Výsledky (8. 2. 2014). Inter - Prievidza 68:84, ME vo futsale vyhrali Taliani

Aktualizovaný výsledkový servis zo všetkých športov.

(Zdroj: Ilustračné - Fotolia)

Futsal

Talianska reprezentácia sa v belgických Antverpách stala druhýkrát v histórii európskym šampiónom. Šesťnásobní európski šampióni Španieli sa tentoraz museli uskromniť s bronzovými medailami. Slovensko na ME neštartovalo po tom, ako v baráži dvakrát podľahlo Chorvátsku.

finále:

Taliansko - Rusko 3:1 (3:1)

Góly: 7. G. Lima, 14. Murilo, 19. Giasson - 10. E. Lima, ŽK: Mammarella - Robinho, Cirilo, ČK: 34. Cirilo (Rusko) po druhej ŽK. Rozhodovali: Lumbreras (Šp.), Tomič (Chorv.), Birkett (Angl.)

Taliansko: Mammarella - G. Lima, Giasson, Merlim, Saad - Ercolessi, Romano, Leggiero, Murilo, Honorio, De Luca, Vampeta, Fortino (Miarelli)

Rusko: Gustavo - Šajachmetov, E. Lima, Abramov, Robinho - Lyskov, Sergejev, Kutuzov, Pula, Milovanov, Pereverzev, Cirilo, Fukin (Poddubny)

o 3. miesto:

Portugalsko - Španielsko 4:8 (2:6)

Góly: 8. Ricardinho, 12. Cary, 26. Costa, 36. Queiros - 6. a 38. Fernandao, 7. Ruiz, 7. Lozano, 17. Miguelin, 18. Usin, 20. Campos, 40. Pola

Prehľad víťazov:

1996: Španielsko

1999: Rusko

2001: Španielsko

2003: Taliansko

2005: Španielsko

2007: Španielsko

2010: Španielsko

2012: Španielsko

2014: Taliansko

Futbal

Výsledky sobotňajších stretnutí 24. kola najvyššej gréckej futbalovej súťaže:

Platanias - Ergotelis 0:1 - František Kubík (Ergotelis) odohral celý zápas a dostal žltú kartu

Smyrnis - Xanthi 2:0

Veria - Olympiakos Pireus 0:5

Súhrn výsledkov sobotňajších prípravných stretnutí:

FK DAC 1904 Dunajská Streda - FC ŠTK 1914 Šamorín (II. liga) 1:4 (1:2)

Góly: Nguekam - Mezovský 2, Čemba, Kristan

ŽP Šport Podbrezová (II. liga) - FK Dukla Banská Bystrica 2:2 (2:1)

Góly: 1. Gerec, 5. Minčič - 28. B. Ľupták, 80. Peňaška

MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce (II. liga) 3:1 (1:0)

Góly Žiliny: 65. a 86. Guba, 37. Hučko - 78. Hamuľak (z pok. kopu)

Honvéd Budapešť (Maď.) - FC Nitra 1:0 (1:0)

FK Partizan Belehrad (Srb.) - MFK Ružomberok 1:0 (0:0) - v rámci sústredenia v Turecku

Hokej

Výsledky sobotňajších zápasov najvyššej fínskej hokejovej súťaže - Liiga:

Ässät Pori - Espoo Blues 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Hämeenlinna - Lukko Rauma 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)

IFK Helsinki - TPS Turku 5:3 (2:0, 0:2, 3:1)

Kärpät Oulu - Jokerit Helsinki 5:3 (4:1, 1:0, 0:2) - Ladislav Nagy (Jokerit) 0+1

Pelicans Lahti - SaiPa Lappeenranta 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)

Tappara Tampere - Jyväskylä 2:4 (0:3, 0:1, 2:0)

Volejbal

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí volejbalovej extraligy žien:

Skupina o 1. - 4. miesto - 3. kolo:

Volley project UKF Nitra - KV MŠK Oktan Kežmarok 3:1 (15, -25, 12, 13)

100 min, rozhodovali: Viktoríni-Lisá a Schimpl, 120 divákov

Skupina o 5. - 9. miesto - 3. kolo:

