Švédky nedostali gól ani od Nemiek, aj Rusky vyhrali a sú v semifinále

Radosť Švédiek.
Radosť Švédiek. (Autor: SITA/AP)
SITA|11. feb 2014 o 18:26

O výhre Švédska rozhodla tretia tretina, v ktorej strelili Nemecku tri góly. Rusky aj Švédky postúpili do semifinále proti USA a Kanade.

SOČI. Hokejistky Švédska zvíťazili v utorňajšom zápase v základnej B-skupine na ZOH v Soči nad Nemkami 4:0. Do vedenia išli už po minúte, ale ďalšie góly pridali až v záverečnej časti.

Ani vo svojom vystúpení na tomto podujatí severanky neinkasovali, v nedeľu si poradili s Japonkami tesne 1:0.

V druhom zápase zdolali Rusky hokejistky z Japonska tesne 2:1, keď sa o víťazný gól a zároveň druhý ruský triumf na turnaji postarala v 52. minúte v oslabení Alexandra Vafinovová.

Rusky aj Švédky postúpili do semifinále proti USA a Kanade.

B-skupina (Šajba aréna, Soči):

Švédsko - Nemecko 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Góly: 1. Nordinová, 48. Ostbergová, 51. Olofssonová, 52. Winbergová

Vylúčené: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hovová (Nór.) - Gagnonová (Kan.), Kúdeľová (SR)

Rusko - Japonsko 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 12. Burinovová, 52. Vafinovová - 41. Tokoová. Vylúčené: 3:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Hetrichová (Nem.) - Caugheyová (Kan.), Hanrahanová (USA)

Tabuľka B-skupiny:

1. Švédsko 2 2 0 0 0 5:0 6

2. Rusko 2 2 0 0 0 6:2 6

3. Japonsko 2 0 0 0 2 1:3 0

4. Nemecko 2 0 0 0 2 1:8 0

Domov»Hokej»Reprezentácie»Švédky nedostali gól ani od Nemiek, aj Rusky vyhrali a sú v semifinále