6. deň na ZOH: Kanada vyhrala s Nórskom 3:1, Hurajt skončil

Vo štvrtok bolo v horách nad Soči veľmi teplo, teploty vystupovali vysoko nad 10 stupňov Celzia. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|13. feb 2014 o 00:20

Pre vysoké teploty zrušili tréning akrobatických lyžiarov. Bolo by riskantné poslať pretekárov na trať.

Zlato dnes získali

• Akrobatické lyžovanie - slopestyle: 1. Joss Christensen (USA)
  • Beh na lyžiach - 10km klasicky: 1. Justyna Kowalczyková (Poľ.)
  • Biatlon - preteky mužov na 20 kilometrov: 1. Martin Fourcade (Fra.)
  • Rýchlokorčuľovanie na krátkom ovále- 500 metrov žien: 1. Jianrou Li (Čín.)
  • Rýchlokorčuľovanie: preteky žien na 1000 metrov: Hong Žang (Čín.)
  • Sánky - súťaž tímov: 1. Nemecko

((fotogaleria1))

Online prenos zo šiesteho dňa olympiády sme ukončili. To najdôležitejšie vám opäť prinesieme v piatok.

22:30 Aj po šiestom dni vedú medialovú bilanciu krajín športovci Nemecka. V Soči už získali sedem zlatých, dve strieborné a jednu bronzovú. Na druhom mieste je Kanda a Nórsko z priebežne prvého miesta spadlo už na tretie. Pozrite si celú medailovú bilanciu olympiády v Soči.

21:56 Joss Christensen, Justyna Kowalczyková, Martin Fourcade, Jianrou Li, Hong Žang a sankarské družstvo Nemecka. Toto je zoznam dnešných zlatých medailistov. Viac si prečítajte tu.

krasokorculovanie.jpg20:45 Svetový rekord 101,45 bodov japonského krasokorčuliara Juzuru Hanjua ozdobil štvrtkový krátky program mužov na ZOH 2014 v Soči.

Japonec po skvelom výkone nechal za sebou ďalšieho obrovského favorita na zlato Kanaďana Patricka Chana (97,52), tretí pôjde do piatkových voľných jázd úradujúci majster Európy Javier Fernandez zo Španielska (86,98). Čítajte viac.

hokej.jpg20:12 Kanada vo svojom prvom zápase hokejového turnaja vyhrala s Nórskom 3:1 po góloch Webera, Benna a Doughtyho. Čítajte viac.

Hokejový turnaj pokračuje aj v piatok, hrajú sa štyri zápasy. Opäť hrá aj reprezentácia Česka a brankár Ondřej Pavelec už nebude na zimných olympijských hrách v Soči len v úlohe diváka.

Jediný pravidelne chytajúci český gólman v NHL sa postaví do bránky v piatkovom zápase proti Lotyšsku. Opora Winnipegu Jets mala byť jednotkou Česka na ZOH 2014.

Pred prvým zápasom na turnaji so Švédskom (2:4) však tréner Alois Hadamczik všetkých prekvapil a uprednostnil duo Jakub Kovář, Alexander Salák.

biatlon.jpg19:52 Slovenský biatlonista Matej Kazár sa na základe výsledkov doterajších troch súťaží v kvalifikoval do nedeľňajších pretekov na 15 km s hromadným štartom na zimných olympijských hrách v Soči.

V tridsaťčlennom štartovom poli bude osem medailistov zo ZOH 2014, k nim pribudne deväť pretekárov z elitnej pätnástky Svetového pohára nekvalifikovaných na základe prvého kritéria a ďalších trinásť podľa výsledkov v komplexe Laura.

hokej.jpg19:34 Nórsko sa na začiatku tretej tretine dostalo v zápase s Kanadou len na rozdiel jediného gólu. Nórsky gól strelil počas presilovky Olimb a znížil na 1:2. O necelé dve minúty však opäť Kanaďanov poslal do dvojgólového vedenia Doughty. V tretej tretine je to 3:1 pre Kanadu.

Kanada vo svojom prvom zápase v Soči zdolala Nórsko 3:1.

