Cibulkovú zrejme doplní Rybáriková. Chcú otočiť ako Rusky

Slovenská jednotka Dominika Cibulková v prvom zápase Pohára federácie prehrala s Nemkou Petkovicovou 1:2. (Autor: SME TOMÁŠ BENEDIKOVIČ)
Ondrej Gajdoš|8. feb 2014 o 21:58

Slovenský tím v Pohári federácie ešte nikdy neobrátil stav z 0:2 na 3:2, ale v nedeľu si Dominika Cibulková a jej spoluhráčky proti Nemkám veria.

BRATISLAVA. "Vyhráme 3:2," zatipoval si pred zápasom prvého kola svetovej skupiny Pohára federácie Slovensko - Nemecko kapitán domáceho tímu Matej Lipták. Po prvom dni je stav 0:2, ale Lipták optimizmus nestráca.

"Bol by som veľmi zlým kapitánom, ak by aj za tohto stavu neveril, že zvíťazíme. My sme vlani v semifinále v Rusku vyhrali v prvom dni obidve dvojhry, a predsa sme sa nedostali do finále. Získať tretí bod je to najťažšie."

V nedeľu sa v bratislavskej Aegon aréne hrajú od 13.00 dve dvojhry a záverečná štvorhra.

((fotogaleria))

Cibulková mala mečbal

Diváci vo vypredanom štvortisícovom hľadisku čakali, že hrdinka nedávneho grandslamového turnaja Australian Open Dominika Cibulková bude aj po dvoch týždňoch pokračovať vo výkonoch z Melbourne.

Verili, že splní úlohu favoritky v súboji s dvojkou nemeckého tímu Andreou Petkovicovou.

Zdalo sa, že to vyjde, prvý set vyhrala pomerne hladko 6:2. V tajbrejku druhého setu obrátila Cibulková z 1:6 na 7:6 a pri podaní súperky mala mečbal. Nevyužila ho. Možno sa jej o tom aj snívalo.

Bola to kľúčová loptička prvého stretnutia a Nemky veria, že aj celého zápasu.

"Hrala som najlepší zápas tejto sezóny," povedala Petkovicová. Teraz je na 36. mieste WTA, ale pred vyše dvoma rokmi bola ešte vyššie. "Cítim, že mám formu, ako keď som kedysi bola v prvej desiatke renkingu."

Petkovicová vynikajúco servovala, robila málo chýb, po vyhratom tajbrejku jej narástlo sebavedomie.

V nedeľu zrejme nastúpi Rybáriková

Za stavu 0:1 nastúpili Daniela Hantuchová so svetovou deviatkou Angelique Kerberovou.

V prvom sete sa rozhodovalo v tajbrejku a hoci Hantuchová viedla 8:7 aj 9:8, nakoniec ho lepšie zvládla ľaváčka Kerberová.

"Lepšie sa mi nastupovalo na zápas, keď sme už mali prvý bod a po víťaznom tajbrejku s Danielou som sa uvoľnila," poznamenala Kerberová. V druhom sete už dominovala na kurte.

Slovensko prehráva s Nemeckom po prvom dni 0:2, ale kapitánka hosťujúceho tímu Barbara Rittnerová zostala opatrná.

"Už pred zápasom som vravela, že to budú vyrovnané súboje a môže byť 2:0, 1:1 aj 0:2. Možno sme mali aj trochu šťastia. V nedeľu sa musíme naplno koncentrovať, aby sme získali tretí bod."

Nemky zrejme zostanú v dvojhrách pri Kerberovej a Petkovicovej. V slovenskej zostave sa popri Cibulkovej v singli pravdepodobne objaví Magdaléna Rybáriková, ktorá má s Petkovicovou z turnajov WTA aktívnu bilanciu 2:0.

Slovenkám sa v Pohári federácie dosiaľ nikdy nepodaril obrat z 0:2 na 3:2, ale z vlaňajška majú príklad v ruskom tíme.

"V sobotňajších vyrovnaných zápasoch vybojovali rozhodujúce loptičky nemecké tenistky," poznamenal kapitán Lipták. "Verím, že v nedeľu ich lepšie zvládneme my."