Dortmund prehral v Hamburgu 0:3

Hráč Hamburgu Jiráček sa teší so spoluhráčmi z gólu v sieti Dortmundu.
Hráč Hamburgu Jiráček sa teší so spoluhráčmi z gólu v sieti Dortmundu. (Autor: SITA/AP)
TASR|22. feb 2014 o 17:59

Pokiaľ Bayern svoj zápas 22. kola zvládne, tak bude mať pred Dortmundom náskok 20 bodov.

BRATISLAVA. Futbalisti Borussie Dortmund prekvapujúco nestačili v sobotňajšom zápase 22. kola nemeckej bundesligy na trápiaci sa Hamburg a prehrali 0:3.

Skóre duelu otvoril ešte pred polčasovou prestávkou český stredopoliar Petr Jiráček a v 58. minúte upravil na 2:0 pre domácich útočník Pierre-Michel Lasogga.

V nadstavenom čase druhého dejstva spečatil víťazstvo Hakan Calhanoglu. Hamburg, na lavičke ktorého sedel nový tréner Mirko Slomka, tak prerušil sedemzápasovú šnúru prehier v lige. V tabuľke sa nachádza na 16. mieste s 19 bodmi.

Stuttgart pred vlastnými divákmi prehral 1:2 s Herthou, v drese ktorej odohral celý zápas aj slovenský reprezentant Peter Pekarík. Z plného bodového zisku sa tešili hráči Norimbergu, ktorí po polčase prehrávali s Eintrachtom Braunschweig 0:1.

V rozmedzí dvoch minút v úvode druhého dejstva však otočili vývoj duelu a tesné vedenie si udržali aj napriek tomu, že hrali bez vylúčeného obrancu Pera Nilssona.

Obe strany mali príležitosti na zmenu skóre, domáci však nepremenili jeden pokutový kop, hostia dokonca dva. Za Norimberg nenastúpil slovenský stredopoliar Róber Mak.

Vyhral aj Augsburg, ktorý zdolal Freiburg 4:2. Karim Guédé (Freiburg) sledoval duel iba z lavičky náhradníkov.

SC Freiburg - FC Augsburg 2:4 (1:1)

Góly: 17. Schmid, 73. Mehmedi - 7. Werner, 78. Verhaegh, 85. Altintop, 90.+4 Baie