Prešovčania zdolali v Pohári EHF Kristianstad 37:30

Hádzanári Tatrana Prešov odštartovali prvé kolo skupinovej fázy Pohára EHF víťazstvom.

Radosť hádzanárov Tatrana Prešov po výhre v zápase skupinovej fázy Pohára EHF Prešov - Kristianstad.(Zdroj: TASR)

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov odštartovali prvé kolo skupinovej fázy Pohára EHF víťazstvom nad švédskym IFK Kristianstad 37:30. Zverenci Petra Hatalčíka sa predstavia v nedeľu 16. februára na palubovke francúzskeho HBC Nantes (17.00).

Peter Hatalčík, tréner Tatran Prešov: "Chcem sa poďakovať súperovi za korektnú hru. Pri vyššom vedení sme stratili koncentráciu a on to využil na korigovanie. Až na tieto momenty sme hrali koncentrovane a náskok nám stačil na udržanie si víťazstva. Toto víťazstvo môže byť odrazovým k ďalším výkonom."

Ola Lindgren, tréner IFK Kristianstad: "Blahoželám Tatranu Prešov k víťazstvu v dnešnom zápase, zaslúžil si to. Mali sme problém v defenzíve a sedemgólový rozdiel je veľký. Musíme to zlepšiť do ďalšieho duelu. V útoku sme nevyužili krídla. Bol to náročný zápas."

Tatran Prešov - IFK Kristianstad 37:30 (19:16)

Zostava a góly Prešova: Verkič, Krupa - Rábek 9, Mlakar, Hrstka 1, Michal Urban, Krok, Krištopans 4, Sadovyj 1, Radčenko, Tumidalský 6, Tomáš Urban 5, Číp, Guzy, Pejovič 6, Antl 5/3. Najviac gólov Kristianstadu: Lagergren 6, Möller-Madsen 5, 7 m: 3/3 - 0/0, vylúčení: 1:3. Rozhodcovia: Tzaferopoulos, Bethmann (obaja Gréc.), 2932 divákov

V úvodnej desaťminútovke hostia vždy doťahovali najtesnejšie vedenie Tatrana. Na konci desiatej minúty Antl zo sedmičky upravil na 6:5, po ňom dvakrát presne namieril Pejovič, prešovský krídelník Antl znova uspel zo sedemmetrového hodu a Tomáš Urban upravil v 16. minúte na 10:5. Ten istý hráč sa presadil aj o dve minúty neskôr, keď zvýšil náskok už na šesť gólov (12:6). Severania si vzali oddychový čas a výsledkom bolo korigovanie na 9:12. Zlepšili defenzívu a Tatran mal problém presadiť sa. V 24. minúte síce hosťujúci Jönsson znížil na 12:13, ale záver polčasu patril domácim a premenená sedmička Antala znamenala rezultát 19:16.

Druhé dejstvo odštartoval gól domáceho Krištopansa, ktorý v 36. minúte zvyšoval aj na 23:18. Keďže sa po ňom presadili aj Tumidalský a Pejovič, tak "zeleno-bieli" po prvý raz viedli o sedem gólov 25:18. Domácich hráčov držal predovšetkým brankár Verkič, ktorý predviedol viacero dobrých zákrokov. V 43. minúte zvýšil Krištopans už na 28:19 a hostia si vzali oddychový čas. Hráčom švédskeho družstva sa nedarilo v koncovke najmä vďaka Verkičovým zákrokom. V 45. minúte sa trafil aj Tomáš Urban (29:19) a až po ňom prekonal prešovského gólmana Karlsson. Deväť minút pred koncom zvýšil Rábek už na 33:22 a Tatran napokon zaslúžene zvíťazil o sedem gólov - 37:30.

Peter Tumidalský (pivot Tatrana Prešov): "Diváci videli pekné a pre nás zaslúžené víťazstvo. My sa s nimi teším zo zisku dvoch bodov a ideme ďalej za naším cieľom."

Radoslav Antl (krídelník Tatrana Prešov): "Pre nás je to ďalšie krásne víťazstvo nad kvalitným súperom. Ľudia v hľadisku si určite prišli na svoje a videli super hádzanú. Dnes sme všetci z nášho tímu podali vynikajúce výkony a zaslúžene sme triumfovali týmto sedemgólovým rozdielom."