Hlohovec prehral v Konstanci 22:31, Iuventa prehrala v odvete a nepostúpila

Hádzanári HC Sporta Hlohovec prehrali vo svojom úvodnom vystúpení v D-skupine Pohára EHF.

Hráčky Michaloviec Marianna Rebičová (tretia zľava), Tanja Kiridźić (vpravo) a hráčka Leverkusenu Desiree Comans (s loptou) počas prvého zápasu osemfinále.(Zdroj: SITA)

Hádzanári HC Sporta Hlohovec prehrali vo svojom úvodnom vystúpení v D-skupine Pohára EHF na palubovke rumunského majstra HCM Konstanca 22:31.

Zverenci trénera Martina Liptáka privítajú vo svojom ďalšom dueli v základnej skupine v sobotu 15. februára nemeckého giganta Füchse Berlín. Bundesligista si v prvom kole doma poradil s francúzskym Chambery Savoie Handball 30:27.

Pohár EHF - D-skupina:

HCM Konstanca - HC Sporta Hlohovec 31:22 (17:12)

Najviac gólov HCM: Simicu 9, Toma 8/1, Csepreghi 5. Zostava a góly Sporty: Žernovič, Olejár - Baláž 1, Čačič, Zaťko 8/2, Dudáš 5, Ďuriš 2, Laho, Mažár 1, Mazur 2, Miženko 1, Petrov 1, Ivanov 1, Janíček, Majbík. Rozhodovali: Mitrevski, Todorovski (obaja Maced.), vylúčení: 4:6, 7m hody: 2/2 - 2/2, 1500 divákov.

Domáci favorit začal duel vo veľkom štýle. Skóre otvoril po minúte rumunský reprezentant Simicu a keď sa na druhej strane dvakrát v koncovke nepresadil Mazur, rozdiel v skóre narastal. Konstanca už na začiatku 5. minúty viedla hrozivo 4:0 a kouč Lipták musel reagovať oddychovým časom. Jeho zverenci vzápätí prelomili strelecké suchoty a v polovici prvého polčasu šnúrou troch gólov skresali náskok súpera zo 4:8 na 7:8. V 17. minúte už bolo po presnom zásahu Ďuriša vyrovnané - 9:9. Domácim potom pomohla dvojnásobná presilovka, v 25. minúte odskočili na 16:10 a do kabín išli s výrazným náskokom.

Po zmene strán naďalej zamestnával defenzívu Sporty najmä kanonier Simicu a gólman Popescu viacerými zákrokmi nedovolil hosťom pomýšľať na dramatizáciu duelu. Konstanca si udržiavala pohodlný odstup - v 43. minúte svietil na ukazovateli skóre už stav 22:15. Hlohovcu pomáhali najmä góly Zaťka, domáci si ale pozíciu strážili bez väčších problémov a desať minút pred koncom viedli 25:18. V búrlivej atmosfére plnej haly rumunský tím v závere ešte navýšil náskok a zaslúžene triumfoval.

Martin Lipták, tréner Hlohovca: "Výsledok je pre nás príliš krutý, deväťgólový rozdiel nevyjadruje pomer síl na ihrisku. Rumunský tím vyhral zaslúžene, bol lepší, ale nie až o toľko. My sme zle vstúpili do zápasu, museli sme doťahovať a hoci sa nám podarilo vyrovnať, domáci pri našom dvojnásobnom oslabení získali rozhodujúci náskok. Mali sme v zápase aj dobré momenty, či už v obrane alebo pri rýchlych protiútokoch, ale zbytočnými chybami sme dostali súpera na koňa."

Ďalší zápas D-skupiny:

Füchse Berlín - Chambery Savoie Handball 30:27 (14:13)

Tabuľka D-skupiny:

1. HCM Konstanca 1 1 0 0 31:22 2

2. Füchse Berlín 1 1 0 0 30:27 2

3. Chambery Savoie 1 0 0 1 27:30 0

4. HC Sporta Hlohovec 1 0 0 1 22:31 0

Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali v nedeľu v druhom zápase osemfinále pohára EHF s Leverkusenom 18:24 a do štvrťfinále Pohára EHF postúpilo nemecké družstvo.

odveta osemfinále Pohára EHF:

TSV Bayer 04 Leverkusen - Iuventa Michalovce 24:18 (11:11)

/prvý zápas 27:33, postupuje Leverkusen/

Do odvetného zápasu vstúpili lepšie hráčky nemeckého tímu. Tie sa v úvode zápasu ujali vedenia 2:0 aj 6:3, no domáce túto stratu stiahli. Za stavu 6:6 si hostky vzali oddychový čas, po ktorom už slovenskému družstvu nedokázali odskočiť na viac ako jeden gól. Pri skóre 8:8 podržala dvoma výbornými zákrokmi svoj tím brankárka Gubiková, aby Szöllosiová následne prvýkrát v zápase poslala Iuventu do vedenia - 8:9. V závere prvého polčasu najskôr Rebičová nepremenila sedemmetrový hod a po následných góloch na oboch stranách sa prvé dejstvo skončilo nerozhodne 1:1.

Úvod druhého polčasu bol v jasnej réžii hráčok Leverkusenu. Tie po šnúre šiestich gólov viedli v 43. minúte už 19:11, keď sa strelecky darilo najmä Extremadovej. Ani oddychový čas a neustále povzbudzujúce publikum príliš domácim nepomohli. Až od stavu 20:11 sa začali presadzovať aj hráčky Iuventy, k vytúženému postupu ich priblížili dva góly Szőllősiovej. Z výrazného náskoku, ktorý hráčky Leverkusenu získali v úvode druhého polčasu, ťažili do konca zápasu. Tri minúty pred koncom siahlo domáce družstvo po oddychovom čase, po ktorom vykresali iskierku nádeje góly Trehubovej a Szöllosiovej, no ich súperky si už rozhodujúci náskok nenechali vziať. Do štvrťfinále Pohára EHF tak po michalovskom dvojzápase postúpili hráčky Leverkusenu.