Sekera je vo forme, strelil gól a má osem bodov z ôsmich zápasov

Andreja Sekera (vľavo) oslavuje so spoluhráčmi deviaty gól v sezóne.
Andreja Sekera (vľavo) oslavuje so spoluhráčmi deviaty gól v sezóne. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|8. feb 2014 o 06:42

Slovenský obranca boduje a získava plusové body. Hossa, Handzuš a Marinčin sa v nočných zápasoch nepresadili.

RALEIGH. Andrej Sekera potvrdzuje pred štartom olympijského turnaja v Soči dobrú formu.

V piatkovom stretnutí jeho Caroliny proti Floride pečatil presilovkovým gólom víťazstvo 5:1.

Carolina sa ťahá hore

Od nevydareného januárového zápasu v Tampe, v ktorom si Slovák pripísal štyri mínusky, získal v ôsmich stretnutiach osem bodov. Strelil v nich 2 góly, pridal 6 asistencií, 10 plusových bodov

Najofenzívnejší obranca vo výbere Vladimíra Vůjtka prežíva bodovo najúspešnejšiu sezónu v kariére. Po prvý raz prekonal 30-bodovú hranicu a v 54 zápasoch má na konte už 32 bodov.

Carolina aj vďaka nemu patrí k tímom s najlepšou formou vo Východnej konferencii a pomaly sa blíži k priečkam do play-off. Jej bilanciu z posledných desiatich zápasov - 7 víťazstiev a 3 prehry - tromfnú iba Boston a Toronto.

Hurricanes sú aktuálne jedenásti, ale bodové rozdiely v konferencii sú malé. Na aktuálne tretiu Tampu Bay strácajú osem bodov, na ôsmu Philadelphiu tri.

"Od začiatku zápasu sme hrali jednoducho, nechceli sme nič komplikovať. Chceli sme cloniť pred bránkou a veľa strieľať. Pri mojom góle to bolo tiež rovnako jednoduché - spoluhráči pred bránkou výborne clonili," povedal Andrej Sekera, ktorý prežíva bodovo najlepšiu sezónu v kariére.

Chicago neskórovalo

Chicago nestrelilo vo Phoenixe ani gól a prehralo 0:2. Marián Hossa mal jeden strelecký pokus, Michal Handzuš dva.

Pre Blackhawks bol veľkou prekážkou brankár Phoenixu Mike Smith, ktorý mal 29 úspešných zákrokov a vychytal 26. čisté konto v kariére.

Z víťazstva sa netešil ani ďalší slovenský legionár Martin Marinčin. Obranca Edmotonu Oilers odohral v New Jersey (1:2 po predĺžení) necelých 22 minút s jedným mínusovým bodom. Devils hrali už štvrtýkrát za sebou predĺženie.

Hráči New York Rangers trikrát stratili tesné vedenie v Pittsburghu, napokon však duel dotiahli do víťazného konca v samostatných nájazdoch. V rozstrele boli úspešní Brad Richards a Matts Zuccarello.

San Jose vďaka výbornej prvej tretine zdolalo Columbus 3:2.

NHL - piatok:

Carolina - Florida 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)

Góly: 10. Riley Nash (T. Ruutu), 11. Siomin, 19. Bellemore (Lindholm, Skinner), 25. Tlustý (E. Staal), 53. SEKERA (Skinner, J. Staal) - 16. Bjugstad (Olsen, Upshall)

Andrej Sekera (Carolina) strelil 1 gól, mal 6 striel, 2 trestné minúty, hral 20:28 min, Tomáš Kopecký (Florida) mal 4 strely, odohral 13:12 min

Phoenix - Chicago 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 2. Yandle (Boedker, Vermette), 39. R. Vrbata (Ribeiro, Yandle)

Michal Handzuš odohral 11:37 min, Marián Hossa (obaja Chicago) odohral 20:29 min

New Jersey - Edmonton 2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 12. Loktionov (Salvador, Jágr), 63. Merrill (Ryder, Henrique) - 12. T. Hall (Jakupov, Nugent-Hopkins)

Martin Marinčin (Edmonton) odohral 21:32 min, mal 1 strelu a 1 mínusový bod

Pittsburgh - New York Rangers 3:4 sn (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 12. Määttä (Crosby, J. Jokinen), 29. Malkin (Neal, Niskanen), 58. Neal (Määttä, Megna) - 2. Pouliot (Zuccarello, M. Staal), 21. Girardi (Brassard), 50. Pouliot (Girardi, B. Richards), rozhodujúci sam. nájazd B. Richards

San Jose - Columbus 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Góly: 4. McCarthy (Sheppard), 9. Marleau (Hannan), 46. Wingels (Demers, Vlasic) - 21. Johansen, 51. Jenner (Johansen, Horton)

Domov»Hokej»NHL»Sekera je vo forme, strelil gól a má osem bodov z ôsmich zápasov