktas Istanbul 1:2 /M. Sapara (Gaziantep) nastúpil v 46. minúte + strelil gól/, Kasimpasa - Konyaspor 1:3

Druhá nemecká liga - 20. kolo

Slovenský futbalista Jakub Sylvestr sa strelecky presadil v piatkovom zápase 20. kola druhej nemeckej bundesligy, v ktorom jeho Erzgebirge Aue remizovalo na pôde Aalenu 2:2. Sylvestr v 58. minúte poslal hostí do vedenia, no v 62. minúte Klauss vyrovnal a uzavrel gólový účet stretnutia. Aue nevyhralo už piaty zápas v rade.

V drese Aue debutoval obranca Filip Lukšík, ktorý sa dostal na ihrisko v 86. minúte.

Aalen - Erzgebirge Aue 2:2 (1:1)

Góly: 33. Pohjanpalo, 62. Klauss - 29. Könnecke, 58. SYLVESTR

(J. Sylvestr hral do 89. minúty + strelil gól, F. Lukšík nastúpil v 86. minúte (obaja Aue))

Medzinárodný turnaj v španielskej La Mange

SR "17" - Švédsko "17" 1:1 (0:0)

Góly: 75. Gorelčík - 44. Berntsson

Základná zostava SR: Greif - Kolesár, Janočko, Pobijak, Ďurek - Chromek, Vitek, Sandal, Vajs - Bavoľár, Gorelčík

Hokej

SM-liiga - piatok.

JPK Jyväskylä - HPK Hämeenlinna 5:4, KalPa Kuopio - Pelicans Lahti 2:4, Lukko Rauma - Tappara Tampere 5:3, TPS Turku - Ässät Pori 2:3

Prípravný zápas - piatok - dievčatá (do 18 rokov)

Slovensko "18" - Francúzsko "18" 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) - hralo sa v Brezne

Góly: Korenková, Záborská

Turnaj štyroch krajín hráčov do 17 rokov - Füssen (Nem.)

Slovensko "17" - Nemecko "17" 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Góly: 6. Žitný, 22. L. Žiak (Hatala, M. Niňaj), 34. Bečka (M. Roman, Hatala)

Hádzaná

Interliga - WHIL - 15. kolo.

Slávia Partizánske - DHK Zora Olomouc 22:18 (13:12)

Najviac gólov: Kertészová 11/1, Blažeková a Šimáková po 3 - Salčáková 5, Salašová 4, Rúžičková 3/1. Vylúčené: 2 - 4, 7 m hody: 1/1 - 2/2, rozhodovali: Brunovský - Čanda, 410 divákov

Tenis

Viňa del Mar ATP

Dvojhra - 2. kolo (osemfinále)

Fabio Fognini (Tal.-1) - Aljaž Bedene (Slovin.) 6:4, 7:6 (0), Jérémy Chardy (Fr.-5) - Pablo Carreno-Busta (Šp.) 6:3, 7:6 (5), Taro Daniel (Jap.) - Federico Delbonis (Arg.-8) 1:6, 7:6 (5), 7:6 (7), Nicolás Almagro (Šp.-3) - Martin Alund (Arg.) 4:6, 6:3, 6:4, Daniel Gimeno-Traver (Šp.) - Horacio Zeballos (Arg.) 6:2, 6:4

dvojhra - štvrťfinále:

Santiago Giraldo (Kol.) - Guillermo Garcia-Lopez (7-Šp.) 3:6, 6:4, 6:2, Leonardo Mayer (Arg.) - Daniel Gimeno-Traver (Šp.) 3:6, 7:5, 6:3

Montpellier ATP

dvojhra - štvrťfinále

Gael Monfils (5-Fr.) - Denis Istomin (Uzb.) 6:4, 6:4, Jarkko Nieminen (6-Fín.) - Marc Gicquel (Fr.) 6:3, 3:6, 7:6 (5), Jerzy Janowicz (3-Poľ.) - Edouard Roger-Vasselin (7-Fr.) 6:2, 6:4, Richard Gasquet (1-Fr.) - Albano Olivetti (Fr.) 6:4, 6:2

Záhreb ATP

Björn Phau (Nem.) - Dudi Sela (Izr.) 6:4, 6:3, Marin Čilič (5-Chorv.) - Ivan Dodig (4-Chorv.) 7:5, 6:4, Daniel Evans (V.Brit.) -Philipp Kohlschreiber (3-Nem.) 6:4, 2:6, 6:4, Tommy Haas (1-Nem.) -Andrej Kuznecov (Rus.) 7:6 (6), 6:4

Výsledky štvrtkových stretnutí v základných skupinách na turnaji I. skupiny euroafrickej zóny Pohára federácie v Budapešti.