19:37 Zabudnite na výprask od Američanov, jeden z redaktorov britského denníka Guardian vyhlásil doteraz najsilnejší moment olympiády v Soči. Samozrejme, je v tom dosť humoru.

krasokorculovanie.jpg19:13 Ruskí dvojnásobný krasokorčuliarsky olympijský víťaz Jevgenij Pľuščenko z Ruska nenastúpil na štvrtkový krátky program. Ukončil tak svoju skvelú kariéru, počas ktorej získal aj tri tituly majstra sveta a sedem titulov majstra Európy. Čítajte viac.

Jevgenij Pľuščenko oznamuje rozhodcom, že v súťaži končí.

hokej.jpg18:53 Hokejisti z Nórska držali aj na začiatku druhej tretiny zápasu s Kanadou remízu 0:0. V skupine B hrajú spolu s Fínskom a Rakúskom. Prvý gól Kanady strelil až 17. strelou nórskemu brankárovi Weber.

Takto vyzerá hokejový štadión v Soči počas hokejových zápasov.

hokej.jpg18:32 Na olympiáde sme prehrali o šesť gólov len raz. Pred dvadsiatimi rokmi nás v Lillehammeri rovnakým výsledkom zdolali Česi. Dnes sme šesťgólovým rozdielom prehrali s USA.

"V druhej tretine to bol kolaps,“ hovoril po zápase s Američanmi (1:7) kapitán Zdeno Chára. „Musíme čo najrýchlejšie hodiť tento zápas za hlavu a sústrediť sa na Slovincov.“ Čítajte viac.

„Akokeby nám vyrovnanie ublížilo. Vzápätí sme dostali druhý gól. Nemôžeme takto striedať, z toho sa musíme poučiť. Po góle nasledujú vždy veľmi dôležité striedania. Musíte zabrať tak, aby ste ihneď neinkasovali," povedal po zápase slovenský útočník Marián Hossa. Čítajte viac.

18:24 Tímovú súťaž sánkarov vyhrali reprezentanti Nemecka pred Ruskom a Lotyšskom. Slováci skončili na desiatom mieste. Na štart súťaže sa postavili zástupcovia dvanástich krajín. Čítajte viac.

biatlon.jpg17:40 Bronzový biatlonový medailista z Vancouvru Pavol Hurajt ukončil po vytrvalostných pretekoch v Soči aktívnu kariéru. Po tom, ako Hurajt došiel na 28. mieste do cieľa, oznámil, že to boli jeho posledné preteky. Čítajte viac.

Pavol Hurajt na olympijskej trati v Soči.

freestyle.jpg17:37 Slopestyle akrobatických lyžiarov dnes dopoludnia vyhral Američan Joss Christensen. Ťažko povedať, či by Švéd Henrik Harlaut bez tohto technického problému skončil lepšie. Na svojom twittri fotku zverejnil britský denník Independent.

krasokorculovanie.jpg17:14 Dvojnásobný krasokorčuliarsky olympijský víťaz Jevgenij Pľuščenko z Ruska nenastúpil na štvrtkový krátky program. Ako prvý v modernej ére už má štyri olympijské medaily, okrem zlata z Turína aj striebra zo Salt Lake City a Vancouveru. Čítajte viac.

Mal zviesť ďalší vzrušujúci súboj o tretie zlato s rivalmi - trojnásobným majstrom svet Patrickom Chanom z Kanady, španielskym majstrom Európy Javierom Fernandezom či v súťaži tímov skvelým Japoncom Juzuru Hanjuom.

korculovanie.jpg16:45 Čína dnes zbierá rýchlokorčuliarske zlaté medaily. Prvú vo štvrtok získali v šortreku, druhú v klasickom rýchlokorčuľovaní, v súťaži na 1000 m. Čítajte viac

biatlon.jpg16:26 Francúzsky biatlonista Martin Fourcade si vybojoval na ZOH v Soči už druhé zlato. Po stíhacích pretekoch triumfoval aj vo vytrvalostných na 20 km.

hokej.jpg16:10 Ruskí hokejisti svoj prvý zápas na ZOH nad Slovinskom vyhrali 5:2, avšak nečakal sa taký odpor Slovincov. Čítajte viac

hokej.jpg15:53 Slovenskí hokejisti nezvládli vstup do turnaja a na úvod vysoko podľahli Američanom 1:7. Našim nevyšla najmä druhá tretina, v ktorej dostali až 6 gólov.