VC Univerzita J. Selyeho Komárno - VISTA real Pezinok 0:3 (-16, -15, -22)

76 min, rozhodovali: Filo a Novotný, 70 divákov

COP Nitra - VK Spišská Nová Ves 1:3 (-18, 16, -14, -20)

98 min, rozhodovali: Pivarček a Szász, 100 divákov

14. kolo Stredoeurópskej ligy vo volejbale žien:

TEVA Gödöllő (Maď.) - Slávia EU Bratislava (SR) 0:3 (-21, -16, -25)

74 minút, rozhodovali: Zidaničová a Milinovič (obaja Chor.)

VK Doprastav Bratislava (SR) - Nova KBM Branik Maribor (Slovin.) 3:1 (21, 13, -17, 27)

97 minút, rozhodovali: Mezöffy a M. Horváth (obaja Maď.)

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí volejbalovej extraligy mužov:

Skupina o 1. - 6. miesto - 4. kolo:

VK Mirad PU Prešov - VK Ekonóm SPU Nitra 3:0 (22, 15, 13)

102 min, rozhodovali: Malík a Niklová, 200 divákov

ŠK Chemes Humenné - Spartak VKP Myjava 3:1 (23, -23, 16, 23)

106 min, rozhodovali: Drobňák a Servický, 400 divákov

VK Prievidza - VK Slávia Svidník 3:2 (17, -14, -24, 22, 8)

117 min, rozhodovali: Daruľa a Vaško, 740 divákov

Skupina o 7. - 9. miesto - 6. kolo:

COP Trenčín - VKM Stará Ľubovňa 3:0 (19, 20, 18)

75 min, rozhodovali: Tiršel a Hnát, 150 divákov

Basketbal

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 32. kola Slovak Sport.tv Basket extraligy mužov:

Iskra Svit - MBK Rieker Com Therm Komárno 80:74 (27:15, 15:22, 28:15, 10:22)

Najviac bodov: Channels 19 (3 trojky), McNeal 17, Knutson 14 - Bilič 20, Hall 17, Joyner 12

TH: 20/18 - 20/16, fauly: 21 - 20, trojky: 6 - 6, rozhodovali: Gabara, Šarišský a Pipíška, 550 divákov

BK Inter Incheba Bratislava - BC Prievidza 68:84 (26:19, 12:26, 14:17, 16:22)

Najviac bodov: M. Rančík 18, Starosta 15, Graham 14 - Batina 24 (3 trojky), Jefferson 16 (3 trojky), Klarič (3 trojky) a Plannthin (3 trojky) po 15

TH: 11/10 - 12/10, fauly: 11 - 15, trojky: 4 - 14, rozhodovali: Zubák, Kúkelčík a Kurpaš, 1000 divákov

ŠKP Banská Bystrica - Edymax SPU Nitra 87:66 (26:15, 18:19, 21:14, 22:18)

Najviac bodov: Lowe 20, Žiak 19, Rendla 15 - Sparks 19 (3 trojky), Nuhanovič 11, Lošonský 9

TH: 25/21 - 14/10, fauly: 14 - 21, trojky: 4 - 4, rozhodovali: Ženiš, Fuska a Hančík, 650 divákov

BK Levickí Patrioti - MBK Handlová 85:74 (23:20, 19:21, 18:14, 25:19)

Najviac bodov: Lockhart 22, Anuna 17, Galata 16 - Djurišič 22, Veličkovič 16 (4 trojky), O. Haviar, Ridzoň a Štorcel po 7

TH: 26/14 - 19/16, fauly: 20 - 26, trojky: 7 - 10 , rozhodovali: Brziak, Turčin a Margala, 950 divákov

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí extraligy basketbalistiek 2013/2014:

BK Slovan Bratislava - Rücon Spišská Nová Ves 81:69 (19:18, 20:14, 27:17, 15:20)

Najviac bodov: Mračková a Riecka po 20, Talajková 11 - Lásková 20 (3 trojky), O'Rourkeová 19, Lewisová 14

