Bayern postúpil cez Arsenal, Atlético vyradilo AC

Arsenal dokázal Bayernu v dvojzápase osemfinále Ligy majstrov streliť len jeden gól, AC prehralo s Atléticom oba zápasy.

(Zdroj: SITA/AP)

BRATISLAVA. Futbalisti nemeckého FC Bayern Mníchov a španielskeho Atlética Madrid sa stali prvými štvrťfinalistami Ligy majstrov.

Obhajcovia prvenstva z vlaňajšej sezóny Bavori remizovali v domácom odvetnom stretnutí osemfinále s hráčmi londýnskeho FC Arsenal 1:1, nerozhodný výsledok im v súčte s výhrou 2:0 na pôde súpera zabezpečil postup do ďalšej fázy.

Madridčania, ktorí v prvom súboji na štadióne talianskeho AC Miláno zvíťazili 1:0, vyhrali v odvete pred vlastnými fanúšikmi 4:1.

Skóre duelu v Mníchove otvoril v 55. min stredopoliar Bayernu Bastian Schweinsteiger, o dve minúty neskôr zmazal manko hostí nemecký reprezentant v službách "kanonierov" Lukas Podolski.

Ďalšie góly už diváci v Allianz Arene nevideli, v nadstavenom čase nepremenil pokutový kop striedajúci domáci kanonier Thomas Müller. Pred rokom v rovnakej fáze súťaže dokázal Arsenal v Mníchove vyhrať 2:0, postupu Londýnčanov vtedy zabránila domáca prehra 1:3.

Hráči Atlética Madrid vstúpili do odvetného zápasu aktívne a v 3. min vylepšil ich pozíciu gólom Diego Costa.

Milánčanov vrátil do hry v 27. min presným zásahom Kaká, do prestávky však opäť naklonil misky váh na stranu domácich turecký záložník Arda Turan.

Dvadsať minút pred koncom duelu zvýšil Raúl García na 3:1, v 85. min uzavrel skóre zápasu svojim druhým gólom Diego Costa a spečatil postup Atlética medzi elitnú osmičku LM.

Bayern Mníchov - Arsenal Londýn 1:1 (0:0)

Góly: 55. Schweinsteiger - 57. Podolski

prvý zápas 2:0, postupuje Bayern

Bayern: Neuer - Lahm, Javi Martínez, Dante, Alaba - Schweinsteiger, Thiago Alcantara - Robben, Götze (59. Kroos), Ribéry (85. Thomas Müller) - Mandžukič

Arsenal: Fabianski - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen - Arteta (77. Gnabry), Oxlade-Chamberlain (84. Flamini) - Santi Cazorla, Özil (46. Rosický), Podolski - Giroud

Bayern Munich vs Arsenal (1-1) All Goals - 11... by tech-foot

Atlético Madrid - AC Miláno 4:1 (2:1)

Góly: 3. Costa, 40. Turan, 71. Garcia, 85. Costa - 27. Kaka

prvý zápas 1:0, postupuje Atlético

Atlético: Courtois - Juanfran, Miranda, D. Godín, Filipe Luís - Arda Turan (78. C. Rodríguez), Gabi, Mario Suárez, Koke (82. Diego) - Raúl García (72. J. Sosa) - Diego Costa

AC: Abbiati - Abate, Rami, Bonera, Emanuelson - N. De Jong (78. S. Muntari), Essien (68. Pazzini) - Taarabt (46. Robinho), Poli, Kaká - Balotelli