Slovan prehral s Doneckom 1:2

Slovan už nemá šancu postúpiť do play-off, na ôsmy Jarosľavľ stráca dva zápasy pred koncom základnej časti 11 bodov.

Slovanista Milan Bartovič.(Zdroj: TASR)
  • vlani Slovan do play-off postúpil, tento rok tento úspech nezopakuje
  • v zápase nastúpili proti sebe dvaja slovenskí brankári, Janus za Slovan a Laco za Doneck
  • Slovan vystrelil na Laca 31 striel, hráči Donbassu na Janusa 26 striel

BRATISLAVA. Ukrajinský Doneck prerušil štvorzápasovú víťaznú sériu Slovana v KHL, veľkú zásluhu na výhre hostí mal slovenský brankár Ján Laco.

Spolu s Jaroslavom Janusom boli najlepšími hráčmi na ľade. Vo víťaznom tíme sa darilo fínskym strelcom, Kiskinen s Wirtanenom zabezpečili Donbassu trojbodové víťazstvo.

Hrali pre divákov

Slovan už pred zápasom vedel, že po víťazstve Jaroslavľa nad Chanty-Mansijskom (6:2) stratil akúkoľvek šancu na postup do play off, a tak mohol hrať uvoľnene.

V prvej tretine sa však nevedel dostať do tempa, zväčša sa len bránil pri rýchlych, nápaditých útokoch Donecka. Fín Kiskinen v 6. minúte v presilovke otvoril skóre.

Domáci tím od druhej tretiny zlepšil pohyb, nasadenie a v 25. minúte Bakoš zblízka vyrovnal.

"Chceli sme hrať pre divákov, stále je tu vypredané," povedal po zápase Bakoš. "Vedeli sme, že sme, že už nemôžeme postúpiť, ale chceme dohrať ligu so cťou. Bojovali sme až do konca."

Wirtanenov víťazný gól

Desať minút pred koncom riadneho hracieho času strhol víťazstvo na stranu hostí Wirtanen, Janus bol bezmocný. Krátko predtým však zázračne chytil gólovú strelu Fedotenka. V zostávajúcom čase hostia výsledok udržali.

Slovan hrá v nedeľu o 17.00 predposledný zápas základnej časti so Spartakom Moskva a keďže sa v tejto sezóne nedostal do osmičky tímov Západu, ktorá bude bojovať o Gagarinov pohár, zahrá si aspoň súťaž útechy - Pohár nádeje.

Slovan Bratislava - Donbass Doneck 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 25. Bakoš (Šťastný, Škoula) - 6. Kiiskinen (Piganovič), 52. Wirtanen (Kiiskinen)

Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bondar, Buturlin - Lazarev, Palej (všetci Rus.), 10 055 divákov

Slovan Bratislava: Janus - Štajnoch, Škoula, Sigalet, Mihálik, Mojžíš, Brejčák - Šatan, Radivojevič, Ölvecký - Miklík, Bližňák, Vondrka - Bartovič, J. Mikúš, Hudáček - Bakoš, Šťastný, Daňo

Donbass Doneck: Laco - Piganovič, Konev, Wilson, Podhradský, Razin, Bartulis, Siľnickij - Kiiskinen, Wirtanen, Laine - Jakuceňa, Fedotenko, Dadonov - Kašpar, Robitaille, Kagarlickij - Zacharov, Varlamov, Torianik

Rostislav Čada, tréner Slovana: "Po nepresvedčivej prvej tretine sme zvýšili pohyb, agresivitu, dôraz a vyrovnali sme nie len hru, ale aj výsledok. V druhej tretine sme mali viac šancí a boli sme bližšie k víťazstvu, no dobrý výkon brankára Laca a musím povedať, že aj veľké šťastie zapríčinili, že sme nakoniec nezískali ani bod."

Andrej Nazarov, tréner Donbassu Doneck: "Bol to veľmi ťažký súboj, čo zapríčinila aj dlhá olympijská prestávka. Súper hral dnes veľmi dobre, ale napriek tomu sa nám podarilo vyhrať, za čo som veľmi rád."

Online prenos:

21:18 Zápas sa skončil.

59. minúta: Slovan odvolal v snahe vyrovnať brankára, pri striedaní ale naskočilo o jedného hráča viac na ľad, do konca zápasu teda bude hrať Doneck presilovku.

53. minúta: Bartulis ide na trestnú lavicu, Slovan bude hrať presilovku.

51. minúta: Wirtanen dorazil strelu Kiiskanena, ktorú Janus len vyrazil.

20:42 Začala sa tretia tretina.

20:26 Skončila sa druhá tretina.

32. minúta: Peter Podhradský ide za podrazenie na trestnú lavicu, Slovan bude hrať presilovku.

27. minúta: Marko Daňo dostal dve minúty za krošček, na druhej strane pôjde na trestnú lavicu za hrubosť Wilson.

25. minúta: Laco vyrážal Šťastného strelu, tú zblízka dorazil Bakoš.

19:52: Začala sa druhá tretina.

19:35 Skončila sa prvá tretina.

6. minúta: Slovan sa v oslabení o dvoch hráčov ubránil, následne však dostal v hre 5 na 4 gól, presilovku využil Kiiskinen.

4. minúta: Slovan bude hrať 34 sekúnd len s tromi korčuliarmi, za hru vysokou hokejkou ide na trestnú lavicu Štajnoch.

3. minúta: Za hákovanie ide na trestnú lavicu Šťastný.

19:02 Zápas sa začal.