Liverpool vyhral 5:1 nad Arsenalom, Škrtel dal dva góly

Škrtel oslavuje prvý gól proti Arsenalu.
Škrtel oslavuje prvý gól proti Arsenalu. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|8. feb 2014 o 14:09

Liverpool viedol už v 20. minúte nad lídrom Premier League 4:0, Škrtel strelil prvé dva góly.

BRATISLAVA. Martin Škrtel prispel dvoma gólmi k víťazstvu FC Liverpool v sobotňajšom stretnutí 25. kola Premier League nad Arsenalom 5:1.

Už v 52. sekunde duelu pravačkou zakončil center Stevena Gerrarda. V 10. minúte zvýšil na 2:0 po rohovom kope ukážkovou hlavičkou do vzdialenejšieho rohu.

Liverpoolčania mali proti Arsenalu výborný vstup do stretnutia, v 20. minúte viedli jednoznačne 4:0.

Škrtel dal v tomto ročníku Premier League už štyri góly a celkovo má na konte trinásť presných zásahov.

"Bol to veľmi zlý deň. Hrali sme slabo v defenzíve aj v ofenzíve. Liverpool podal vynikajúci výkon, gratulujem im. My sme hrali zle v deň, kedy si to nemôžeme dovoliť," citoval telegraph.co.uk slová sklamaného trénera Arsenea Wengera.

"Predviedli sme neuveriteľný výkon. Boli sme stále lepší a lepší. Dnes to bolo neskutočné," tešil sa tréner Liverpoolu Brendan Rodgers.

Zaváhanie Arsenalu využila Chelsea, ktorá sa po víťazstve nad Newcastlom 3:0 prepracovala do čela tabuľky.

Čistým hetrikom sa v domácom drese blysol belgický ofenzívny stredopoliar Eden Hazard.

Výsledky:

Liverpool - Arsenal 5:1 (4:0)

Góly: 1. Škrtel, 10. Škrtel, 17. Sterling, 20. Sturridge, 52. Sterling - 69. ARteta (11m)

Aston Villa - West Ham 0:2 (0:0)

Góly: 46. a 49. Nolan

Crystal Palace - West Bromwich 3:1 (2:0)

Góly: 15. T. Ince, 27. Ledley, 69. Chamakh (z pok. kopu) - 46. Bifouma

FC Chelsea - Newcastle 3:0 (2:0)

Góly: 27., 34. a 63. E. Hazard (tretí z pok. kopu)

Norwich City - Manchester City 0:0

Southampton - Stoke City 2:2 (2:2)