Chytali Halák aj Budaj, Chárov gól Bostonu nestačil

Jaroslav Halák si pocit z pokazenej olympiády naprával v bránke St. Louis.
Jaroslav Halák si pocit z pokazenej olympiády naprával v bránke St. Louis. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|27. feb 2014 o 07:00

Z výhry sa druhý deň po olympijskej prestávke z našich tešil len Tomáš Tatar. Detroit vyhral v Montreale.

NEW YORK. Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára skóroval do siete Buffala vo svojom prvom zápase v NHL po olympijskej prestávke, jeho gól však nezabránil prehre Bostonu 4:5 po predĺžení na ľade Sabres.

Kapitán Bruins sa strelecky presadil v druhej tretine za stavu 3:1 pre domácich, keď v presilovke zblízka prepasíroval puk za chrbát brankára Jhonasa Enrotha. Pre Cháru to bol 14. presný zásah v sezóne.

Hostia dokázali skóre otočiť na 4:3 v ich prospech, no 53 sekúnd pred treťou sirénou zachránil pre Buffalo predĺženie Matt Moulson a v ňom rozhodol o domácom triumfe Matt D'Agostini.

Chára si D'Agostiniho nevšimol

Až 34 striel chytil Jaroslav Halák Vancouvru v bránke St. Louis. Na body to nestačilo, o zápase rozhodla jediná úspešná strela Jannika Hansena.

"Vyštartoval som za pukom a všimol som si, že Chára o mne nevie. Myslím si, že mal čas si puk zobrať, ale prekvapil som ho. Počul som ako mu kričali zo striedačky, ale to už som bol bližšie k puku a som rád, že to vyšlo," opísal svoj štvrtý gól v sezóne D'Agostini.

Kapitán Bostonu bol na ľade 24:09 min., zaznamenal jeden mínusový bod a päť striel. Buffalo vyhralo po olympijskej prestávke svoj druhý zápas, v noci na stredu zdolalo Carolinu.

Matt D'Agostini prešprintoval Zdena Cháru a rozhodol

Tatar druhou hviezdou zápasu

Do akcie zasiahli v noci na štvrtok obaja slovenskí profiligoví brankári. Jaroslav Halák zo St. Louis zlikvidoval na ľade Vancouveru 34 striel domácich hráčov (úspešnosť 97,7 percent).

No jeho tím vyšiel strelecky naprázdno a prehral najtesnejším rozdielom 0:1. Jediný gól strelil v 52. minúte dánsky krídelník v službách Canucks Jannik Hansen.

"Cítil som sa dobre počas celých šesťdesiatich minút. Nedali sme gól a to rozhodlo. Snažil som sa odovzdať na ľade maximum a dať chlapcom šancu na víťazstvo. Rád by som vrátil gól Hansena späť, ale nedá sa to," povedal po zápase Halák

Do bránky Montrealu sa postavil Peter Budaj, ale Canadiens podľahli doma Detroitu 1:2 po predĺžení.

Tomáša Tatara z Detroitu vyhlásili v zápase za druhú hviezdu. Pri výhre Red Wings síce nebodoval, ale prezentoval sa kvalitným výkonom. Na ľade strávil 17:22 min, počas ktorých štyrikrát vystrelil.

Budaj inkasoval z 30 striel dvakrát a pripísal si 28 úspešných zásahov (93,3-percentná úspešnosť).

Montreal - Detroit 1:2 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 60. B. Gionta (Briere, A. Markov) - 15. Bertuzzi (Franzén, Alfredsson), 65. Nyquist (Franzén, Dekeyser)

Peter Budaj (Montreal) mal 28 úspešných zákrokov, Tomáš Tatar odohral 17:22 min, mal 4 strely, 1 mínusový bod, 2 trestné minúty a vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 14:17 min, mal 1 strelu a 1 mínusový bod.

Buffalo - Boston 5:4 pp (1:1, 2:2, 1:1 - 1:0)

Góly: 4. Girgensons (Flynn, McBain), 27. Myers (Hodgson, Ehrhoff), 30. Flynn (Leino, McBain), 60. Moulson (Girgensons, Leino), 61. D´Agostini - 11. Kelly (Söderberg, Bartkowski), 32. CHÁRA (Lucic, Krug), 38. Marchand (R. Smith), 50. Lucic (Krug, Iginla)

Zdeno Chára (Boston) odohral 24:09 min, strelil 1 gól, mal 5 striel, 1 mínusový bod.

Vancouver - St. Louis 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 52. Hansen (Sestito)

Jaroslav Halák (St. Louis) mal 34 úspešných zákrokov

Colorado - Los Angeles 4:6 (2:1, 2:3, 0:2)

Góly: 12. R. O´Reilly (Holden, J. McGinn), 17. Parenteau (Duchene), 29. J. McGinn (R. O´Reilly, Duchene), 36. Benoit (MacKinnon, P. Stastny) - 6. Regehr (Kopitar, Toffoli), 21. Stoll (D. Brown, D. King), 37. Kopitar (Justin Williams, Vojnov), 39. J. Carter (M. Richards, M. Greene), 44. Kopitar (J. Carter, Toffoli), 60. Justin Williams (Doughty)