Patrice Bergeron z Bostonu prekonáva Petra Budaja z Montrealu.
Patrice Bergeron z Bostonu prekonáva Petra Budaja z Montrealu. (Autor: SITA/AP)
SITA|13. mar 2014 o 06:56

Chárov spoluhráč Andrej Meszároš si nevylepšil bodové štatistiky.

NEW YORK. Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára prispel jedným gólom k víťazstvu Bostonu 4:1 v Montreale v stredajšom zápase zámorskej NHL.

Tridsaťšesťročný obranca v 41. minúte zvýšil na 4:0 pre hostí, po stretnutí ho vyhlásili za druhú hviezdu duelu. V bránke domácich Canadiens dostal príležitosť Peter Budaj, z 32 striel kryl 28 pokusov. Chárov spoluhráč Andrej Meszároš si nevylepšil bodové štatistiky.

Chicago v zostave so slovenským centrom Michalom Handzušom prehralo na ľade Colorada 2:3. Handzuš odohral 12:18 minúty a raz vystrelil. Marián Hossa nehral pre zranenie v hornej časti tela, ktoré si privodil 1. marca v zápase proti Pittsburghu.

Hrdinom stretnutia vo Winnipegu bol kanadský krídelník Vancouveru Alexandre Burrows. Tridsaťdvaročný zakončovateľ dvoma presnými zásahmi dvakrát zmazal jednogólové vedenie domácich, v samostatných nájazdoch rozhodol o výhre Canucks Chris Higgins.

Výsledky stredajších stretnutí NHL:

Montreal - Boston 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Góly: 43. Desharnais (Pacioretty, Vanek) - 22. Söderberg, 30. P. Bergeron (Marchand, Bartkowski), 39. Lucic (Iginla, Krejčí), 41. CHÁRA (P. Bergeron, Marchand)

Peter Budaj (Montreal) mal 28 úspešných zákrokov. Zdeno Chára strelil jeden gól, odohral 22:59 min, dvakrát vystrelil a vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu, Andrej Meszároš (obaja Boston) odohral 17:28 min a dvakrát vystrelil.

Winnipeg - Vancouver 2:3 sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 24. Ladd (B. Little, Trouba), 43. Frolík (O. Jokinen, Ellerby) - 36. Burrows (Garrison, Schroeder), 52. Burrows (Hansen), rozhodujúci sam. nájazd Higgins

Colorado - Chicago 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 19. B. Malone (Barrie, Varlamov), 21. Duchene (McGinn, O'Reilly), 51. O'Reilly (Duchene, E. Johnson) - 29. P. Kane (Sharp, Hjalmarsson), 58. Saad (Shaw, D. Keith)

Michal Handzuš (Chicago) odohral 12:18 min a raz vystrelil.

Calgary - Anaheim 7:2 (4:0, 2:1, 1:1)

Góly: 4. Giordano (Brodie), 8. Galiardi (P. Byron, Brodie), 12. Cammalleri (Backlund, Giordano), 14. Backlund (Bouma, Ortio), 22. Backlund (Russell), 39. Šmíd (P. Byron, Bouma), 59. Knight (Westgarth, Hanowski) - 32. Cogliano (Silfverberg, Beauchemin), 48. Bonino (Fowler, Sbisa)