Arsenal doma zahodil penaltu, Bayern ho potrestal dvoma gólmi

Mesut Özil.
Mesut Özil. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|19. feb 2014 o 20:45

Bayern vyhral podobne ako pred rokom v Londýne o dva góly, na oboch stranách nepremenili jedenástku.

BRATISLAVA. Oba prvé osemfinálové zápasy Ligy majstrov v stredu vyhrali hosťujúce tímy. Bayern vyhral podobne ako pred rokom o dva góly v Londýne nad Arsenalom.

AC Miláno doma nestačilo na Atletico Madrid. Všetky tri stredajšie góly padli v druhých polčasoch. Odvetné duely sú na programe v utorok 11. marca.

O góly obhajcov triumfu v najprestížnejšej európskej pohárovej súťaži sa postarali Toni Kroos a Thomas Müller.

Prvý polčas šlágra priniesol na trávniku mnoho vzruchu. Taliansky rozhodca Nicola Rizzoli posúdil zákrok Jeroma Boatenga na domáceho Mesuta Özila v pokutovom území ako nedovolený, ale faulovaný hráč nepremenil penaltu, ktorej smer dobre vystihol brankár Manuel Neuer.

V 37. minúte gólman Arsenalu Wojciech Szczesny takisto v šestnástke nedovolene zastavil Arjena Robbena, inkasoval červenú kartu a hostia získali výhodu pokutového kopu. Ani tentoraz však gól nepadol, ľavý obranca David Alaba namieril loptu iba do ľavej žrde.

AC Miláno - Atletico Madrid 0:1 (0:0)

Góly: 83. Diego Costa, rozhodoval: Proenca (Portug.)

AC Miláno: Abbiati - De Sciglio (26. Abate), Bonera, Rami, Emanuelson - Essien, N. De Jong - Poli (85. Constant), Kaká, Taarabt - Balotelli (78. Pazzini)

Atlético: Courtois - Juanfran, Miranda, D. Godín, E. Insúa - Arda Turan (74. C. Rodríguez), Mario Suárez, Gabi, Koke - Diego Costa, Raúl García (80. Adrián López)

Arsenal - Bayern 0:2 (0:0)

Góly: 54. Kroos, 88. Müller, ČK: 37. Szczesny (Arsenal) za faul v pokutovom území, rozhodoval: Rizzoli (Tal.)

Arsenal: Szczesny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs (31. Monreal) - Flamini, Wilshere - Oxlade-Chamberlain (74. Rosický), Özil, Santi Cazorla (39. Fabianski) - Y. Sanogo

Bayern: Neuer - Lahm, J. Boateng (46. Rafinha), Dante, Alaba - Javi Martínez - Robben, Thiago Alcantara (79. C. Pizarro), Kroos, Götze - Mandžukič (64. Th. Müller)

ONLINE Arsenal - Bayern:

Druhý polčas:

Zápas sa skončil 0:2. Aj pred rokom v Londýne vyhral Bayern nad Arsenalom v osemfinále LM o dva góly, vtedy to bolo 1:3.

88. min: Lahm posadil mäkký center do stredu šestnástky na hlavu Müllera, ktorý strelil zaslúžený druhý gól hostí.

74. min: Oxlade-Chamberlain ide dole z ihriska, strieda ho Tomáš Rosický.

68. min: Už hrá iba Bayern, lopty si prihráva na polovici Arsenalu a navyšuje podiel jej držania vo svoj prospech. Strely na bránku sú 5:11 v prospech hostí. Na ihrisku už je v útoku Bayernu Müller namiesto Mandžukiča.

60. min: Bayern doteraz držal loptu 70 % hracieho času, Arsenal len 30 %.

54. min: Kroosova druhá výborná strela v zápase sa už uchytila, spoza šestnástky triafa do vinkla, Bayern vedie 1:0.

53. min: Koscielny na jednej strane ani Rafinha, ktorý striedal Boatenga, a Robben na druhej sa v sľubných šanciach nepresadili.

48. min: Kroos vystrelil na Fabianskeho, Bayern má v početnej výhode prevahu.

Prvý polčas:

40. min: Ani Alaba na druhej strane jedenástku nedal, Fabianski síce loptu nevyrazil, ale Alaba trafil len tyč.

38. min: Brankár Arsenalu Szczęsny dostáva červenú kartu za faul na Robbena v čistej šanci v šestnástke. Szczęsneho strieda v bráne Fabianski, dole z poľa ide Cazorla.

36. min: Po prihrávke Alabu mohol dať gól Robben, nastrelil však Mertesackera, ďalšieho Nemca v drese Arsenalu. Následne neuspel ani Mandžukič jeden na jedného proti Koscielnemu.

30. min: V takom tempe a s toľkými šancami ako v úvode sa už nehrá, no stále je to veľmi kvalitný zápas.

23. min: Po chybách Martineza a Alabu mohol skórovať domáci Oxlade-Chamberlain, ale Neuer zachránil tým, že včas vybehol a loptu odkopol.

15. min: Vysoké tempo pokračuje, na strane Bayernu sa o góly pokúšali Robben z priameho kopu a Lahm. Strely na bránu sú 4:3 pre Arsenal.

8. min: Özil padá v šestnástke po faule Boatenga, ten vidí žltú kartu, Arsenal nepremieňa pokutový kop, Nemec Neuer vychytal Nemca Özila.

7. min: Na druhej strane sa predviedol aj brankár Bayernu Neuer. Hrá sa rýchly a zaujímavý futbal.

3. min: Brankár domácich Szczęsny zlikvidoval výbornú strelu Kroosa smerujúcu do vinkla.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Arsenal doma zahodil penaltu, Bayern ho potrestal dvoma gólmi