TH: 16/13 - 28/19, fauly: 23 - 22, trojky: 6 - 4, rozhodovali: Macura, Ryšavý a Dula, 60 divákov

BK SOUŽ Cassovia Košice - BKŽ Levice 53:37 (16:6, 9:5, 10:9, 18:17)

Najviac bodov: Ivančáková 19, Filičková 12, Jassová 12 - Ozdincová 15, Havranová 12, Bačová 6

TH: 14/10 - 8/7, fauly: 18 - 17, trojky: 3 - 2, rozhodovali: Lukáč, Karniš a Kiss, 100 divákov

Tenis

Tenisové reprezentantky Španielska vedú vo víkendovom zápase štvrťfinálového 1. kola svetovej skupiny Pohára federácie 2014 družstiev žien na antuke v Seville nad oslabenými Češkami 1:0. V sobotu sa v nevľúdnom počasí postarala o vstupný bod pre domáce ich jednotka Carla Suárezová-Navarrová, ktorá zvíťazila nad dvojkou hostiek Barborou Záhlavovou-Strýcovou 6:1, 6:4. Zvyšok programu vrátane druhého singlového súboja María-Teresa Torrová-Florová - Klára Zakopalová odohrajú v nedeľu, ak to počasie dovolí.

USA - TALIANSKO 0:1 po sobotňajšej I. dvojhre

(Cleveland, Public Auditorium, tvrdý povrch Premier v hale)

Christina McHalová - Karin Knappová 3:6, 6:3, 1:6

Zostávajúci program:

Sobota:

Madison Keysová - Camila Giorgiová

Nedeľa (18.00):

Madison Keysová - Karin Knappová

Christina McHalová - Camila Giorgiová

Lauren Davisová, Alison Riskeová - Nastassja Burnettová, Alice Matteucciová

Fed Cup - Svetová skupina II

FRANCÚZSKO - ŠVAJČIARSKO 1:1 po sobotňajších dvojhrách

(Paríž, Stade Pierre de Coubertin, tvrdý povrch Acrylic v hale)

Virginie Razzanová - Stefanie Vögeleová 6:2, 6:1

Alizé Cornetová - Belinda Bencicová 5:7, 4:6

Zostávajúci program:

Nedeľa (13.00 h SEČ):

Alizé Cornetová - Stefanie Vögeleová

Virginie Razzanová - Belinda Bencicová

Caroline Garciová, Kristina Mladenovicová - Timea Bacsinszká, Viktorija Golubicová

ŠVÉDSKO - POĽSKO 1:1 po sobotňajších dvojhrách

(Boras, Borashallen, tvrdý povrch Plexipave v hale)

Johanna Larssonová - Katarzyna Piterová 6:1, 6:2

Sofia Arvidssonová - Agnieszka Radwanská 1:6, 1:6

Zostávajúci program:

Nedeľa (12.00 h SEČ):

Johanna Larssonová - Agnieszka Radwanská

Sofia Arvidssonová - Katarzyna Piterová

Hilda Melanderová, Rebecca Petersonová - Paula Kaniová, Alicja Rosolská

ARGENTÍNA - JAPONSKO 2:0 po sobotňajších dvojhrách

(Buenos Aires, Pilara Tennis Club, antuka vonku)

María Irigoyenová - Kurumi Narová 6:7 (7), 6:4, 6:4

Paula Ormaecheová - Misaki Doiová 6:2, 3:6, 6:3

Zostávajúci program:

Nedeľa (14.00 h SEČ):

Paula Ormaecheová - Kurumi Narová

María Irigoyenová - Misaki Doiová

María Irigoyenová, Paula Ormaecheová - Šuko Aojamová, Risa Ozakiová

Viňa del Mar ATP

Dvojhra - štvrťfinále:

Fabio Fognini (Tal.-1) - Jérémy Chardy (Fr.-5) 6:4, 3:6, 6:2

Nicolás Almagro (Šp.-3) - Taro Daniel (Jap.) 6:2, 7:5

Santiago Giraldo (Kol.) - Guillermo García-López (Šp.-7) 3:6, 6:4, 6:2

Leonardo Mayer (Arg.) - Daniel Gimeno-Traver (Šp.) 3:6, 7:5, 6:3

Montpellier

dvojhra, semifinále:

