AKTUALIZOVANÉ V PONDELOK 6:54

Carolina prehrávala 0:5, Sekera si gól vybojoval sám

Zápas Washington - Philadelphia tesne pred koncom vyrovnal kapitán hostí Claude Giroux. V predĺžení potom rozhodol o ich výhre Vincent Lecavalier.

Slovenský obranca Andrej Sekera v bielom drese Caroliny.(Zdroj: SITA/AP)
Manchester United vs. Everton na Old Trafford >>

WASHINGTON. Dvaja slovenskí hokejisti sa bodovo presadili v ôsmich zápasoch NHL v noci na pondelok. Obranca Caroliny Andrej Sekera strelil už svoj 11. gól v ročníku, no ani ten neodvrátil prehru svojich 3:5 na ľade Anaheimu.

Sekera sa presadil v 36. minúte za stavu 5:0 pre Ducks po skvelej individuálnej akcii, keď pri mantineli pretlačil Patricka Maroona, natlačil sa pred domácu bránku a našiel skulinku v postoji brankára Frederika Andersena.

"Je dobré, že sme sa s domácim ľadom rozlúčili víťazstvom, teraz nás čakajú ťažké zápasy na ceste," uviedol pre zámorské médiá už 63-bodový Perry. Anaheim tak dosiahol tretie víťazstvo v rade a s 91 bodmi stále kraľuje celej NHL.

"Máme skvelý tím. Všetci sa poznáme a ťaháme za jeden povraz. Všetci poznáme svoje úlohy a každý robí všetko pre to, aby ich splnil," dodal. Carolina prehrala už piaty zápas v rade a na play off stráca sedem bodov.

Gól Andreja Sekeru

Višňovský pridal asistenciu

Ďalší slovenský zadák Ľubomír Višňovský si pripísal štvrtú asistenciu v sezóne, ale jeho NY Islanders neudržali náskok 3:1 a prehrali s Floridou rovnako 3:5.

Po olympijskej prestávke sa pomalšie rozbiehal Boston, v nedeľu však už predviedol svoju silu a zdolal New York Rangers 6:3. Kapitán Bruins Zdeno Chára sa počas 26 minút pobytu na ľade prezentoval jednou strelou a zodpovedným plnením defenzívnych úloh.

Víťazný obrat predviedli hráči Philadelphie na ľade Washingtonu. V predĺžení sa o víťazstvo Flyers 5:4 postaral Vincent Lecavalier. Slovenský obranca v drese hostí Andrej Meszároš odohral viac ako 20 minút a pripísal si až tri mínusové body.

Capitals viedli po dvoch tretinách už 4:2, v záverečnom dejstve však dovolili hosťom vyrovnať hru aj skóre a stretnutie poslal do predĺženia 65 sekúnd pred sirénou kapitán Flyers Claude Giroux. V ňom rozhodol ľahkou strelou zápästím v 63. minúte Lecavalier.

Za Haláka vymenený Miller hneď vyhral

Po výmene z Buffala za Jaroslava Haláka odchytal Ryan Miller víťaznú premiéru za St. Louis, Blues zdolali Phoenix 4:2. "V tíme vládne veľké sebavedomie, jeden bojuje za druhého. Je to skvelé, že som sa dostal do tohto kolektívu," povedal Miller.

V Heritage Classic na štadióne B. C. Place vo Vancouveri pred vyše 50-tisíc divákmi uspela hosťujúca Ottawa.

Senators dosiahli prvé víťazstvo v treťom zápase po olympijskej pauze. Canucks utrpeli deviatu prehru v posledných desiatich zápasoch.

Súboj bol aj spomienkou na finálovú sériu Stanleyho pohára 1915 medzi tímami Vancouver Millionaires a Ottawa Senators.

Výsledky NHL - nedeľa

Washington - Philadelphia 4:5 pp (2:1, 2:1, 0:2 - 0:1)

Góly: 7. Orlov (Brouwer, Erat), 14. M. Johansson (Chimera, M. Green), 34. Beagle (J. Ward, M. Green), 37. Orlov (M. Green, Fehr) - 12. Giroux (Timonen, Voráček), 33. A. Hall (Couturier), 52. Voráček (Timonen, Giroux), 59. Giroux (Voráček, Coburn), 63. Lecavalier (Timonen, Coburn)

Anaheim - Carolina 5:3 (3:0, 2:1, 0:2)

Góly: 7. Perry (Penner, Getzlaf), 14. Beauchemin (Perry, Penner), 17. Perry (Fowler), 24. Cogliano (S. Koivu), 29. Silfverberg (Palmieri) - 36. SEKERA (Hainsey, Riley Nash), 52. Dwyer (Liles, Gerbe), 59. Siomin

Andrej Sekera (Carolina) strelil 1 gól, mal 1 strelu a odohral 24:53 min

New Jersey - San Jose 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)

Góly: 25. Henrique (Bernier, Gelinas), 35. Eliáš (Merrill, Henrique) - 24. Couture (Marleau, Demers), 36. Torres (Pavelski, Sheppard), 47. Nieto (Pavelski, J. Thornton), 58. Marleau

New York Islanders - Florida 3:5 (2:0, 1:1, 0:4)

Góly: 7. Vanek (Clutterbuck, Dehaan), 8. Vanek (Ľ. VIŠŇOVSKÝ, Nielsen), 40. Strome (Vanek, Okposo) - 39. Matthias (Upshall), 44. M. Goc (Huberdeau, T. Gilbert), 45. Matthias (Hayes, Huberdeau), 51. Upshall (Matthias, B. Campbell), 56. Upshall (Olsen, Kulikov)

Ľubomír Višňovský (NY Islanders) mal 1 asistenciu, 3 strely a odohral 22:45 min

Vancouver - Ottawa 2:4 (2:2, 0:1, 0:1)

Góly: 5. Garrison (Hamhuis, Hansen), 12. Kassian - 16. C. MacArthur (Condra, Gryba), 18. Karlsson (C. MacArthur), 31. Ceci (Spezza, M. Michálek), 59. Greening (Neil, Z. Smith)

New York Rangers - Boston 3:6 (1:1, 1:2, 1:3)

Góly: 4. Miller (Stepan), 37. B. Richards (Callahan, Stralman), 56. McDonagh (Kreider, Stepan) - 19. Iginla (Krejčí, Hamilton), 25. Hamilton (Lucic, Iginla), 30. Söderberg (Eriksson, Hamilton), 50. G. Campbell (L. Eriksson, Boychuk), 54. G. Campbell (Paille), 59. Lucic (Bartkowski, Krejčí)

Zdeno Chára (Boston) odohral 25:57 min a mal 1 strelu

Colorado - Tampa Bay 6:3 (2:1, 0:2, 4:0)

Góly: 18. Barrie (P. Stastny, MacKinnon), 20. R. O´Reilly (Parenteau, Duchene), 46. Holden (R. O´Reilly, Duchene), 57. E. Johnson, 60. Holden (Talbot), 60. P. Stastny (MacKinnon, Landeskog) - 17. Pyatt (Purcell, S. Salo), 27. Thompson (Kostka, Carle), 38. Thompson (Kostka)

Phoenix - St. Louis 2:4 (1:0, 1:0, 0:4)

Góly: 3. Bissonnette (Stone), 28. Halpern (Yandle, Chipchura) - 44. Berglund (J. Schwartz, Tarasenko), 48. Pääjärvi (Pietrangelo), 53. Shattenkirk (J. Schwartz, Steen), 59. Berglund