Višňovský rozhodol o výhre Islanders, Slováci dali až päť gólov

Jedným z hrdinov večera bol aj Slovák Peter Budaj v bránke Montrealu. Zneškodnil aj samostatný nájazd Sidneyho Crosbyho. (Autor: SITA/AP)
TASR|28. feb 2014 o 06:49

Slovákom v NHL sa darilo. Góly strelili Višňovský, Gáborík, Meszároš, Jurčo i Tatar. Budaj vychytal nájazd nájazd Crosbyho.

NEW YORK. Marián Gáborík sa po 22-zápasovej absencii vrátil do akcie vo štvrtkovom stretnutí zámorskej NHL a hneď sa strelecky presadil. Slovákov gól však Columbusu nestačil a na ľade Blue Jackets prehral 2:5.

Okrem Gáboríka sa strelecky presadili vo štvrtok v NHL aj Ľubomír Višňovský z New York Islanders, ktorý rozhodol v predĺžení zápas s Torontom, Andrej Meszároš, Tomáš Jurčo a Tomáš Tatar.

Višňovský zachytil v predĺžení zápasu medzi New York Islanders a Torontom odrazený puk a spomedzi kruhov zakončil. Obranca Islanders odohral vyše 19 minút a mal dve strely na bránku.

Víťazný gól Višňovského

Detroitu pomohli obaja Slováci

Tomáš Jurčo z Detroitu sa stal treťou hviezdou stretnutia v Ottawe. Rovnako ako spoluhráč Tomáš Tatar strelil gól a pridal asistenciu. Red Wings vyhrali aj druhý zápas po olympijskej prestávke, tentoraz nastúpili bez Pavla Daciuka.

Tatar s Jurčom pridali aj asistencie. Kanadský bod si pripísal aj Andrej Sekera, Peter Budaj vychytal pre Montreal cennú výhru v Pittsburghu. Bez bodu i s prehrami svojich tímov odchádzali Marián Hossa a Martin Marinčin.

"Veľmi sa teším. Nastúpil som proti kamarátovi z detstva Erikovi Karlssonovi a dosiahol som v zápase proti nemu hetrik. Je to zábavné," radoval sa Johan Franzén.

New Jersey malo proti Columbusu veľmi dobrý nástup a už po deviatich minútach viedlo 3:0. Blue Jackets sa dokázali vrátiť do stretnutia, Gáborík v druhej tretine šiestym presným zásahom v ročníku znižoval na rozdiel gólu. Trenčan odohral 16:40 min, dvakrát vystrelil priamo na bránku a mal mínusový bod.

"Marián dlho nehral a bolo to ešte na ňom vidieť. Dokázal však, že je strelec a jeho gól bol veľmi dôležitý," povedal tréner Blue Jackets Todd Richards.

Z piateho gólu v sezóne sa tešil Andrej Meszároš, Philadelphia však prehrala so San Jose 3:7. Sharks neprehrali na ľade Flyers od roku 2000. Hetrikom k predĺženiu série pomohol Joe Pavelski. Meszároš vyslal na bránku San Jose päť striel, odohral 17:12 min.

Budaj chytil nájazd Crosbymu

Pri zdravotných problémoch Careyho Pricea dostal opäť šancu v bránke Montrealu Peter Budaj, inkasoval síce päť gólov z 32 pokusov hráčov Pittsburghu, ale jeho tím sa tešil z výhry 6:5 po samostatných nájazdoch. O výhre Canadiens rozhodol David Desharnais.

Po olympijskej prestávke neuspela ani v druhom súboji Carolina, v Dallase prehrala 1:4. Obranca Hurricanes Andrej Sekera prihrával na jediný gól svojho tímu, bola to jeho 25. asistencia v sezóne.

Marián Hossa sa so spoluhráčmi z Chicaga dlho nedokázali presadiť na ľade New York Rangers, napokon skóroval až Peter Regin, ale bolo to 12 sekúnd pred koncom zápasu.

Domáci Rangers napokon vyhrali 2:1. Hossa odohral 17:39 min a dvakrát ohrozil bránku jazdcov. Brankár Minnesoty Darcy Kuemper vychytal prvé čisté konto v kariére, keď mal na ľade Edmontonu 21 úspešných zákrokov. Martin Marinčin odohral v drese Oilers 17:40 min.

Samostatný nájazd Crosbymu chytil Peter Budaj

Výsledky NHL - štvrtok

New Jersey - Columbus 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)

Góly: 7. Clowe (Loktionov), 8. Jágr (Gelinas, Eliáš), 9. Henrique (A. Greene, Merrill), 40. Henrique (Eliáš), 60. Eliáš - 12. Anisimov (J. Johnson), 32. GÁBORÍK (Anisimov, Foligno)

Marián Gáborík (Columbus) strelil gól, mal 2 strelecké pokusy, 1 mínusový bod a odohral 16:40 min

NY Islanders - Toronto 5:4 po predĺžení (2:1, 0:0, 2:3 - 1:0)

Góly: 16. Grabner (Cizikas), 17. Grabner, 53. Lee (Bailey, Dehaan), 58. Lee (Strome, Hamonic), 62. Ľ. VIŠŇOVSKÝ - 7. Kessel (Bozak, Van Riemsdyk), 49. Ranger (Van Riemsdyk, Kessel), 52. Phaneuf (Bozak, Van Riemsdyk), 54. Lupul (Kadri, Gunnarsson)

Ľubomír Višňovský strelil 1 gól, mal 2 strely a odohral 19:25 min

NY Rangers - Chicago 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 11. Brassard (Pouliot, J. Miller), 56. Rick Nash (Stepan, Hagelin) - 60. Regin (B. Smith, Seabrook)

Marián Hossa (Chicago) odohral 17:39 min, mal 2 strely a 1 mínusový bod.

