Športové výsledky (7. 2. 2014). Sapara strelil prvý gól v Turecku

Aktualizovaný výsledkový servis zo všetkých športov.

Futbal

Holandská liga - 22. kolo

Utrecht - Zwolle 1:2, Ajax - Groningen 2:1

Holandská liga - 23. kolo

Futbal: Vitesse - Den Haag 0:0

Príprava pred Corgoň ligou

Spartak Myjava - MFK Dubnica nad Váhom 5:1 (1:1)

Góly: 48., 51. Daniel, 44. Pekár (z 11 m), 69. Kováč, 85. Marček 8. Popovič

MFK Košice - Ruch Chorzów (Poľ.) 2:1 - v rámci sústredenia v tureckom Beleku

Góly Košíc: Gáll, Djordjevič

MFK Ružomberok - FC Botosani 2:1 (1:1)

Góly MFK: 13. Ferenčík, 53. Kotora

FK Senica - Kubaň Krasnodar 0:2 (0:1)

Článok pokračuje pod video reklamou

Góly: 32. Popov, 48. Ignatjev

Turecká liga - 20. kolo

Slovenský futbalista Marek Sapara strelil v piatkovom zápase 20. kola tureckej ligy svoj premiérový gól za Gaziantepspor, no jeho tím podľahol doma Besiktasu Istanbul 1:2. Sapara zasiahol do diania v drese zdolaného tímu po zmene strán a v 85. minúte už iba zmiernil prehru dvanásteho tímu tabuľky.

Gaziantepspor - Besiktas Istanbul 1:2 /M. Sapara (Gaziantep) nastúpil v 46. minúte + strelil gól/, Kasimpasa - Konyaspor 1:3

Druhá nemecká liga - 20. kolo

Slovenský futbalista Jakub Sylvestr sa strelecky presadil v piatkovom zápase 20. kola druhej nemeckej bundesligy, v ktorom jeho Erzgebirge Aue remizovalo na pôde Aalenu 2:2. Sylvestr v 58. minúte poslal hostí do vedenia, no v 62. minúte Klauss vyrovnal a uzavrel gólový účet stretnutia. Aue nevyhralo už piaty zápas v rade.

V drese Aue debutoval obranca Filip Lukšík, ktorý sa dostal na ihrisko v 86. minúte.

Aalen - Erzgebirge Aue 2:2 (1:1)

Góly: 33. Pohjanpalo, 62. Klauss - 29. Könnecke, 58. SYLVESTR

(J. Sylvestr hral do 89. minúty + strelil gól, F. Lukšík nastúpil v 86. minúte (obaja Aue))

Medzinárodný turnaj v španielskej La Mange

SR "17" - Švédsko "17" 1:1 (0:0)

Góly: 75. Gorelčík - 44. Berntsson

Základná zostava SR: Greif - Kolesár, Janočko, Pobijak, Ďurek - Chromek, Vitek, Sandal, Vajs - Bavoľár, Gorelčík


Hokej

SM-liiga - piatok.

JPK Jyväskylä - HPK Hämeenlinna 5:4, KalPa Kuopio - Pelicans Lahti 2:4, Lukko Rauma - Tappara Tampere 5:3, TPS Turku - Ässät Pori 2:3

Prípravný zápas - piatok - dievčatá (do 18 rokov)

Slovensko "18" - Francúzsko "18" 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) - hralo sa v Brezne

Góly: Korenková, Záborská

Turnaj štyroch krajín hráčov do 17 rokov - Füssen (Nem.)

Slovensko "17" - Nemecko "17" 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Góly: 6. Žitný, 22. L. Žiak (Hatala, M. Niňaj), 34. Bečka (M. Roman, Hatala)


Hádzaná

Interliga - WHIL - 15. kolo.

Slávia Partizánske - DHK Zora Olomouc 22:18 (13:12)

Najviac gólov: Kertészová 11/1, Blažeková a Šimáková po 3 - Salčáková 5, Salašová 4, Rúžičková 3/1. Vylúčené: 2 - 4, 7 m hody: 1/1 - 2/2, rozhodovali: Brunovský - Čanda, 410 divákov


Tenis

Viňa del Mar ATP

Dvojhra - 2. kolo (osemfinále)

Fabio Fognini (Tal.-1) - Aljaž Bedene (Slovin.) 6:4, 7:6 (0), Jérémy Chardy (Fr.-5) - Pablo Carreno-Busta (Šp.) 6:3, 7:6 (5), Taro Daniel (Jap.) - Federico Delbonis (Arg.-8) 1:6, 7:6 (5), 7:6 (7), Nicolás Almagro (Šp.-3) - Martin Alund (Arg.) 4:6, 6:3, 6:4, Daniel Gimeno-Traver (Šp.) - Horacio Zeballos (Arg.) 6:2, 6:4

dvojhra - štvrťfinále:

Santiago Giraldo (Kol.) - Guillermo Garcia-Lopez (7-Šp.) 3:6, 6:4, 6:2, Leonardo Mayer (Arg.) - Daniel Gimeno-Traver (Šp.) 3:6, 7:5, 6:3

Montpellier ATP

dvojhra - štvrťfinále

Gael Monfils (5-Fr.) - Denis Istomin (Uzb.) 6:4, 6:4, Jarkko Nieminen (6-Fín.) - Marc Gicquel (Fr.) 6:3, 3:6, 7:6 (5), Jerzy Janowicz (3-Poľ.) - Edouard Roger-Vasselin (7-Fr.) 6:2, 6:4, Richard Gasquet (1-Fr.) - Albano Olivetti (Fr.) 6:4, 6:2

Záhreb ATP

dvojhra - štvrťfinále

Björn Phau (Nem.) - Dudi Sela (Izr.) 6:4, 6:3, Marin Čilič (5-Chorv.) - Ivan Dodig (4-Chorv.) 7:5, 6:4, Daniel Evans (V.Brit.) -Philipp Kohlschreiber (3-Nem.) 6:4, 2:6, 6:4, Tommy Haas (1-Nem.) -Andrej Kuznecov (Rus.) 7:6 (6), 6:4

Výsledky štvrtkových stretnutí v základných skupinách na turnaji I. skupiny euroafrickej zóny Pohára federácie v Budapešti.

A-skupina

BELGICKO - CHORVÁTSKO 3:0

Alison van Uytvancková - Tereza Mrdežová 6:4, 1:6, 6:2

Yanina Wickmayerová - Donna Vekičová 6:3, 6:2

Alison van Uytvancková, Yanina Wickmayerová - Darija Juraková, Tereza Mrdežová 0:6, 6:4, 6:4

HOLANDSKO - LUXEMBURSKO 3:0

Richel Hogenkampová - Sharon Peschová 6:3, 6:1

Kiki Bertensová - Tiffany Corneliusová 6:1, 6:1

Lesley Kerkhoveová, Michaella Krajiceková - Tiffany Corneliusová, Sharon Peschová 6:1, 6:0

Konečné poradie v A-skupine: 1. Holandsko, 2. Belgicko, 3. Chorvátsko, 4. Luxembursko

B-skupina

MAĎARSKO - LOTYŠSKO 2:1

Réka-Luca Janiová - Jelena Ostapenková 6:0, 6:4

Tímea Babosová - Diana Marcinkevičová 2:6, 4:6

Tímea Babosová, Réka-Luca Janiová - Diana Marcinkevičová, Jelena Ostapenková 7:5, 3:6, 6:1

VEĽKÁ BRITÁNIA - RUMUNSKO 1:2

Heather Watsonová - Sorana Cirsteová 6:7 (7), 6:1, 6:4

Johanna Kontová - Simona Halepová 1:6, 4:6

Jocelyn Raeová, Heather Watsonová - Irina-Camelia Begová, Monica Niculescová 0:6, 2:6


C-skupina

UKRAJINA - SLOVINSKO 3:0

Ľudmila Kičenoková - Dalila Jakupovičová 4:6, 6:4, 6:1

Elina Svitolinová - Nastja Kolarová 6:3, 6:7 (3), 6:3

Ľudmila Kičenoková, Oľga Savčuková - Andreja Klepačová, Dalila Jakupovičová 6:2, 6:3

RAKÚSKO - IZRAEL 1:2

Patricia Mayrová-Achleitnerová - Julia Glušková 6:1, 4:6, 6:2

Yvonne Meusburgerová - Šahar Peerová 5:7, 3:6

Patricia Mayrová-Achleitnerová, Tamira Paszeková - Julia Glušková, Šahar Peerová 4:6, 7:5, 3:6

D-skupina

BIELORUSKO - PORTUGALSKO 3:0

Alexandra Sosnovičová - Maria-Joao Koehlerová 6:3, 6:4

Oľga Govorcovová - Michelle Larcherová-De Britová 6:1, 6:3

Ilona Kremenová, Irina Šimanovičová - Michelle Larcherová-De Britová, Barbara Luzová 6:1, 6:0

BULHARSKO - TURECKO 1:2

Isabella Šinikovová - Pemra Özgenová 6:2, 3:6, 6:4

Elica Kostovová - Cagla Büyükakcayová 6:7 (3), 1:6

Elica Kostovová, Isabella Šinikovová - Cagla Büyükakcayová, Pemra Özgenová 7:5, 1:6, 5:7

BIELORUSKO - BULHARSKO 2:1

Alexandra Sosnovičová - Borislava Botušarovová 6:1, 6:3

Oľga Govorcovová - Viktorija Tomovová 6:3, 6:4

Ilona Kremenová, Alexandra Sosnovičová - Elica Kostovová, Viktorija Tomovová 6:4, 3:6, 5:7

PORTUGALSKO - TURECKO 2:1

Barbara Luzová - Ipek Soyluová 6:7 (3), 2:6

Michelle Larcherová-De Britová - Cagla Büyükakcayová 6:4, 6:2

Michelle Larcherová De Britová, Barbara Luzová - Cagla Büyükakcayová, Pemra Özgenová 2:6, 6:3, 6:3

Konečné poradie v D-skupine: 1. Bielorusko, 2. Portugalsko, 3. Turecko, 4. Bulharsko

Výsledky štvrtkových stretnutí v základných skupinách na turnaji I. skupiny americkej zóny Pohára federácie.

A-skupina:

Paraguaj - Mexiko 3:0

B-skupina:

Brazília - Bahamy 3:0

Kolumbia - Ekvádor 3:0

Výsledky piatkových stretnutí v základných skupinách na turnaji I. skupiny ázijsko-oceánskej zóny Pohára federácie 2014 tenisových reprezentačných družstiev žien.

A-skupina:

Thajsko - Kazachstan 2:1

Konečné poradie: 1. Thajsko, 2. Kazachstan, 3. Indonézia

B-skupina:

Čína - Taiwan 3:0

Uzbekistan - Kórejská republika 2:0 po dvojhrách - Uzbekistan už má istotu víťazstva

Konečné poradie: 1. Uzbekistan, 2. Čína, 3. Kórejská republika, 4. Taiwan

Prvé kolo záverečného turnaja zimných ME družstiev chlapcov tejto vekovej kategórie v českej Vendryni s rovesníkmi z Francúzska 1:2.

1. kolo (štvrťfinále)

SLOVENSKO - FRANCÚZSKO 1:2

Lukáš Pokorný - Lilian Marmousez 2:6, 3:6, Lukáš Palovič - Harold Mayot 7:5, 4:6, 6:4, Lukáš Palovič, Lukáš Pokorný - Lilian Marmousez, Arthur Cazaux 1:6, 6:1, 3:6

Box

Medzinárodný turnaj mužov v boxe "Bocskai Cup" - Debrecín (Maď.) - piatkové výsledky Slovákov.

Semifinále:

kategória do 52 kg: Viliam Tankó (SR) - Fabrizio Manuel Cappai (Tal.) 0:3 na body

do 91 kg: Erik Tlkanec (SR) - Josip Filipi (Chor.) - Tlkanec vyhral technickým k.o. v 3. kole

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

  1. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  2. Najužitočnejšia appka
  3. IKEA je postavená na tých správnych hodnotách
  4. Zistili sme, ako sa vyrába najčistejší slnečnicový olej
  5. V O2 to s dátami poriadne prehnali
  6. Zužitkovaním biologického odpadu šetríme prírodu aj náklady
  7. Vozidlá Kia ekologickej budúcnosti
  8. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu
  9. Nasledujúci týždeň budeme cestovať za polovicu
  10. Účet za liečbu chlapca? Šesť miliónov eur
  1. Stavebná fakulta hostila medzinárodnú konferenciu CSASC
  2. Cestárske kariérne dni 2018 na SvF
  3. Najužitočnejšia appka
  4. IKEA je postavená na tých správnych hodnotách
  5. Zistili sme, ako sa vyrába najčistejší slnečnicový olej
  6. Otvorenie akademického roka 2018/2019 na EU v Bratislave
  7. V O2 to s dátami poriadne prehnali
  8. Zužitkovaním biologického odpadu šetríme prírodu aj náklady
  9. Vozidlá Kia ekologickej budúcnosti
  10. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu
  1. Do boja s plastovým odpadom na Slovensku vstúpil prvý reťazec 28 801
  2. Účet za liečbu chlapca? Šesť miliónov eur 12 586
  3. Najužitočnejšia appka 12 345
  4. V O2 to s dátami poriadne prehnali 8 755
  5. Čerstvosť je o správnom skladovaní. Reportáž zo skladu Kauflandu 8 672
  6. Zistili sme, ako sa vyrába najčistejší slnečnicový olej 6 529
  7. Nasledujúci týždeň budeme cestovať za polovicu 6 395
  8. IKEA je postavená na tých správnych hodnotách 4 318
  9. Osem dovolenkových destinácii, kde leto ešte nekončí 3 529
  10. Zmenky a dlhopisy s fixným výnosom 5 – 6,6 % p.a. 2 634

Téma: Futbal


Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne

Hlavné správy zo Sme.sk

KOMENTÁRE

Trápenie Roberta Fica, alebo ako získať čo najviac

Na kandidáta Smeru netrpezlivo čaká aj Andrej Danko.

SVET

Za zostrelenie lietadla viní Rusko Izrael. Čo bude ďalej

Prinášame scenáre vývoja v Sýrii.

Neprehliadnite tiež

Je prvý na tréningu a posledný v kabíne. Ronaldo sa vracia domov

Cristiano Ronaldo zabojuje o šieste víťazstvo v Lige majstrov.