Kamil Stoch.
Kamil Stoch. (Autor: SITA/AP)
SITA|4. mar 2014 o 19:40

Seriál SP v skokoch na lyžiach pokračuje už v piatok 7. marca na mostíku HS-138 v nórskom Trondheime.

KUOPIO. Poľský reprezentant v skokoch na lyžiach Kamil Stoch sa stal na mostíku HS-127 vo fínskom Kuopiu víťazom utorkových podvečerných pretekov Svetového pohára 2013/2014 a dosiahol 13. individuálny triumf na podujatí tohto rangu, už šiesty v tejto zime.

Po nedeľňajšom prvenstve v Lahti nechal opäť za sebou všetkých súperov a upevnil si líderské postavenie v priebežnom celkovom poradí SP pred Slovincom Petrom Prevcom.

Za dvojnásobným olympijským víťazom zo Soči Stochom skončil na druhom mieste s odstupom 3,8 bodu Nemec Severin Freund, bronzovú priečku obsadil Nór Anders Bardal. Slovensko nemalo zastúpenie.

Víťaznému Stochovi, ktorý viedol aj po prvom kole, namerali zhodne 126,5 a 126,5 metra, za čo získal od rozhodcov výslednú známku 262,7 bodu. Pri spomenutom 13. triumfe v 194. štarte dosiahol 26-ročný rodák zo Zakopaného dovedna 26. pódiové umiestnenie v kariére (bilancia: 13 - 7 - 6) v rámci individuálnych súťaží Svetového pohára.

V hodnotení SP mužov Stoch získal v 24 "odskákaných" pretekoch jednotlivcov 1231 bodov a štyri súťaže pred koncom tejto sezóny má najlepšie vyhliadky na veľký krištáľový glóbus. Druhý v poradí Prevc, ktorý bol v utorok v Kuopiu "až" štvrtý, má už 103-bodové manko, tretí je Freund (987 b.).

Seriál SP v skokoch na lyžiach pokračuje už v piatok 7. marca ďalšími pretekmi jednotlivcov, ktoré sa uskutočnia na mostíku HS-138 v nórskom Trondheime.

Muži - súťaž jednotlivcov: 1. Kamil Stoch (Poľ.) 262,7 bodu (126,5 m/126,5 m), 2. Severin Freund (Nem.) 258,9 (127 m/125 m), 3. Anders Bardal (Nór.) 257,6 (123 m/127,5 m), 4. Peter Prevc (Slovin.) 250,0 (123,5 m/126 m), 5. Simon Ammann (Švaj.) 249,2 (125 m/126 m), 6. Michael Hayböck (Rak.) 247,6 (121,5 m/128,5 m)