Philadelphia - San Jose 3:7 (2:1, 0:5, 1:1)

Góly: 11. MESZÁROŠ (Downie, Read), 11. B. Schenn (Lecavalier, Simmonds), 53. Read (Couturier, Grossmann) - 5. Torres (Desjardins, Demers), 25. Pavelski (Marleau, D. Boyle), 31. Pavelski (Vlasic), 31. Couture (Marleau, Demers), 35. Pavelski (Irwin, J. Thornton), 40. Torres (M. Brown, Desjardins), 45. Couture (Wingels)

Andrej Meszároš (Philadelphia) strelil 1 gól, mal 5 striel a odohral 17:12 min

Pittsburgh - Montreal 5:6 psn (2:1, 1:2, 2:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 9. Neal (Malkin, Määttä), 16. Engelland (Neal, Crosby), 31. Määttä (J. Jokinen, B. Sutter), 48. B. Sutter, 53. Crosby (Malkin, Niskanen) - 5. Gallagher (Desharnais, Pacioretty), 27. Briere (Gorges, Parros), 32. Pacioretty (Desharnais, A. Markov), 48. Jemelin (R. Bourque, Briere), 55. Briere (Galchenyuk, Plekanec), rozhodujúci sam. nájazd Desharnais

Peter Budaj (Montreal) mal 27 úspešných zákrokov

Ottawa - Detroit 1:6 (0:4, 1:2, 0:0)

Góly: 25. Ryan (Zibanejad, Methot) - 11. Sheahan, 12. Franzén (Nyquist), 14. Franzén (Alfredsson, N. Kronwall), 18. JURČO (N. Kronwall, TATAR), 24. Franzén (Nyquist, Dekeyser), 26. TATAR (JURČO, N. Kronwall)

Tomáš Jurčo odohral 10:51 min, dosiahol 2 kanadské body (1+1), mal 2 plusové body, 3 strely a vyhlásili ho za tretiu hviezdu zápasu, Tomáš Tatar (obaja Detroit) mal 2 kanadské body (1+1), 2 strely, 2 trestné minúty, 2 plusové body, odohral 11:38 min

Florida - Washington 4:5 (1:2, 1:2, 2:1)

Góly: 16. Fleischmann (Winchester, M. Goc), 21. B. Boyes (Bergenheim), 49. Shore (B. Campbell, Jovanovski), 50. B. Boyes (Bergenheim, Bjugstad) - 6. Brouwer (Laich, Carlson), 9. Laich (Ovečkin, Orlov), 24. Nicklas Bäckström (M. Erat, Carlson), 40. Brouwer (Ovečkin, Nicklas Bäckström), 56. Ovečkin (Laich, Nicklas Bäckström)

Nashville - Tampa Bay 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Góly: 33. Cullen (Ellis, C. Smith), 34. Josi (S. Weber), 54. Hörnqvist (Fisher, S. Weber) - 6. St. Louis (Palát), 10. St. Louis (Kučerov, Purcell)

Winnipeg - Phoenix 3:2 sn (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 15. Wheeler (Byfuglien), 39. B. Little, rozhodujúci sam. nájazd O. Jokinen - 13. Ekman-Larsson (R. Vrbata, Klinkhammer), 47. Hanzal (Schlemko, Ribeiro)

Dallas - Carolina 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Góly: 4. Seguin (Ničuškin, Jamie Benn), 7. Dillon (Jamie Benn), 39. Jamie Benn, 60. Eakin (Horcoff, Goligoski) - 43. E. Staal (Tlustý, SEKERA)

Andrej Sekera (Carolina) odohral 21:22 min, mal 2 strely, 1 asistenciu a 2 mínusové body.

Calgary - Los Angeles 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Góly: 3. D. Brown, 44. D. King (D. Brown, Muzzin)

Edmonton - Minnesota 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 3. Mikael Granlund (Parise, Spurgeon), 30. Veilleux (Haula, Prosser), 50. Heatley (Coyle, Niederreiter)

Martin Marinčin (Edmonton) odohral 17:40 min a mal 1 strelu

Slováci vo štvrtok v akcii

Tomáš Tatar (Detroit) 11:38 1 1 2 2 2 2, Tomáš Jurčo (Detroit) 10:51 1 1 2 2 3 0, Marián Gáborík (Columbus) 16:40 1 0 1 -1 2 0, Ľubomír Višňovský (Islanders) 19:25 1 0 1 0 2 0, Andrej Meszároš (Philadelphia) 17:12 1 0 1 0 5 0, Andrej Sekera (Carolina) 21:22 0 1 1 -2 2 0, Marián Hossa (Chicago) 17:39 0 0 0 -1 2 0, Martin Marinčin (Edmonton) 17:40 0 0 0 0 1 0, Peter Budaj (Montreal) 65:00 5/32 84,40

legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov