Vlhová bola 19. miestom v slalome sklamaná

Slovenka Petra Vlhová počas prvého kola slalomu na olympiáde.
Slovenka Petra Vlhová počas prvého kola slalomu na olympiáde. (Autor: TASR)
Miloslav Šebela|21. feb 2014 o 14:31

Pred dvomi rokmi na mládežníckej olympiáde v Innsbrucku Petra Vlhová slalom vyhrala. Na skutočnej olympiáde vybojovala 19. miesto.

Zo Soči od nášho redaktora MILOSLAVA ŠEBELU

SOČI. Zo slovenských alpských lyžiarok dosiahla na olympiáde v Soči najlepšie výsledky. Ani s jedným však nebola spokojná.

Radosť Petre Vlhovej neurobila ani 19. priečka v slalome. V piatok dokončila obe jazdy ako jediná zo štyroch Sloveniek. V dvadsiatke najlepších boli od nej všetky súperky staršie.

„Nie som spokojná. Vôbec to nebola moja jazda. Na tento výsledok chcem radšej zabudnúť,“ vravela 18-ročná Vlhová. Hnevala sa, že išla príliš opatrne.

„Na tréningoch mi to ide, v pretekoch nie. Neviem v čom to je. Možno to je v hlave. Od začiatku som išla zle a potom som v tom pokračovala. S týmto dobrý výsledok nezájdem.“

Po prvom kole bola spokojná s tým, že trať by jej mala vyhovovať. „Je postavená na kratšie vzdialenosti medzi bránkami. Ako my hovoríme zatvorená. Ja takéto slalomy zbožňujem. Ako pre mňa.“

Má pomalý začiatok

Pre porovnanie Veronika Zuzulová pri prvom olympijskom štarte v Salt Lake City dosiahla v obrovskom slalome 32. miesto, slalom nedokončila. Mala vtedy sedemnásť.

„Pri premiére na olympiáde 19. a 24. miesto je pekný výsledok. No Petra má na viac. Nešla svoju jazdu. Boli tam chyby a pomalý začiatok. Ten mala v prvom kole, potom sa však dobre rozbehla. Musíme na tom popracovať,“ hodnotil tréner Ivan Iľanovský.

O týždeň čakajú Vlhovú majstrovstvá sveta juniorov v Jasnej. Tam si chce náladu napraviť. "Určite tam pôjdem naplno."

Vyhrala 18-ročná Američanka

Zo zlatej medaily sa tešila Mikaela Shiffrinová. Iba 18-ročná Američanka sa stala najmladšou víťazkou olympijského slalomu.

Talianka Magoniová mala pri víťazstve na hrách 1984 v Sarajeve 19 rokov a 156 dní. Shiffrinová je suverénkou tejto sezóny. Zo šiestich slalomov v tejto sezóne vyhrala tri, raz bola druhá.

Obhajkyňa zlatej medaily Nemka Maria Höflová-Rieschová skončila štvrtá. Skvelou druhou jazdou si naopak striebro opäť vybojovala Marlies Schildová. Rakúšanka bola po prvom kole šiesta.

Z olympiád má Schildová iba strieborné medaily. Tri.

Víťazka Mikaela Shiffrinová.

Slalom žien (1.+2. kolo)

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:44,54 min,

2. Marlies Schildová (Rak.) +0,53 s,

3. Kathrin Zettelová (Rak.) +0,81,

4. Maria Höflová-Rieschová (Nem.) +1,19,, 5. Frida Hansdotterová (Švéd.) +1,36,, 6. Emelie Wikströmová (Švéd.) +1,57,, 7. Nastasia Noensová (Fr.) +1,58,, 8. Tina Mazeová (Slovin.) +1,71,

...

19. Petra Vlhová + 5,62,

...

Jana Gantnerová - nedokončila 2. kolo, Barbara Kantorová a Barbora Lukáčová (všetky SR) - nedokončili 1. kolo