Barcelona prehrala a stráca na prvý Real tri body

Real v sobotu vyhral nad Elche 3:0.
Real v sobotu vyhral nad Elche 3:0. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|22. feb 2014 o 18:51

Atlético odohrá svoj zápas v nedeľu na ihrisku Osasuny.

MADRID. Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v stretnutí 25. kola Primera Division nad Elche 3:0. Jeho rival v boji o titul FC Barcelona v sobotu zakopol a na trávniku Realu Sociedad prehral 1:3.

Španielsky majster dokázal odpovedať na vlastný gól Songa z 32. minúte o štyri minúty neskôr, do streleckej listiny sa zapísal argentínsky kanonier Lionel Messi. Ani jeho presný zásah však nepomohol zverencom Gerarda Martina a v druhom dejstve kapitulovali dvakrát v rozpätí piatich minút.

Real Sociedad preskočil v tabuľke na piatom mieste Villareal, Barcelona stráca po tretej prehre v sezóne na vedúci Real Madrid tri body. Rovnako 60 bodov ako Barcelona má aj tretie Atlético, ktoré má však k dobru nedeľňajší duel s Osasune.

Real Sociedad - FC Barcelona 3:1 (1:1)

Góly: 32. Song (vl.), 54. Griezmann, 59. Zurutuza - 36. Messi, 30.485 divákov

Real Sociedad 3-1 Barcelona (All Goals) 22... by ourmatch

Real Madrid - Elche 3:0 (1:0)

Góly: 34. Illarramendi, 72. Bale, 81. Isco, 73.254 divákov

Real Madrid 3-0 Elche (All Goals) 22... by ourmatch

Celta Vigo - Getafe 1:1 (0:1)

Góly: 59. Rafinha - 20. Lafita, 21.000 divákov.