Tenis: Hantuchová nečakane prehrala, Slovensko - Taliansko 0:1

TASR|30. okt 2002 o 20:28

Maspalomas 30. októbra (TASR) - V prvej dvojhre semifinálového stretnutia Pohára federácie tenistiek v španielskom stredisku Maspalomas prehrala načakane ...

Maspalomas 30. októbra (TASR) - V prvej dvojhre semifinálového stretnutia Pohára federácie tenistiek v španielskom stredisku Maspalomas prehrala načakane slovenská jednotka Daniela Hantuchová s Taliankou Franceskou Schiavoneovou za 1:20 h v dvoch setoch 6:7 (1) a 1:6. Talianky tak vedú 1:0, v druhej stredajšej dvojhre nastúpili na dvorec Janette Husárová a Silvia Farinová-Eliová.

Hantuchovej druhý vzájomný zápas so Schiavoneovou (prehrala aj v tom prvom) absolútne nevyšiel. Aktuálne ôsma hráčka sveta od začiatku príliš kazila, navyše nedokázala nájsť protizbraň na rozbehnutú rodáčku z Milána. Už v prvej hre stratila 19-ročná Slovenka svoje podanie po dvoch nevynútených chybách za sebou a hoci v šiestej hre suverénnym spôsobom manko zmazala, v tajbrejku prvého setu ťahala jednoznačne za kratší koniec. Skrátenú hru vyhrala o tri roky staršia Talianka 7:1. To akoby ešte zvýraznilo rozdiel v momentálnej forme oboch hráčok, pretože Schiavoneová skvelou celodvorcovou hrou a paletou presných úderov úplne ovládla hru, vyhrala päť hier za sebou a o víťazke duelu už nebolo pochýb. Hantuchová získala prvý gem v druhom sete až za stavu 0:5, ale to na zvrat už nemohlo stačiť. Schiavoneová pri vlastnom podaní v nasledujúcej hre využila svoj tretí mečbal.