AKTUALIZOVANÉ 18:29

Slovenky prehrávajú s Nemkami 0:2, Cibulková nevyužila mečbal

Cibulková nestačila na Petkovicovú po setoch 6:2, 6:7, 2:6, Hantuchová prehrala s Kerberovou 6:7 a 1:6.

Pokúsime sa v nedeľu vydrieť tri body, hovorí slovenský tím po neúspešnej sobote.(Zdroj: SME - TOMÁŠ BENEDIKOVIČ)

Pohár federácie - Svetová skupina, 1. kolo:

Hantuchová (30.) - Kerberová (9.) 6:7 (9), 1:6

Cibulková (13.) - Petkovicová (36.) 6:2, 6:7, 2:6

BRATISLAVA. Slovenské tenistky prehrávajú po úvodných dvojhrách Pohára federácie s Nemeckom v prvom kole svetovej skupiny 0:2.

Tímová jednotka Dominika Cibulková najprv prehrala s nemeckou dvojkou Andreou Petkovicovou po dramatickom priebehu za 151 minút 6:2, 6:7 (7), 2:6.

V druhom zápase potom Daniela Hantuchová nestačila na Angelique Kerberovú po výsledku 6:7 (9), 1:6.

Stretnutie sa hrá na tvrdom povrchu vo vypredanej štvortisícovej aréne NTC v Bratislave.

V nedeľu sa od 13.00 h postupne predstavia Cibulková s Kerberovou a Hantuchová s Petkovicovou.

V záverečnej štvorhre by mali nastúpiť Hantuchová s Magdalénou Rybárikovou proti páru Julia Görgesová, Anna-Lena Grönefeldová. Kapitáni však môžu urobiť zmeny.

Cibulková: Prehrať z mečbalu je hrozné

Cibulková mohla zápas proti Petkovicovej ukončiť v druhom sete. V jeho tajbrejku zvládla málo vídaný obrat z 1:6 na 7:6, ale pri svojom mečbale poslala bekhendový return do siete.

"Prehrať z mečbalu je hrozné. Bol to kľúčový moment celého duelu. Dokázala som otočiť z 1:6 na 7:6, no potom loptička z mojej rakety skončila v sieti," povedala Cibulková v prvej reakcii pre RTVS.

"V prvom sete som hrala výborne, od konca druhého dejstva však súperka prevzala iniciatívu a začala predvádzať svetový tenis. Mala som byť agresívnejšia a aktívnejšia," povedala Cibulková.

"Proti Kerberovej to bude iný zápas. Budem sa snažiť odplatiť jej prehru so Sydney," dodala Cibulková.

Slovenky naposledy prehrali z mečbalu zápas 17. apríla 2011. Daniela Hantuchová a Magdaléna Rybáriková mali vtedy dokonca dve šance zavŕšiť rozhodujúcu štvorhru proti Srbkám Jankovičovej a Kruničovej v boji o elitnú osmičku ročníka 2012.

Hantuchová: Akoby som hrala proti stene

Rozhodujúcim momentom druhého zápasu medzi Hantuchovou a Kerberovou bol tajbrejk prvého setu.

Slovenka v ňom viedla 3:0, 4:2, aj 5:4 a podávala. Najmä však mala dva setbaly, prvý z nich pri vlastnom podaní. Skrátenú hru však prehrala 9:11 a v druhom sete jej rozbehnutá súperka už nedala šancu.

"Kerberová triafala čiary. Pripadala som si, akoby som hrala proti stene," hovorila Hantuchová pre RTVS.

"Prehrávame 0:2, no ešte nič nie je stratené. Pokúsime sa v nedeľu vydrieť tri body," dodala.

Podobne hovoril kapitán Matej Lipták. "V Moskve sme viedli po dvojhrách 2:0 a napokon sme prehrali, ešte to môžeme otočiť."

Nemky však majú skvelú deblovú dvojicu Goergesová - Groenefeldová a Slovenky tak v nedeľu čaká veľmi ťažká úloha

Víťaz tohto súboja nastúpi v aprílovom semifinále proti lepšiemu z dvojice Austrália - Rusko. Ďalšími dvojicami prvého kola svetovej skupiny sú USA – Taliansko a Španielsko – Česko.