Rybáriková prehrala v 3. kole v Indian Wells s Jankovičovou

Magdaléna Rybáriková.
Magdaléna Rybáriková. (Autor: archív SITA/AP)
TASR|10. mar 2014 o 07:32

Posledným slovenským zástupcom na turnaji zostala Dominika Cibulková.

INDIAN WELLS. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková neuspela v 3. kole dvojhry na turnaji WTA v kalifornskom Indian Wells. Zverenka trénera Petra Hubera prehrala ako nasadená tridsaťjednotka so sedmičkou Srbkou Jelenou Jankovičovou za 79 minút v dvoch setoch 3:6 a 2:6.

Rybáriková ani v treťom vzájomnom dueli nenašla recept na bývalú svetovú jednotku, ktorá v osemfinále narazí na desiatu nasadenú Dánku Caroline Wozniacku.

Rybárikovej nevyšiel úvod zápasu s Jankovičovou, keď v druhom geme stratila svoj servis a Srbka si po potvrdení brejku vybudovala náskok 3:0. Slovenka síce v ďalších minútach znížila na 2:3, no záver setu patril Jankovičovej.

V druhom dejstve dokázala slovenská trojka držať so súperkou krok iba do stavu 2:2. Rybáriková si z Indian Wells odnáša prémiu 26.000 USD a 65 bodov do svetového rebríčka WTA.

Posledným slovenským želiezkom zostala Dominika Cibulková, finalistka Australian Open nastúpi v 3. kole v noci na utorok SEČ proti ruskej ľaváčke Jekaterine Makarovovej.

Djokovičov 550. víťazný zápas

Srbský tenista Novak Djokovič sa prebojoval do 3. kola. Pre Noleho to bol 550. víťazný zápas v kariére. Tento míľnik dosiahli z aktívnych hráčov iba Švajčiar Roger Federer, Španieli Rafael Nadal s Davidom Ferrerom, Austrálčan Lleyton Hewitt a Nemec Tommy Haas.

O prekvapenie sa postaral Dominic Thiem. Rakúsky kvalifikant, ktorý by mal byť lídrom svojho daviscupového tímu v aprílovom zápase 2. kola 1. skupiny euro-africkej zóny proti Slovensku v Bratislave, vyradil nasadenú dvadsaťjednotku Francúza Gillesa Simona v dvoch setoch 7:6 (5) a 6:2.