Giro d'Italia: 17. etapa | Sledujte naživo

Ovečkin už ohrozuje Bondrov rekord, má 800 bodov

Ruský útočník dosiahol 800. bod v zámorskej profilige ako 150. hráč v histórii.

(Zdroj: SITA/AP)

BOSTON. Ruský hokejista Alexander Ovečkin z Washingtonu si pripísal ďalší okrúhly zápis vo svojej kariére a ohrozuje klubový rekord Petra Bondru.

Vďaka dvom gólom v sobotňajšom stretnutí NHL proti Bostonu (4:2) má odchovanec moskovského Dinama na svojom konte už 800 bodov v zámorskej profilige. Všetky dosiahol v drese Capitals, u ktorých je držiteľom platného klubového rekordu 825-bodový Peter Bondra.

V tejto sezóne strelil Ovečkin 43 gólov a dosiahol 65 bodov v 57 dueloch, čo je priemer 1,14 bodu na zápas. Do konca základnej časti zostáva Capitals odohrať 21 stretnutí a pri takomto tempe hviezdy tímu sa môže Bondrov rekord stať históriou už v závere tejto alebo v úvode ďalšej sezóny.

"Vždy sa chcete stať súčasťou histórie a byť na vrchole niečoho. Snažím sa veci robiť čo najlepšie. Bez mojich spoluhráčov a kolegov v útoku by som však nedosiahol nič," priznal pre Washington Post Ovečkin.

"Osobne sa cítim veľmi dobre. Vždy, keď mám možnosť strieľať, tak to robím. Keď sa cítite byť vo forme, potom je potrebné to využiť."

Prečítajte si tiež:Hossa sa zranil v zápase pod otvoreným nebom, Budaj vychytal výhruČítajte

Momentálne najlepší strelec NHL už v tejto sezóne prekonal 10. decembra klubový rekord v počte presilovkových gólov a o desať dní neskôr strelil aj 400. gól kariéry. Osemsto bodov sa mu podarilo dosiahnuť ako 150. hráčovi histórie.

Tréner Adam Oates, historicky sedemnásty najproduktívnejší hokejista ligy s 1420 bodmi, však krotí oslavné reči. "Nie je to žiadne milénium," začal Oates s vážnou tvárou a potom sa rozosmial.

"Je dôležité, že jeho góly a body prinášajú tímu radosť. Vie, že je jedným z dvadsiatich hráčov v zostave. Hrá však každý duel a robí to, čo je jeho prácou," doplnil Oates.