V zápase Liverpool - Swansea padlo sedem gólov

O výhre Liverpoolou rozhodol Henderson.
O výhre Liverpoolou rozhodol Henderson. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|23. feb 2014 o 17:26

Liverpool stráca v tabuľke na vedúcu Chelsea štyri body.

BRATISLAVA. V nedeľňajšom stretnutí 27. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže medzi domácim FC Liverpool a Swansea City videli priaznivci na štadióne Anfield až sedem presných zásahov.

"The Reds" napokon v napínavom súboji zvíťazili nad waleským mužstvom 4:3 (3:2). Zverenci Brendana Rodgersa mali medzi sebou až dvoch dvojgólových hrdinov - Daniela Sturridga s Jordanom Hendersonom.

Domáci viedli v 20. min už 2:0, ale hostia aj zásluhou bývalého hráča Liverpoolu Jonja Shelveyho v rozpätí štyroch minút zmazali manko.

Bony Wilfried vyrovnával

Liverpool sa do polčasovej prestávky dostal ešte raz do vedenia, ale Bony Wilfried tesne po zmene strán z pokutového kopu opäť vyrovnal. Rozhodujúci moment prišiel až v 74. min, keď na druhý gól záložníka Hendersona v zápase už futbalisti Swansea City nedokázali odpovedať.

Slovenský reprezentančný kapitán Martin Škrtel odohral za domáci tím celé stretnutie a v 26. min videl žltú kartu. Zásluhou troch bodov a zaváhaniu Tottenhamu na pôde Norwichu (0:1) si FC Liverpool upevnil štvrtú priečku v tabuľke anglickej Premier League zaručujúcu účasť v predkole Ligy majstrov.

Škrtel: Nebol to optimálny výkon

"Som rád, že sa nám podarilo zvládnuť ťažký zápas proti Swansea, aj keď to nebol optimálny výkon. Získali sme tri body, čo je veľmi dôležité, pretože sme sa udržali v kontakte s mužstvami, ktoré sú pred nami," uviedol pre svoju oficiálnu internetovú stránku 29-ročný dôrazný obranca.

"Vedeli sme, že Swansea bude nepríjemný súper, čo sa na ihrisku aj potvrdilo. Podstatné sú však tri body," skonštatoval Škrtel a na margo najbližšieho ligového programu.

"Čaká nás teraz zápas na pôde Southamptonu. Máme celý týždeň na to, aby sme sa dôkladne pripravili. Verím, že sa nám aj tam podarí uspieť," dodal. FC Southampton privíta na svojom štadióne FC Liverpool v sobotu 1. marca, úvodný výkop stretnutia je naplánovaný na 18.30 h SEČ.

Liverpool - Swansea 4:3 (3:2)

Góly: 3. a 36. Sturridge, 20. a 74. Henderson - 26. a 47. Bony (druhý z 11m) 23. Shelvey