Ilustračná snímka z jarnej lyžovačky v Jasnej.
Ilustračná snímka z jarnej lyžovačky v Jasnej. (Autor: TASR)
SITA|5. mar 2014 o 11:37

Aj v slalome získal zlato Nór Kristoffersen.

JASNÁ. reprezentantka Corinne Suterová sa stala víťazkou stredajšieho zjazdu dievčat na juniorských majstrovstvách sveta v alpských lyžiarskych disciplínach v Jasnej.

Trať s dĺžkou 2080 m a prevýšením 510 m absolvovala za 1:24,19 min a triumfovala s veľkým náskokom 77 stotín sekundy pred Nórkou Norou Grieg Christensenovou. Bronz získala Rakúšanka Kerstin Nicolussiová (+1,31).

Lepšou z dvojice Sloveniek bola Daniela Kamenická, ktorú s odstupom 7,73 s klasifikovali na 52. mieste. Simona Sobeková (+9,69) na 56. priečke uzavrela výsledkovú listinu.

Zjazd dievčat: 1. Corinne Suterová (Švaj.) 1:24,19 min, 2. Nora Grieg Christensenová (Nór.) +0,77 s, 3. Kerstin Nicolussiová (Rak.) +1,31, 4. Jasmine Fluryová (Švaj.) +1,33, 5. Stephanie Venierová (Rak.) +1,48, 6. Lisa Blomqvistová (Švéd.) +1,51,... 52. Daniela Kamenická +7,73, 56. Simona Sobeková (obe SR) +9,69.

Nórsky pretekár Henrik Kristoffersen získal v stredu zlatú medailu v slalome chlapcov na majstrovstvách sveta juniorov v alpských lyžiarskych disciplínach v Jasnej.

V 2. kole si udržal vedúcu pozíciu, ktorá mu patrila po úvodnej polovici, a triumfoval o 9 stotín sekundy pred Švajčiarom Lucom Aernim.

Kristoffersen je už štvornásobným juniorským majstrom sveta. V utorok sa presadil v obrovskom slalome v Jasnej, na svojom konte má aj najcennejší kov z MSJ 2013 v kanadskom Québecu v superkombinácii a v roku 2012 bol v talianskom Roccarase najlepší v obrovskom slalome. Na februárových ZOH 2014 v Soči si vyjazdil bronz v slalome.

Slalom chlapcov (1.+2. kolo po 30 pretekároch): 1. Henrik Kristoffersen (Nór.) 1:37,21 min, 2. Luca Aerni (Švaj.) +0,09 s, 3. Daniel Yule (Švaj.) +1,25, 4. David Ketterer (Nem.) +1,98, 5. Marcus Monsen (Nór.) +1,99, 6. Jens Henttinen (Fín.) a Istok Rodeš (Chor.) - obaja +2,02,... 26. Martin Hyška +5,51, 27. Samuel Šenkár (obaja SR) +7,96.

Domov»Zimné športy»Zlato v Jasnej získala Švajčiarka, Sobeková bola s obrovskou stratou posledná