Mlynár s Bajčičákom nepostúpili v šprintoch do finále

(Autor: TASR)
Sportnet|19. feb 2014 o 13:12

V celkom poradí skončili na 16. mieste z 21 štafiet, ktoré došli do cieľa.

SOČI. Finále mužského tímového šprintu klasickou technikou v behu na lyžiach na ZOH v Soči bude bez slovenskej účasti. Dvojica Peter Mlynár a Martin Bajčičák obsadila v druhom semifinále nepostupové 9. miesto a v celkovom poradí im patrí 16. priečka.

Slováci si na šiestich okruhoch po 1,8 km v bežeckom areáli Laura držali nádej na postup až do polovice trate. Mlynár prvýkrát odovzdával Bajčičákovi na 6. mieste, druhý člen slovenskej miništafety spadol po 3,8 km o päť priečok nižšie, ale bol stále v kontakte s najlepšími.

V polovici semifinále bola vpredu skupina deviatich tímov vrátane Slovákov, na štvrtom úseku ale už Bajčičák začal zaostávať a odovzdával s už výraznou stratou 15,95 s. V závere manko slovenskej dvojice ešte narastalo, v konkurencii 12 štartujúcich si ale udržali 9. miesto so stratou 1:31,93 min na víťazných Fínov.

"Chýbali mi dnes trošku sily, fyzicky som na tom bol horšie," hodnotil v rozhovore pre RTVS Bajčičák. "Na mojom druhom úseku som dostal krízu a stratil kontakt s najlepšími. Nie som šprintér, ale keď sme tu dvaja, tak sme chceli štartovať. Teraz sa sústredím už na päťdesiatku s hromadným štartom."

Spokojnejší so svojim výkonom bol Mlynár: "Išlo sa mi vynikajúco, z môjho pohľadu to bol najlepší výkon na olympiáde. Martin sa ale očividne trápil, veď nie je šprintérom. Individuálny šprint mi nevyšiel, dnešok hodnotím pozitívne."