Neapol s Hamšíkom doma zdolal AS Rím 1:0

Z jediného gólu v zápase Juventus Turín - Fiorentina sa tešil Asamoah.
Z jediného gólu v zápase Juventus Turín - Fiorentina sa tešil Asamoah. (Autor: TASR/AP)
TASR|9. mar 2014 o 14:24

Výsledky nedeľnajších zápasov 27. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A.

RÍM. Španielsky útočník José Callejón zariadil gólom v 81. min víťazstvo SSC Neapol nad AS Rím v nedeľňajšom šlágri najvyššej talianskej futbalovej súťaže.

Neapol, v ktorého drese odohral 73 minút aj slovenský reprezentant Marek Hamšík, zvíťazili v stretnutí 27. kola na Štadióne San Paolo najtesnejším rozdielom 1:0.

Zverenci Rafaela Beníteza sú v tabuľke Serie A stále na treťom mieste, ale za tretími Rimanmi zaostávajú už len o tri body. AS utrpel len druhú ligovú prehru v tejto sezóne, napriek tomu zaostáva za vedúcim Juventusom Turín o priepastných 14 bodov. AS má zápas k dobru.

Futbalisti Juventusu Turín si upevnili post suverénneho lídra talianskej Serie A, keď v úvodnom nedeľňajšom dueli 27. kola zdolali doma Fiorentinu 1:0. O jediný presný zásah zápasu sa postaral v 42. minúte Kwadwo Asamoah.

Lazio Rím - Atalanta 0:1 (0:0)

Gól: 60. Moralez, ČK: 64. Candreva (Lazio)

Parma - Hellas Verona 2:0 (1:0)

Góly: 20. Biabiany, 90.+2 Schelotto

Sampdoria - Livorno 4:2 (0:2)

Góly: 49. Krstičič, 53. Ceccherini (vl.), 68. Okaka, 75. Gabbiadini 19. a 27. Mbaye