Patrick Kane a Milan Jurčina v súboji.

FOTO - SITA/AP

freestyle.jpg15:40 Štvrtkový tréning akrobatických lyžiarov na zjazd organizátori pre vysoké teploty zrušili. "Pri teplotách 14 stupňov Celzia nedokážeme zaručiť kvalitu snehu. Bolo by riskantné poslať pretekárov na trať," uvádza Medzinárodná lyžiarska federácia. Finále zjazdu je na programe v pondelok.

boby.jpg14:58 Pred tréningom dvojbobov v komplexe Sanki zachytil traťového robotníka predjazdecký stroj. Štart tréningu odložili. Čítajte viac.

beh.jpg14:21 Podľa meteorológov dosiahli teploty na Kaukaze 16 stupňov. "Je to voda, stopa už takmer nedrží. Lyžovať v tom je naozaj strašne ťažké," povedala Češka Eva Vrabcová pre portál idnes.cz.

Bežkyňa Sadie Bjornsenová z USA.

FOTO - MAFRA

sortrek.jpg13:36 Čínska šortrekárka Li Ťien-žou získala zlatú medailu na krátkej trati. V korčuliarskom paláci Ľadovec triumfovala v súťaži na 500 m pred Taliankou Ariannou Fontanovou a Park Seung-Hi z Kórejskej republiky.

freestyle.jpg13:27 Američania absolútne ovládli disciplínu slopestyle v areáli akrobatických lyžiarov. Zlatý Joss Christensen triumf USA vystihol slovami: Amerika, my sme to dokázali. Čítajte viac

beh.jpg13:17 Slovenská bežkyňa na lyžiach Alena Procházková skončila za Kowalczykovou s odstupom takmer štyroch minút až na 50. mieste. Opäť boli na vine lyže.

Ilustračné FOTO - SITA/AP

hokej.jpg12:18 Zranenie Teemu Selänneho zo zápasu s Rakúskom nie je vážne. Fín sa zranil v hornej časti tela, v úvodnej tretine odohral 5:27 min a v druhej a ani tretej časti sa na ľade neobjavil.

Podľa hovorcu fínskeho tímu bude Selänne pripravený nastúpiť na ďalšie zápasy.

beh.jpg11:59 Poľsko má zo ZOH 2014 druhé zlato. Získala ho Justyna Kowalczyková v behu na 10 kilometrov klasickou technikou.

Striebro vybojovala Švédka Charlotte Kallová a bronzovú medailu Nórka Therese Johaugová. Alena Procházková obsadila 50. miesto. Čítajte viac

Justyna Kowalczyková plače po víťazstve v behu na 10 kilometrov.

freestyle.jpg11:44 Americký akrobatický lyžiar Joss Christensen získal zlatú medailu v disciplíne slopestyle.

Dominanciu Američanov v premiérovej olympijskej disciplíne zvýraznil strieborný Gus Kenworthy (93,60) a bronzový líder Svetového pohára Nicholas Goepper (92,40).

hokej.jpg11:35 Hokejistky Nemecka zdolali v základnej B-skupine Japonky 4:0. Čítajte viac

hokej.jpg11:31 Zápas s Rakúšanmi nedohral fínsky kapitán Teemu Selänne. Štyridsaťtriročný útočník musel počas prvej tretiny absolvovať ošetrenie v oblasti hlavy alebo krku a do stretnutia už viac nezasiahol.

Útočník Anaheimu štartuje už na svojom šiestom olympijskom turnaji.

hokej.jpg11:26 12 gólov padlo v zápase Fínska s Rakúskom. Suomi po 10 minútach prehrávali 1:2, ale ešte do prestávky otočili na 4:2 a zápas napokon vyhrali 8:4. Čítajte viac

FOTO - TASR/AP

freestyle.jpg10:40 Až 4 z 12 akrobatických lyžiarov, ktorí postúpili do finále slopestylu, sú Američania. Vysokú šancu na medailu majú aj Nóri s troma zástupcami.