Richard Gasquet (Fr.-1) - Jerzy Janowicz (Poľ.-3) 7:6 (6), 7:6 (4)

Gael Monfils (Fr.-5) - Jarkko Nieminen (Fín.-6) 6:2, 3:6, 6:1

Záhreb

dvojhra, semifinále:

Tommy Haas (Nem.-1) - Daniel Evans (V. Brit.) 5:7, 6:4, 6:3

Marin Čilič (Chor.-5) - Björn Phau (Nem.) 6:3, 6:4

Štvorhra - semifinále:

Philipp Marx, Michal Mertiňák (Nem./SR) - Marin Draganja, Mate Pavič (Chor.-4) 6:3, 6:4 za 56 minút

Výsledky sobotňajších stretnutí v základných skupinách na turnaji I. skupiny euroafrickej zóny Pohára federácie:

B-skupina:

VEĽKÁ BRITÁNIA - MAĎARSKO 1:1 po dvojhrách

Johanna Kontová - Tímea Babosová 6:4, 6:7 (5), 4:6

Heather Watsonová - Réka-Luca Janiová 6:4, 6:1

Zostávajúci program:

Johanna Kontová, Tara Moorová - Tímea Babosová, Réka-Luca Janiová

RUMUNSKO - LOTYŠSKO 3:0

Monica Niculescová - Diana Marcinkevičová 6:3, 6:3

Irina-Camelia Begová - Jelena Ostapenková 6:3, 6:3

Sorana Cirsteová, Simona Halepová - Darta-Elizabete Jemulinová, Jelena Ostapenková 3:2 - skreč, Lotyšky odstúpili

Poradie v B-skupine: 1. Rumunsko, 2. Maďarsko alebo Veľká Británia, 4. Lotyšsko

C-skupina:

SLOVINSKO - IZRAEL 1:2

Dalila Jakupovičová - Julia Glušková 6:3, 2:6, 6:2

Maša Zecová-Peškiričová - Šahar Peerová 1:6, 2:6

Dalila Jakupovičová, Andreja Klepačová - Julia Glušková, Šahar Peerová 4:6, 5:7

UKRAJINA - RAKÚSKO 2:1

Naďa Kičenoková - Patricia Mayrová-Achleitnerová 2:6, 4:6

Elina Svitolinová - Yvonne Meusburgerová 6:1, 6:2

Ľudmila Kičenoková, Oľga Savčuková - Sandra Klementschitsová, Patricia Mayrová-Achleitnerová 6:4, 6:2

Konečné poradie v C-skupine: 1. Ukrajina, 2. Izrael, 3. Rakúsko, 4. Slovinsko

Atletika

Slovenská reprezentantka Lucia Slaničková konečne prekonala halový slovenský rekord v behu na 400 m, o ktorý sa snažila už tretiu sezónu. Na mítingu Vienna Indoor Gala vyhrala v poradí VI. beh časom 54,62 sekundy a o 7 stotín zlepšila národné maximum 54,69 Trnavčanky Miriam Hrdličkovej spred 13 rokov z Bratislavy (17. 2. 2001). Celkovo skončila na piatej priečke.

Slovenská rekordérka na 200 m v kategórii do 23 rokov Alexandra Bezeková (Akademik TU Košice) testovala svoju rýchlosť na otvorených halových majstrovstvách stredoslovenskej oblasti v bratislavskom Eláne. Zverenka trénera Rastislava Miška vyhrala šesťdesiatku za 7,60, keď v rozbehu dosiahla o 6 stotín lepší výkon (iba 5 stotín za osobným rekordom). Vo výške zaujal solídnym výkonom 213 cm Martin Kalafus (Vital Bratislava), žrdkár Ján Zmoray (Spartak Dubnica) sa zlepšil na 502 cm a skúšal - neúspešne - 512 cm.

