Francúzi vo veľkom štýle ukončili 17-zápasovú sériu Holanďanov

Blaise Matuidi takto strelil krásny druhý gól.
Blaise Matuidi takto strelil krásny druhý gól. (Autor: SITA/AP)
TASR|6. mar 2014 o 10:28

PARÍŽ. Futbalisti Francúzska sa v stredu postarali o ukončenie 17-zápasovej holandskej série bez prehry. Na štadióne Stade de France v Paríži vyhrali domáci v prestížnom prípravnom dueli dvoch účastníkov MS 2:0, keď na čele s agilným Karimom Benzemom svojho súpera jasne prevýšili.

"Ostrý ako britva," komentovali svetové agentúry výkon Benzemu, ktorý otvoril skóre duelu v 32. minúte a predviedol sa ako hlavná ofenzívna sila francúzskeho mužstva.

"Hral v rovnakej forme ako v Reale Madrid. Ak sa prezentuje na takejto úrovni, je pre nás veľmi zaujímavý," povedal tréner domácich Didier Deschamps.

Francúzi mali v dueli jasne navrch, k čomu im pomohla aj slabá defenzíva súpera. Tú často dostávali do úzkych.

"Som spokojný s výsledkom, predvedeným výkonom i prístupom hráčov," netajil radosť tréner Francúzov Didier Deschamps. Holanďania sa museli zaobísť bez zraneného Arjena Robbena, ale výkonom sklamali.

"Nesmieme strácať toľko lôpt v strede poľa," hneval sa kouč Louis van Gaal. "Problémom bolo, že sme už po polhodne hry poľavili v koncentrácii. Na svetovom šampionáte musíme byť v strehu celých deväťdesiat minút."

Domov»Futbal»Reprezentácie»Francúzi vo veľkom štýle ukončili 17-zápasovú sériu Holanďanov