A-skupina

BELGICKO - CHORVÁTSKO 3:0

Alison van Uytvancková - Tereza Mrdežová 6:4, 1:6, 6:2

Yanina Wickmayerová - Donna Vekičová 6:3, 6:2

Alison van Uytvancková, Yanina Wickmayerová - Darija Juraková, Tereza Mrdežová 0:6, 6:4, 6:4

HOLANDSKO - LUXEMBURSKO 3:0

Richel Hogenkampová - Sharon Peschová 6:3, 6:1

Kiki Bertensová - Tiffany Corneliusová 6:1, 6:1

Lesley Kerkhoveová, Michaella Krajiceková - Tiffany Corneliusová, Sharon Peschová 6:1, 6:0

Konečné poradie v A-skupine: 1. Holandsko, 2. Belgicko, 3. Chorvátsko, 4. Luxembursko

B-skupina

MAĎARSKO - LOTYŠSKO 2:1

Réka-Luca Janiová - Jelena Ostapenková 6:0, 6:4

Tímea Babosová - Diana Marcinkevičová 2:6, 4:6

Tímea Babosová, Réka-Luca Janiová - Diana Marcinkevičová, Jelena Ostapenková 7:5, 3:6, 6:1

VEĽKÁ BRITÁNIA - RUMUNSKO 1:2

Heather Watsonová - Sorana Cirsteová 6:7 (7), 6:1, 6:4

Johanna Kontová - Simona Halepová 1:6, 4:6

Jocelyn Raeová, Heather Watsonová - Irina-Camelia Begová, Monica Niculescová 0:6, 2:6

C-skupina

UKRAJINA - SLOVINSKO 3:0

Ľudmila Kičenoková - Dalila Jakupovičová 4:6, 6:4, 6:1

Elina Svitolinová - Nastja Kolarová 6:3, 6:7 (3), 6:3

Ľudmila Kičenoková, Oľga Savčuková - Andreja Klepačová, Dalila Jakupovičová 6:2, 6:3

RAKÚSKO - IZRAEL 1:2

Patricia Mayrová-Achleitnerová - Julia Glušková 6:1, 4:6, 6:2

Yvonne Meusburgerová - Šahar Peerová 5:7, 3:6

Patricia Mayrová-Achleitnerová, Tamira Paszeková - Julia Glušková, Šahar Peerová 4:6, 7:5, 3:6

D-skupina

BIELORUSKO - PORTUGALSKO 3:0

Alexandra Sosnovičová - Maria-Joao Koehlerová 6:3, 6:4

Oľga Govorcovová - Michelle Larcherová-De Britová 6:1, 6:3

Ilona Kremenová, Irina Šimanovičová - Michelle Larcherová-De Britová, Barbara Luzová 6:1, 6:0

BULHARSKO - TURECKO 1:2

Isabella Šinikovová - Pemra Özgenová 6:2, 3:6, 6:4

Elica Kostovová - Cagla Büyükakcayová 6:7 (3), 1:6

Elica Kostovová, Isabella Šinikovová - Cagla Büyükakcayová, Pemra Özgenová 7:5, 1:6, 5:7

BIELORUSKO - BULHARSKO 2:1

Alexandra Sosnovičová - Borislava Botušarovová 6:1, 6:3

Oľga Govorcovová - Viktorija Tomovová 6:3, 6:4

Ilona Kremenová, Alexandra Sosnovičová - Elica Kostovová, Viktorija Tomovová 6:4, 3:6, 5:7

PORTUGALSKO - TURECKO 2:1

Barbara Luzová - Ipek Soyluová 6:7 (3), 2:6

Michelle Larcherová-De Britová - Cagla Büyükakcayová 6:4, 6:2

Michelle Larcherová De Britová, Barbara Luzová - Cagla Büyükakcayová, Pemra Özgenová 2:6, 6:3, 6:3

Konečné poradie v D-skupine: 1. Bielorusko, 2. Portugalsko, 3. Turecko, 4. Bulharsko

Výsledky štvrtkových stretnutí v základných skupinách na turnaji I. skupiny americkej zóny Pohára federácie.

A-skupina:

Paraguaj - Mexiko 3:0

B-skupina:

Brazília - Bahamy 3:0

Kolumbia - Ekvádor 3:0

Výsledky piatkových stretnutí v základných skupinách na turnaji I. skupiny ázijsko-oceánskej zóny Pohára federácie 2014 tenisových reprezentačných družstiev žien.

A-skupina:

Thajsko - Kazachstan 2:1

Konečné poradie: 1. Thajsko, 2. Kazachstan, 3. Indonézia

B-skupina:

Čína - Taiwan 3:0

Uzbekistan - Kórejská republika 2:0 po dvojhrách - Uzbekistan už má istotu víťazstva

Konečné poradie: 1. Uzbekistan, 2. Čína, 3. Kórejská republika, 4. Taiwan

Prvé kolo záverečného turnaja zimných ME družstiev chlapcov tejto vekovej kategórie v českej Vendryni s rovesníkmi z Francúzska 1:2.

1. kolo (štvrťfinále)

SLOVENSKO - FRANCÚZSKO 1:2

Lukáš Pokorný - Lilian Marmousez 2:6, 3:6, Lukáš Palovič - Harold Mayot 7:5, 4:6, 6:4, Lukáš Palovič, Lukáš Pokorný - Lilian Marmousez, Arthur Cazaux 1:6, 6:1, 3:6

Box

Medzinárodný turnaj mužov v boxe "Bocskai Cup" - Debrecín (Maď.) - piatkové výsledky Slovákov.

Semifinále:

kategória do 52 kg: Viliam Tankó (SR) - Fabrizio Manuel Cappai (Tal.) 0:3 na body

do 91 kg: Erik Tlkanec (SR) - Josip Filipi (Chor.) - Tlkanec vyhral technickým k.o. v 3. kole