Rusko vyhralo nad Nórskom 4:0 a stretne sa s Fínskom

Radulov strelil dva góly a na jeden prihral.
Radulov strelil dva góly a na jeden prihral. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|18. feb 2014 o 13:35

Rusko postúpilo do štvrťfinále olympijského turnaja, v ktorom sa v stredu o 13:30 stretne s Fínskom.

BRATISLAVA. Ruskí hokejisti zvíťazili v druhom zápase kvalifikácie o štvrťfinále olympijského turnaja v Soči nad Nórskom vo vypredanej Boľšoj aréne 4:0. V najlepšej osmičke sa stretnú v stredu o 13.30 s Fínskom.

V 25. minúte skóroval Alexander Radulov za výdatného prispenia korčule obrancu Jonasa Holösa, na konci druhej tretiny asistoval pri presnom zásahu Iľju Kovaľčuka a v závere pridal do prázdnej nórskej bránky tretí ruský gól. Výhru favorita spečatil 40 sekúnd pred koncom Alexej Tereščenko.

Nórom výrazne chýbal útočník Mats Zuccarello-Aasen, hráča NY Rangers vyradilo zranenie ruky.

((gal))

"Vedeli sme, že súper bude najmä pozorne brániť. V prvej časti sme si utvorili niekoľko šancí a hrali sme dobre. V úvode druhej sme dali dôležitý gól. Celkovo sme previedli koncentrovaný výkon," povedal Alexander Ovečkin.

"Myslím si, že s každým zápasom sa zlepšujeme. Rovnako ako proti Slovensku sme si dnes vypracovali šance, ktoré sme však teraz aj premieňali," nadviazal Iľja Kovaľčuk a doplnil: "Síce sme nedali veľa gólov, ale dosiahli sme dôležitý triumf."

"Začali sme dobre, pozorne sme bránili. Bojovali sme, aby súper nemohol dať gól. Nerozhodný stav sme chceli držať čo najdlhšie. Rusi však potom aj so šťastím predsa len otvorili skóre a následne to bolo čoraz náročnejšie," uviedol Jonas Holös.

Rusko - Nórsko 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Góly: 25. Radulov (Dacjuk), 38. Kovaľčuk (Radulov, Dacjuk), 59. Radulov (Dacjuk), 60. Tereščenko (Tichonov, Tarasenko). Rozhodovali: Piechaczek (Nem.), Pollock (Kan.) - McElman (USA), Valach (SR), vylúčení: 1:3, presilovky a oslabenia: 0:0.

Rusko: Bobrovskij - Vojnov, Markov, Jemelin, Medvedev, Nikitin, Belov, Ťjutin - Radulov, Dacjuk, Kovaľčuk - Popov, Malkin, Ovečkin - Siomin, Anisimov, Kuľomin - Tarasenko, Tereščenko, Ničuškin - Tichonov

Nórsko: Haugen Holös, Bonsaksen, Trygg, Tollefsen, Solberg, Ödegaard, Sorvik - Skröder, Thoresen, K.A. Olimb - M. Olimb, Bastiansen, Rosseli Olsen Dahlström, Ask, Roest - Forsberg, Hansen, Röymark - Olden

Online prenos:

60. minúta: Odrazený puk sa dostal ku Tereščenkovi a ten zblízka strieľa štvrtý gól.

59. minúta: 67 sekúnd pred koncom strieľa Radulov gól do brázdnej brány.

58. minúta: 140 sekúnd pred koncom si berú Nóri timeout a budú hrať bez brankára.

56. minúta: Daciuk obišiel dvoch protihráčov a bekendom sa snažil prestreliť brankára Nórska.

53. minúta: Ovečkin šiel sám na brankára, obranca Olimb ho krátko pred zakončením fauloval, Ovečkin nájazd nepremenil, rozhodcovia mohli odpískať trestné strieľanie.

50. minúta: Nóri na pol minúty zatlačili Rusov v ich obrane a snažili sa aspoň znížiť.

44. minúta: Po veľkej chybe nórskej obrany šiel Tarasenko sám na brankára, puk ani na dvakrát do brány nepretlačil.

44. minúta: Ani tretiu presilovku v zápase Rusi nevyužili, dokázali držať puk v útoku, bez väčšej šance.

42. minúta: Nór Olimb dostal dve minúty za držanie, Rusi budú hrať tretiu presilovku.

15:08 Začala sa tretia tretina.

14:53 Skončila sa druhá tretina.

38. minúta: Radulov vybojoval útočné pásmo, vystrelil na brankára Nórska, jeho strela sa odrazila od žrde a Kovaľčuk puk dorazil do brány.

34. minúta: Zdá sa, že Rusom stačí vedenie 1:0 a čakajú na chyby Nórska.

30. minúta: Rusi sú v druhej tretine aktívnejší, vedú na strely 9:4, prvá tretina skončila na strely 7:6 pre domácich.

26. minúta: Krátko po góle Rusov fauloval Solberg a Rusi budú hrať druhú presilovku.

25. minúta: Radulov nahodil puk spoza brány a ten si obranca Nórska korčulou zrazil do brány.

14:18 Začala sa druhá tretina.

14:03 Skončila sa prvá tretina.

Naposledy skórovali Rusi v zápase proti USA, odvety Rusko z hry gól nestrelilo.

20. minúta: V závere zvýšili Rusi tempo, skórovať sa im nepodarilo.

18. minúta: Veľmi nevydarená presilovka Ruska, nevytvorili si žiadnu šancu.

16. minúta: Daciuk vybojoval presilovku pre Rusov, po kľučke ho fauloval Nór Bonsaksen.

15. minúta: Rusom sa stále nedarí vytvoriť si čistú šancu, väčšina ruských šancí končí strelou od modrej čiary.

12. minúta: Nórom sa podarilo počas presilovky zatlačiť Rusov, väčšiu šancu si ale nevypracovali.

10. minúta: Malkin zahákoval útočiaceho hráča, Nóri budú hrať presilovku.

9. minúta: Nóri bránia s piatimi hráčmi na modrej čiare a Rusi majú veľký problém v útoku sa presadiť.

5. minúta: Rusko nevybehlo na svojho súpera, ako by sa očakávalo. Po piatich minútach vedú v počte striel 3:2.

13:35 Začala sa prvá tretina, Nórsko nastúpilo bez svojho jediného hráča NHL Matsa Zuccarella.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Rusko vyhralo nad Nórskom 4:0 a stretne sa s Fínskom