Super-G dievčat v Jasnej vyhrala Švajčiarka Suterová, Trajčíková je 68.

V Jasnej aj tento týždeň pokračujú Majstrovstvá sveta juniorov v lyžovaní. Na programe boli súťaže dievčat.

Najrýchlejšia v Super-G dievčat bola Corinne Suterová.(Zdroj: SITA)

JASNÁ. Víťazkou pondelkového super-G na MS juniorov v Jasnej sa stala Corinne Suterová. Za švajčiarskou lyžiarkou skončili dve Rakúšanky - druhé miesto obsadila Stephanie Venierová a tretia bola Rosina Schneebergerová.

Švajčiarska pretekárka zvíťazila s časom 1:14,71 min a s odstupom takmer pol sekundy za ňou zaostala Venierová. Tretiu priečku obsadila bronzová z obrovského slalomu Schneebergerová (+0,81).

V super-G sa na trati predstavilo 84 pretekárok, z ktorých dve svoju jazdu nedokončili. Švorica slovenských reprezentantiek sa umiestnila až v poslednej dvadsiatke poradia.

Najvyššie z nich bola Eva Trajčíková, ktorá obsadila 68. miesto, keď na víťaznú Švajčiarku stratila 5,31 sekundy.

"Bolo to dosť rýchle na superobrovský slalom. Pokazila som jeden skok, keď som si ho zle nadišla a nedopadla som do optimálnej stopy. Škoda tejto chyby, moje umiestnenie mohlo byť lepšie," uviedla v cieli najlepšia z mladých Sloveniek, 20-ročná Trajčíková, ktorá je členkou klubu ŠK Junior Ski Poprad.

Rakúšanka Elisabeth Kappaurerová zvíťazila potom v pondelňajších pretekoch superkombinácie junioriek na svetovom šampionáte v Jasnej v Nízkych Tatrách.

Po super G, ktoré sa zároveň klasifikovalo ako špeciálna disciplína, bola na štvrtom mieste s mankom 1,04 s na zlatú Švajčiarku Corinne Suterovú, v slalome takisto dosiahla štvrtý najlepší čas 55,59, čo ju v súčte vynieslo na prvú priečku.

Švédka Lisa Blomqvistová na druhom mieste zaostala iba o 3 stotiny sekundy, bronz putuje do Nemecka zásluhou Mariny Wallnerovej, ktorú delila stotina sekundy od striebra.

Wallnerová predviedla najrýchlejšiu jazdu medzi slalomovými bránkami a získala v Jasnej druhú medailu, tretia bola aj v špeciálnom slalome.

Spomedzi štvorice Sloveniek sa najlepšie umiestnila Daniela Kamenická na 55. priečke s odstupom 10,38 s na víťazku. Katarína Miklošová sa zaradila o jednu priečku nižšie a Simonu Sobekovú klasifikovali na 61. pozícii. Slalomovú časť nedokončila Eva Trajčíková, najlepšia zo Sloveniek v super G.

Výsledky super-G žien na MSJ

1. Corinne Suterová (Švajč.) 1:14,71, 2. Stephanie Venierová (Rak.) +0,47 (1.15,18), 3. Rosina Schneebergerová (Rak.) +0,81 (1:15:52), ..., 68. Eva Trajčíková (SR) +5,31 (1:20,02), 70. Daniela Kamenická (SR) +5,58 (1:20,29), 75. Simona Sobeková (SR) +6,53, 76. Katarína Miklošová (SR) +6,59 (1:21,30)

Superkombinácia dievčat (kolo super G + kolo slalom): 1. Elisabeth Kappaurerová (všetky Rak.) 2:11,34 min, 2. Lisa Blomqvistová (Švéd.) +0,03 s, 3. Marina Wallnerová (Nem.) +0,04, 4. Rosina Schneebergerová (Rak.) +0,23, 5. Michelle Gisinová +0,65, 6. Rahel Koppová (obe Švaj.) +0,67, ... 55. Daniela Kamenická +10,38, 56. Katarína Miklošová +11,10, 61. Simona Sobeková (všetky SR) +12,05, Eva Trajčíková nedokončila slalomové kolo