Kanada sa rozstrieľala, Carter strelil Rakúsku hetrik za 12 minút

Kanaďan Carter strieľa jeden z troch gólov.
Kanaďan Carter strieľa jeden z troch gólov. (Autor: SITA/AP)
TASR|14. feb 2014 o 20:34

Kanada zdolala Rakúsko 6:0, Fínsko Nórsko 6:1. Úspešnejší z duelu dnešných víťazov pôjde do štvrťfinále priamo.

SOČI. Hokejisti Fínska zvíťazili v piatok v ich druhom stretnutí B-skupiny na ZOH v Soči nad Nórskom 6:1. Na konte majú dve výhry a o priamy postup do štvrťfinále si to rozdajú v ich nasledujúcom zápase proti obhajcovi z Kanady.

V Šajba aréne zverenci trénera Erkka Westerlunda strelil tri góly už v prvej tretine a tým určili priebeh zápasu. V polovici zápasu na rozdiel štyroch gólov zvýšil druhým gólom v zápase Lauri Korpikoski. Hoci Nóri znížili v poslednej tretine na 1:5, posledné slovo mali favoriti.

Hokejisti Kanady nezaváhali ani vo svojom druhom vystúpení na ZOH v Soči, keď v piatkovom stretnutí B-skupiny deklasovali Rakúsko 6:0.

Čistým hetrikom sa v priebehu dvanástich minút druhej tretiny blysol útočník Jeff Carter.

Obhajcovia olympijského zlata z Vancouveru sa v nedeľu stretnú s Fínskom, víťaz duelu postúpi priamo do štvrťfinále.

B-skupina (Šajba aréna):

Nórsko - Fínsko 1:6 (0:3, 0:2, 1:1)

Góly: 42. Skröder - 6. Selänne (Vatanen, Lehtonen), 7. Korpikoski (O. Jokinen, Määttä), 18. Lehterä, 29. Korpikoski (Määttä, Ruutu), 32. O. Jokinen (Salo, Ruutu), 58. Määttä (Kontiola, Lehtonen). Rozhodovali: Brüggemann (Nem.), Sutherland - Amell, Carlson (všetci Kan.), vylúčení: 3:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3018 divákov.

Nórsko: Haugen (20. Volden) Holos, Bonsaksen, Solberg, Tollefsen, Odegaard, Sörvik Zuccarello, K.A. Olimb, Thoresen Ask, M. Olimb, Rosseli Olsen Skröder, Bastiansen, Forsberg Hansen, Röymark, Dahlström - Lystad Jacobsen

Fínsko: Lehtonen - Timonen, Vatanen, Määttä, Salo, Lepistö, Hietanen, Väänänen, Kukkonen Selänne, Barkov, Granlund O. Jokinen, Ruutu, Korpikoski Salminen, Kontiola, J. Jokinen Komarov, Pilhström, Lehterä

Teemu Selänne, kapitán Fínska: "Fakt, že som najstarším strelcom ma robí skutočne starým. Ale myslím, že je to zábava."

Patrick Thoresen, útočník Nórska: "Myslím, že sme ako útočníci dosť slabo bránili. Naša obrana tak bola preťažená. Aby sme zdolali Fínsko, museli by sme byť silnejší pred bránkami a udržať ich mimo. ako sa nám to darilo proti Kanade."

Kanada - Rakúsko 6:0 (2:0, 4:0, 0:0)

Góly: 6. Doughty (Toews), 11. Weber (Perry, Getzlaf), 23. Carter (Marleau, Crosby), 25. Carter (Marleau, Pietrangelo), 35. Carter (Marleau, Weber), 37. Getzlaf.

Rozhodovali: Jackson (USA), Olenin (Rus.) - Cameron (Kan.), VALACH (SR), vylúčení: 4:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0

Kanada: Luongo Keith, Weber, Doughty, Vlasic, Bouwmeester, Pietrangelo, Hamhuis Kunitz, Carter, Crosby Marleau, Getzlaf, Perry Sharp, Toews, Nash Tavares, Benn, St. Louis - Bergeron

Rakúsko: Starkbaum (41. Lange) - Trattnig, Lakos, Ulmer, Pöck, Unterluggauer, F. Iberer, Altmann, Lukas Vanek, Koch, Setzinger Lebler, Grabner, M. Raffl Nödl, Hundertpfund, T. Raffl Latusa, Oberkofler, Welser

Ryan Getzlaf (útočník Kanady): "Na rozdiel od prvého zápasu sme hrali viac ako tím. Vedeli sme, že góly prídu skôr či neskôr. Dôležité bolo aj to, že sme neinkasovali. Roberto (Luongo) predviedol viacero dôležitých zákrokov, čisté konto je vždy bonusom. S Fínmi to bude iný zápas, viacerých ich hráčov poznáme z NHL. Očakávam kvalitný hokej."

Roberto Luongo (brankár Kanady): "Súper bol miestami nebezpečný, mal niekoľko šancí. Naši obrancovia však zahrali veľmi dobre, včasným forčekingom ich nepustili do blízkosti bránky, čím mi výrazne uľahčili úlohu. Shutout ma samozrejme teší, dôležitejšie však bolo víťazstvo."

Michael Grabner (útočník Rakúska): "Proti takému silnému súperovi je hrať veľmi ťažké. Ich ofenzíva má veľkú kvalitu, góly vedia dávať aj obrancovia, čo sa potvrdilo aj dnes. Verím, že sa poučíme z chýb a proti Nórsku budeme hrať presnejšie. V nedeľu určite chceme uspieť."

1 Fínsko 2 2 14 5 9 6
2 Kanada 2 2 9 1 8 6
3 Nórsko 2 2 2 9 -7
4 Rakúsko 2 2 4 14 -10

Domov»Hokej»Reprezentácie»Kanada sa rozstrieľala, Carter strelil Rakúsku hetrik za 12 minút