Rusi zdolali Slovincov 5:2, rozhodli až v tretej tretine

Jevgenij Malkin takto prekonal brankára Slovinska a Nitry Roberta Kristana.
Jevgenij Malkin takto prekonal brankára Slovinska a Nitry Roberta Kristana. (Autor: SITA/AP)
SITA|13. feb 2014 o 15:57

Odborníci i fanúšikovia predpokladali výraznejšie víťazstvo Rusov a najmä jednoznačnejší priebeh zápasu.

SOČI. Hokejisti domáceho Ruska úspešne vstúpili do turnaja v Soči. Zvíťazili vo štvrtkovom zápase v A-skupine nad Slovinskom 5:2, hoci po dvoch tretinách viedli 3:2.

Skóre duelu v Ľadovom paláci Boľšoj otvoril už po 77 sekundách hviezdny krídelník Washingtonu Capitals Alexander Ovečkin.

Radosť priaznivcov domáceho mužstva bola ešte väčšia už o dve a pol minúty, keď pridala druhý presný zásah ďalšia megahviezda z NHL Jevgenij Malkin.

Slovinci však znížili na začiatku druhej tretiny, skóroval Žiga Jeglič. Krátko pred koncom druhej časti zvýšil Iľja Kovaľčuk na 3:1, ale Jeglič opäť znížil na rozdiel jediného gólu.

Zverenci Zinetuľu Biľaletdinova rozhodli o svojom triumfe v záverečnej dvadsaťminútovke, keď skórovali Valerij Ničuškin a Anton Belov.

A-skupina (Ľadový palác Boľšoj, Soči):

Rusko - Slovinsko 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)

Góly a asistencie: 2. Ovečkin (Malkin, Siomin), 4. Malkin (Ovečkin, Medvedev), 38. Kovalčuk (Malkin, A. Radulov), 44. Ničuškin (Tereščenko), 48. Belov (Nikitin, Tereščenko) - 22. Jeglič (Robar), 39. Jeglič (Sabolič, Kopitar)

Vylúčení: 3:3 na min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Dave Jackson (USA), Vladimír Šindler (ČR) - Lonnie Cameron, Chris Carlson (obaja Kan.)

Rusko: Varlamov - Vojnov, A. Markov, Medvedev, Jemelin, Ťutin, Nikulin, Belov, Nikitin - Kovaľčuk, Daciuk, A. Radulov - Siomin, Malkin, Ovečkin - Anisimov, Kuľomin, Tarasenko - Ničuškin, Alexander Popov, Tereščenko

Slovinsko: Kristan - Kranjc, S. Kovačevič, Robar, Gregorc, Podlipnik, Pavlin, Pretnar, Tavželj - Muršak, Kopitar, D. Rodman - Tičar, Jeglič, Sabolič - Urbas, M. Rodman, Razingar - Mušič, Goličič, Pance

Hlasy po zápase:

Alexander Ovečkin, útočník Ruska: "Za stavu 2:0 sme nepokračovali vo výkone, vďaka ktorému sme v úvode nadobudli náskok. Začali sme hrať príliš ´profesorsky´, namiesto strely sme viackrát volili zbytočnú prihrávku. Mysleli sme si, že po dvoch góloch automaticky prídu ďalšie."

Anže Kopitar, útočník Slovinska: "Po nevydarenom úvode sme sa osmelili, začali viac korčuľovať a prišli aj góly. Veď druhú tretinu sme vyhrali, čo považujem za veľké pozitívum. Myslím si, že na svoj výkon môžme byť ako mužstvo hrdí."

Robert Kristan, brankár Slovinska: "Nie je ľahké prehrávať v úvode 0:2, ale my sme sa proti silnému súperovi dokázali pozviechať a boli sme blízko k veľkému prekvapeniu. Chýbalo nám trochu štastia."

A-skupina

Z V VP PP P B
1. USA 1 1 7:1 3
2. Rusko 1 1 5:2 3
3. Slovinsko 1 1 2:5
4. SLOVENSKO 1 1 1:7

Domov»Hokej»Reprezentácie»Rusi zdolali Slovincov 5:2, rozhodli až v tretej tretine