Slovákom sa darilo, Sylvestr i Kelemen patria medzi najlepších

Jakub Sylvestr.
Jakub Sylvestr. (Autor: TASR)
SITA|11. mar 2014 o 14:53

Slovák Jakub Sylvestr strelil v tomto ligovom ročníku 10 gólov, z nich 4 dosiahol od 7. februára.

BERLÍN. Slovenský útočník v službách Erzgebirge Aue Jakub Sylvestr patrí medzi sedmičku nominovaných na ocenenie Hráč mesiaca v druhej najvyššej nemeckej futbalovej súťaži II. bundeslige. Hlasovanie na webe liga2-online potrvá do 17. marca, keď ho uzavrú o 18.30 h.

"Vo februári preukázal schopnosť strieľať dôležité góly, čím prospel ´Veilchen´ v boji o zotrvanie," uviedol spomenutý web vo svojom promo-článku.

Dvadsaťpäťročný Sylvestr má v tomto ligovom ročníku na konte okrúhlych 10 zásahov, z nich 4 dosiahol od 7. februára vrátane. Aue figuruje po 24. kole na 14. priečke v 18-člennej tabuľke, je o 5 bodov nad čiarou priameho zostupu.

Slovenský brankár Marián Kelemen sa dostal do ideálnej zostavy 25. kola najvyššej poľskej futbalovej súťaže v hodnotení špecializovaného portálu onet.pl.

Tridsaťštyriročný rodák z Michaloviec sa obrovskou mierou zaslúžil o nečakanú remízu Slasku Vroclav s favorizovanou Legiou Varšava (1:1) v nedeľňajšom ligovom stretnutí.

Bývalý brankár Arisu Solún či španielskeho Tenerife zneškodnil viacero gólových príležitostí úradujúceho šampióna, prekonal ho len sedem minút pred koncom riadneho hracieho času Miroslav Radovič.

"Keby nebolo jeho, sliezsky tím určite nezíska bod s Legiou. Slovenský brankár ukázal skvelé reflexy najmä v prvom polčase pri pokuse Ondreja Dudu a potom po zmene strán zneškodnil aj možnosti Michala Kucharczyka a Dossu Júniora," napísali o Kelemenovi autori ideálnej jedenástky.

Slask je v tabuľke Ekstraklasy na trinástom mieste, Legia vedie 16-členný ligový pelotón.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Slovákom sa darilo, Sylvestr i Kelemen patria medzi najlepších