Cibulková prehrala s Na Li aj vo štvrťfinále v Indian Wells

(Autor: SITA/AP)
Sportnet|13. mar 2014 o 21:57

Šiesty prehratý zápas Cibulkovej s Číňankou v kariére trval 157 minút.

INDIAN WELLS. Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako dvanásta prehrala vo štvrtkovom zápase štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA BNP Paribas Open v kalifornskom Indian Wells s favorizovanou dvojkou svetového rebríčka a jednotkou tohto prestížneho podujatia Na Li z Číny za 157 minút 3:6,6:4,3:6.

Dvadsaťštyriročnej Bratislavčanke Cibulkovej sa teda nevydaril revanš za prehru 6:7 (3), 0:6, ktorú inkasovala 25. januára vo finále melbournských grandslamových Australian Open. Celkovo zaostáva v bilancii zo vzájomných duelov s 32-ročnou Na Li už 0:6.

"Veľmi ma mrzí táto prehra, pretože som doteraz mala najbližšie v kariére k tomu, aby som zvíťazila nad Na Li. Súperka bola zdolateľná, ale trochu ma zradil servis. Vo výmenách sa mi až na prvý set hralo dobre. Veľká škoda mojich nepremenených šancí. Bolo to tesné, preto ma to mrzí," povedala po stretnutí Cibulková.

Ďakovala manželovi

Ázijčanka sa v semifinále stretne s úspešnou z neskoršieho zápasu Talianky Flavie Pennettovej a Američanky Sloane Stephensovej. V dolnej polovici žrebu už v stredu utvorili semifinálovú dvojicu Poľka Agnieszka Radwanská a Rumunka Simona Halepová.

"Dôležité bolo, že som sa ani za nepriaznivého stavu nevzdávala a bojovala som o každú lopričku. Určite mi pomohol aj môj manžel, ktorý mi v každom zápase dodáva pokoj," povedala v prvom interview priamo na kurte Na Li.

Na top 10 musí počkať

Kapitánom fedcupovej reprezentácie Matejom Liptákom trénersky vedená Cibulková si odnáša 215 bodov do renkingu a prémiu 104 000 dolárov. Zostane na 11. priečke v počítačovom poradí. Na svoj premiérový prienik do Top 10 potrebovala na tomto podujatí aspoň finálovú účasť.

Držiteľka štyroch singlových titulov z hlavnej profesionálnej úrovne Cibulková do štvrtka ťahala šnúru ôsmich zápasových úspechov, ktorá sa začala predminulý týždeň v mexickom Acapulcu.

Od budúceho týždňa sa predstaví na ďalšom turnaji so štatútom Premier Mandatory v lokalite Key Biscayne v Miami na Floride. V tejto sezóne má štatistiku 16:7, Na Li sa dostala na 17:1.