Z výsledkov:

Muži - 60 m: Sillik (Slávia UK Bratislava) 7,04, Martonka (ŠK ŠOG Nitra) 7,10 (v rozbehu 7,05), 200 m: Bolech (Slávia ŠŠ Trenčín) 22,75, 400 m: Jacko 51,30, Jablokov (obaja Slávia UK) 51,41, 800 m: Jablokov 1:56,01, 60 m prek.: Bician (Slávia UK) 8,33, Mikloš (Slávia STU Bratislava) 8,69, juniori: Juhos (ŠK ŠOG Nitra) 8,58, výška: Kalafus (Vital Bratislava) 213, Bašo (Spartak Dubnica) 210, žrď: Zmoray (Spartak Dubnica) 502, diaľka: Pírek (ČR) 714, Koch (Slávia UK) 676, guľa: Olej 17,22, Pauer (obaja (VŠC Dukla B. Bystrica) 16,02.

Ženy - 60 m: Bezeková (Akademik TU Košice) 7,60 (v rozbehu 7,54), 200 m: Bučková (Spartak Dubnica) 25,51, 400 m: Ledecká (ŠK ŠOG Nitra) 58,83, 800 m: Viskotová (Ukr.) 2:19,10, 3000 m: Butoracová (TJ Obal servis Košice) 10:59,89, 60 m prek.: Sotáková (ČR) 8,71, Baňovičová (AC Malacky) 8,79, výška a guľa: Mokrášová (Spartak Dubnica) 169 a 12,21, žrď: Hrvolová (Spartak Dubnica) 321, diaľka: Kuštárová (VŠC Dukla B. Bystrica) 581.

Motorizmus

Rely Švédska:

1. Jari-Matti Latvala (Fín./VW Polo) 3:00:31,1 h, 2. Andreas Mikkelsen (Nór./VW Polo) +0:53,6 min, 3. Mads Östberg (Nór./Citroën DS3) +0:59,5, 4. Mikko Hirvonen (Fín./Ford Fiesta) +2:26,9, 5. Ott Tänak (Est./Ford Fiesta) +3:00,5, 6. Sébastien Ogier (FR./VW Polo) +4:49,9, ..., 20. Martin Koči (SR/Citroën DS3 R3T) +27:16,9

Karate

Mladí slovenskí reprezentanti získali už štyri medaily (bilancia: 2 - 1 - 1) v Lisabone na 41. majstrovstvách Európy juniorov a kadetov a zároveň 6. ME starších juniorov (do 21 rokov). Po trojnásobnom prieniku na stupne pre víťazov počas piatkového úvodného dňa šampionátu sa o štvrtý vzácny kov pre SR, prvý bronzového lesku, postaral v portugalskej metropole Peter Fabian v súbornom cvičení kata starších juniorov.

V piatkových lisabonských bojoch si Slováci vybojovali tri medaily v kadetskej kategórii: o najcennejší kov sa postarali Ema Brázdová v kata (vo finále zdolala Španielku Rachel Royovú-Rubiovú 3:2) a Rebeka Vidová v športovom zápase kumite do 47 kg (v rozhodujúcom dueli si poradila s Chorvátkou Ines Grdeničovou 1:0), striebro pridala v kumite do 54 kg Miriam Kozmová (vo finále podľahla Aiche Boussebaaovej z Maďarska 0:4).

Biatlon

IBU Cup v Osrblí

šprint mužov na 10 km: 1. Alexander Os (Nór.) 23:14,9 (0 tr. okr.), 2. Timofej Lapšin (Rus.) +5,5 (1), 3. Haavard Bogetveit (Nór.) 20,2 (0), ...23. Dušan Šimočko 1:40,9 (1), 63. Michal Šima 3:45,5 (5), 65. Henrich Lonský 3:47,3 (2), 66. Rudolf Michalovský 3:53,8 (2), 71. Peter Kazár 4:12,2 (4), 82. Juraj Valenta 5:46,6 (3)