Fínski akrobatický lyžiar Antti Olla.

hokej.jpg10:36 Fínski hokejisti po ťažšom rozbehu už pohodlne kráčajú za prvým víťazstvom. V druhej tretine strelili Rakúšanom ďalšie dva góly a po 40 minútach vedú 6:2. Čítajte viac

biatlon.jpg10:11 Ruská biatlonistka Olga Viluchinová, ktorá získala v nedeľňajšom šprinte striebro, nebude štartovať v piatkových pretekoch na 15 kilometrov pre oslabený organizmus.

V utorňajšej stíhačke skončila 25-ročná Ruska za Slovenkou Anastasiou Kuzminovou na siedmej priečke.

hokej.jpg09:52 Fínsko otočilo proti Rakúsku z 1:2 na 4:2. Dva góly dalo v rozpätí 8 sekúnd 20. minúty. Po prvej tretine Fínsko - Rakúsko 4:2.

hokej.jpg09:21 O deviatej ráno sa začal prvý hokejový zápas dňa - Fínsko vs. Rakúsko - a poriadne zostra. Za 12 minút padli štyri góly, dva prekvapujúco do fínskej siete.

Rakúšania išli do vedenia 1:0 už v 46. sekunde, potom 2:1 v 10. minúte, ale Suomi dokázali vždy rýchlo vyrovnať. Aktuálne beží 13. minúta prvej tretiny, stav je 2:2. Sledujte priebeh zápasu tu

hokej.jpg08:43 Ruský hokejový tím nastúpi na svoje prvé stretnutie proti Slovinsku v bránke so Semionom Varlamovom, na striedačke bude pripravený Sergej Bobrovskij.

Tímy hrajú v „slovenskej“ A-skupine, ich zápas sa začne dnes o 13.30.

08:11 V tomto zložení dnes nastúpime proti USA.

Ako budeme hrať

Kliknutím obrázok zväčšíte

08:04 V Soči je 11. hodín ráno a teploty sú už teraz vysoké, hlási reportér nemeckej stanice ZDF priamo z dejiska hier. Oblečený je iba v krátkom tričku. V meste dnes predpovedajú až 17 stupňov a v Červenej Poľane 14.

hokej.jpg07:55 Pre mnohých sa tá skutočná zimná olympiáda začína až dnes. Slovenskí hokejisti hrajú svoj prvý zápas proti USA o 13.30 nášho času.

Slováci sa zhodujú, že ak sa proti nim chcú presadiť, musia zabrať v obrane. „Tiež treba Američanov napádať, aby sme im spomalili rozohrávku. Sú to rýchli korčuliari, budeme musieť veľa korčuľovať. Nehrať staticky a s rešpektom,“ hovoril Michal Handzuš.

„Hlavné bude, aby sme všetci pomáhali v obrane a vracali sa. Už v prvom zápase musíme ukázať tímový výkon,“ dodal.

hokej.jpg00:08 Na olympijských hrách sa dnes konečne začína mužský hokejový turnaj aj pre slovenské mužstvo. V stredu ho otvorili zápasy Švédsko – Česko 4:2 a Lotyšsko – Švajčiarsko 0:1. Čítajte viac

00:06 Zmeškali ste piaty deň ZOH 2014? Všetko dôležité nájdete v stredajšej minúte po minúte alebo v prehľade víťazov. Alebo si pozrite výber najlepších fotografií.

((fotogaleria))

Program ZOH 2014 - štvrtok

Slováci do akcie

11:00 Beh na lyžiach: beh žien na 10 kilometrov klasickou technikou (Alena Procházková, Daniela Kotschová)

15:00 Biatlon: Vytrvalostné preteky na 20 kilometrov (Tomáš Hasilla, Pavol Hurajt, Matej Kazár, Miroslav Matiaško)

17:15 Sane: súťaž tímov (Jozef Ninis, Jozef Petrulák/Marián Zemaník, Viera Gbúrová)

18:00 Kanada - Nórsko

Domov»Ďalšie športy»Olympijské»6. deň na ZOH: Kanada vyhrala s Nórskom 3:1, Hurajt skončil