šprint žien na 7,5 km: 1. Oľga Podčufarovová 20:40,1 (0 tr. okr.), 2. Anastasia Zagoruiková (obe Rus.) +9,5 (1), 3. Enora Latuilliereová (Fr.) 13,9 (0), ...32. Ivona Fialková 1:52,1 (3), 45. Lucia Šimová 2:39,2 (1), 49. Natália Prekopová 2:47,8 (2), 57. Alžbeta Majdišová 3:25,1 (2), 59. Andrea Hôrčíková 3:34,8 (3), 65. Jana Maráková (všetky SR) 4:44,5 (3)

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Pivný bar Senica: Miesto, kde objavíte, ako má chutiť pivo
  2. Volkswagen Golf: Viac, než facelift
  3. Plavba východným Stredomorím so slovenským sprievodcom
  4. Hotovosť, internet či karta? Najbezpečnejšie je platenie mobilom
  5. Už ste niekedy jedli v garáži? Tá v Trenčíne stojí za to
  6. Staré Dobré Mexiko: Už vieme prečo východniari chvália Šariš
  7. Objavte netušené možnosti nových firemných kreditných kariet
  8. Najväčšie first moment zľavy končia vo februári
  9. Boj s podvodníkmi stáčajúcimi odometre stojí bazáre státisíce
  10. Bezpečné a prestížne bývanie v Bratislave s novým symbolom mesta
  1. Pivný bar Senica: Miesto, kde objavíte, ako má chutiť pivo
  2. Projekt "Zvýšenie odborných kapacít v oblasti práce s mládežou"
  3. Malé knedličky, veľké dojmy
  4. Volkswagen Golf: Viac, než facelift
  5. Plavba východným Stredomorím so slovenským sprievodcom
  6. Projekt First Lego League podporila Nadácia Pontis
  7. Klienti majú často pocit, že potrebujú spracovať len projekt
  8. Na bolesti chrbta pomôžu kúpele
  9. Na bolesti chrbta pomôžu kúpele
  10. 3 úlohy, ktoré vyrieši minerálna vlna najlepšie
  1. Už ste niekedy jedli v garáži? Tá v Trenčíne stojí za to 11 555
  2. Hotovosť, internet či karta? Najbezpečnejšie je platenie mobilom 11 204
  3. Staré Dobré Mexiko: Už vieme prečo východniari chvália Šariš 7 822
  4. Plavba východným Stredomorím so slovenským sprievodcom 6 537
  5. Boj s podvodníkmi stáčajúcimi odometre stojí bazáre státisíce 6 130
  6. Najväčšie first moment zľavy končia vo februári 4 131
  7. Prečo majú Slováci stále radšej hypotéku ako prenájom? 4 027
  8. Bezpečné a prestížne bývanie v Bratislave s novým symbolom mesta 3 510
  9. Klasickým gastrolístkom konkuruje už aj nová stravovacia karta 2 568
  10. Objavte netušené možnosti nových firemných kreditných kariet 2 487

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Inštruktor lyžovania: Ľudia často preceňujú svoje sily

Vlado Zboja je tréner a medzinárodný horský vodca. Zdolal napríklad aj Everest, na Kubínskej holi vedie školu lyžovania.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

DOMOV

Úrazov na svahoch je viac, v Jasnej chcú rozšíriť zjazdovku

Záchranári zaznamenali viac ako 1 400 úrazov na lyžiarskych svahoch.

Neprehliadnite tiež

ONLINE: Sagan ide prvú klasiku v sezóne, s Kolářom jazdia v Belgicku

Vlani na pretekoch Omloop Het Nieuwsblad skončil Peter Sagan na druhom mieste.

Björgenová sa stala tretí raz šampiónkou v skiatlone

Jediná Slovenka Alena Procházková obsadila v 50-člennej konkurencii 34. miesto s odstupom viac ako štyri minúty.

Brexit, Trump a teraz Ranieri. Dejú sa podivné veci, čuduje sa Klopp aj Mourinho

V Leicestri sa zbavili niekoho, po kom by mal byť pomenovaný tamojší štadión, tvrdí José Mourinho.

Kings sa snažia vymeniť Gáboríka, prekážkou je vysoký plat

Skúsený krídelník sa v aktuálnej sezóne herne trápi, v 38 zápasoch doteraz zaznamenal len šesť gólov a sedem asistencií.


Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop